Akar(k)a zlatá - Laetacara dorsigera



Všetko okolo akvarijných rýb

Akar(k)a zlatá - Laetacara dorsigera

Odoslaťod Luboo » 13 Apr 2009 20:08 pm

Mám už viac ako 2 týždne dva páriky týchto krásnych rybiek. Sú umiestnené v husto zarastenej 200-litrovej nádrži. Spoločnosť im robia malé tetry, SAE, krevetky a ramirézky. Problém je trochu v tom, že sú veľmi bojazlivé. Spomedzi rastlín vyplávajú len v čase kŕmenia. Ak ich pozorujem v ich blízkosti sú ustráchané. Ak sa vzdialim od nádrže na cca 2 metre, sú ako vymenené, nacháňajú sa medzi sebou a snoria po dne...Aké sú vaše skúsenosti s týmto druhom?
Foto samčeka: http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=27800
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Reklama

Re: Akar(k)a zlatá - Laetacara dorsigera

Odoslaťod slavok » 16 Apr 2009 12:00 pm

Ja ich mám už skoro rok. Zo začiatku prvých pár týždňov boli veľmi plaché, potom sa to úplne zmenilo, keď som išiel kŕmiť tak už čakali a boli by si brali asi aj z ruky, kľudne aj rodičia opustili hniezdo aby sa napchali. No v poslednej dobe sú zase plaché a vystresované - pravdepodobne im čosi vadí vo vode, nezistil som čo, nenameral som nič kritické, iba ak vysoké pH, dokonca mi už jeden samček pošiel na hexamitózu. Takže môj záver je taký, že udomácnené, v dobrej kondícii, by nemali byť plaché ani keď sa akvarista opiera nosom o predné sklo :). V tvojom prípade myslím, že ešte pár týždňov a prestanú sa báť.
slavok
 
Príspevky: 53
Obrázky: 21
Založený: 01 Dec 2004 10:22 am
Bydlisko: ZA

Re: Akar(k)a zlatá - Laetacara dorsigera

Odoslaťod MaceKx » 09 Sep 2014 12:22 pm

Pani prosim vas viete mi poradit kde zohnat Akaru zlatu ? Potrebujem surne samca ktory mi uhynul. Dakujem za typi.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.