Čo môže byť toto?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Čo môže byť toto?

Odoslaťod petoz_1 » 29 Mar 2009 23:02 pm

Dnes som sa trochu hrabal v substráte, odstraňoval riasy, dopĺňal dažď. vodu... Potom som pustil naplno filter a všimol som si že sa tam niečo vznáša a hmýri. Neviete čo to môže byť? [img]http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=27506[img][/img]
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Čo môže byť toto?

Odoslaťod Giftzahn » 30 Mar 2009 08:19 am

njn, nieco podobne som mal vo svojej 200vke ... asi pol roka taketo cervicky behali po vymene vody po skle...jeden, dvaja ... nic tragicke ziadnu paniku robit netreba ocividne to rybkam, rastlinkam neskodilo ... asi po pol roku "cervicky zmizly" ... teraz mi zostali len nezmary zopar kuskov :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod momo123 » 30 Mar 2009 09:41 am

neviem ale mal som to aj ja vzdy to bolo v riasach ako by sa to zivylo tym co sa zachytilo na riasach . musel som vycistit cele akva prevarit vsetko , us to nechcem zazit . ja som mal toho vela a ako rybam to nic nerobylo len to po nich liezlo a dostalo sa vsade kde chcelo .
momo123
 
Príspevky: 11
Založený: 23 Feb 2009 12:29 pm
Bydlisko: LUCENEC

Re: Čo môže byť toto?

Odoslaťod Kajetan » 30 Mar 2009 17:59 pm

Povedal by som, ze je to nitenka.
Obrázok používateľa
Kajetan
 
Príspevky: 17
Založený: 11 Dec 2008 00:40 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod bamma_boy » 30 Mar 2009 21:01 pm

mám to v miničku tiež a ničím tam nekŕmim :D
Je to neškodný červík rodu.... a teraz si za boha nespomeniem akého :lol: (pozriem a napíšem :wink: )
živí sa zachytávaním planktonu, baktérii a podobného "bordelu" v akva. Mali by ho požierať živorodé rybky ale tým si niesom istý
Inak prejavuje sa hlavne pri výmene vody a usídľuje sa hlavne vo filtrácii (tam kde je prúd vody).
Dúfam že som pomohol :wink:
:pivo:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Odoslaťod bamma_boy » 30 Mar 2009 21:04 pm

"Různí "červíci" - placatí červíci lezoucí po skle jsou nejčastěji některé drobné ploštěnky Turbellaria. Pomalu lezoucí nitkovití červíci podobní nitěnkám žijící ve dně a živící se detritem jsou zpravidla vodní kroužkovci Annelida (olejnušky, naidky). Nitkovití červíci s vlnivým pohybem plovoucí ve vodě nebo lezoucí po skle jsou většinou nějaké neškodné vodní hlístice Nemathelminthes. Tyto uvedené druhy bezobratlých živočichů, jejichž velikost je od několika málo mm až cm, mohou posloužit často jako potrava rybám, v akváriu ničemu neškodí a mezi hlavní příčiny jejich přemnožení patří zejména překrmování ryb, nespotřebované zbytky potravy a díky tomu vznikající nejrůznější mikroorganismy, které pak slouží jako jejich potrava. "


Tak tady to máte :wink:
:pivo:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Odoslaťod petoz_1 » 30 Mar 2009 22:22 pm

Tak niečo z toho by to mohlo byť. Tiež si myslím, že som prekrmoval, takže som im vytvoril dobré podmienky.
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod bamma_boy » 31 Mar 2009 06:55 am

u teba a aj u mňa to budú hlístice Nemathelminthes.
Vyskúšaj či keď ju odlepíš od skla tak či sa bude tam rýchlo vlniť :wink:
Inak je to pre akvárium neškodné :)
A tiež predpokladám že sa to u teba usadilo vo filtrácii a keď "si pustil naplno filter" tak proste vyšli na povrch
:wink:
:pivo:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Odoslaťod ASCARI » 31 Mar 2009 08:25 am

Ja som v januári dal prvý krát vytrieť kardinálky, tým že som hodne kŕmil za potrava usádzala na dne a tam sa vytvorili aj tieto červíky.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Odoslaťod Jirka Scobak » 31 Mar 2009 10:42 am

Tezkou hlavu bych si z toho nedelal :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod petoz_1 » 31 Mar 2009 10:55 am

bamma_boy napísal:u teba a aj u mňa to budú hlístice Nemathelminthes.
Vyskúšaj či keď ju odlepíš od skla tak či sa bude tam rýchlo vlniť :wink:
Inak je to pre akvárium neškodné :)
A tiež predpokladám že sa to u teba usadilo vo filtrácii a keď "si pustil naplno filter" tak proste vyšli na povrch
:wink:
:pivo:

Videl som iba dve, tak dúfam, že to tam nie je premnožené, jednu zožral skalár. Vlnilo sa to dosť rýchlo. To, že by to malo byť usadené vo filtri sa mi moc nepáči, to by mi pripomínalo humusné patoky s nitenkami, nerád by som mal takú predstavu o akvárku. Najlepšie o tom nevedieť, že také niečo niekde v akvárku je.
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod Giftzahn » 31 Mar 2009 11:11 am

petoz_1 napísal:
bamma_boy napísal:u teba a aj u mňa to budú hlístice Nemathelminthes.
Vyskúšaj či keď ju odlepíš od skla tak či sa bude tam rýchlo vlniť :wink:
Inak je to pre akvárium neškodné :)
A tiež predpokladám že sa to u teba usadilo vo filtrácii a keď "si pustil naplno filter" tak proste vyšli na povrch
:wink:
:pivo:

Videl som iba dve, tak dúfam, že to tam nie je premnožené, jednu zožral skalár. Vlnilo sa to dosť rýchlo. To, že by to malo byť usadené vo filtri sa mi moc nepáči, to by mi pripomínalo humusné patoky s nitenkami, nerád by som mal takú predstavu o akvárku. Najlepšie o tom nevedieť, že také niečo niekde v akvárku je.


njn, vidis ... skalarovi chutila :lol: a mas krmivo zadara :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod bamma_boy » 31 Mar 2009 17:29 pm

nj, je to ako pre akvárium tak pre osadenstvo úplne neškodné, len ten pohľad do akvária je potom mizerný.
Usadzuje sa to tam kde je najväčšie osídlene "bordelu" a baktérii, teda vo filtrácii :wink:
No ešte som neprišiel nato ako to z akvária ostrániť (okrem rýb, pretože to mám v krevetáriu), momentálne skúšam časťejšie vymienať vodu...snáď to pomôže :roll:
Ale jak Jirka řekl "Tezkou hlavu bych si z toho nedelal" :wink:
:pivo:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.