pôrodnica pre gupky a ?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod dancca » 26 Apr 2009 21:27 pm

Mám komplikovanú otázku. Uvažujem o založení pôrodnice pre gupky, chcem aby to bolo aj pekné, okolo 60l, s hustým rastlinstvom. Aké ryby, podľa možnosti dekoratívnejšie tam môžem ešte osadiť? Sú vôbec nejaké, ktoré nepožerú tie mladé gupky?
dancca
 
Príspevky: 12
Obrázky: 6
Založený: 15 Apr 2009 20:01 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod martin_s » 26 Apr 2009 22:54 pm

dancca napísal:Mám komplikovanú otázku. Uvažujem o založení pôrodnice pre gupky, chcem aby to bolo aj pekné, okolo 60l, s hustým rastlinstvom. Aké ryby, podľa možnosti dekoratívnejšie tam môžem ešte osadiť? Sú vôbec nejaké, ktoré nepožerú tie mladé gupky?
Ak bude husto osadene rastlinami do ktorych sa male gupky mozu skryt tak preziju. Odporucam ti aj plavajuce rastliny ako napr. riccia, kam sa dokazu ukryt. Uz sa o tom na akve diskutovalo.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod matus » 27 Apr 2009 13:31 pm

presne tak, ak bude husto osadena rastlinstvom, tak nepotrebujes ani extra akva ...
husto mam na mysli, ze nebudes vidiet cez akva, pozri moj album - 118-ka v praci, ta h.difformis vlavo im staci na ukrytie, teraz je asi o 30% este vacsia
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod dancca » 27 Apr 2009 13:37 pm

Martin_s: Hľadala som to už tu, nenašla. Nespomínaš si, kde to bolo?
Matus: To o tých hustých rastlinách viem, chvíľu trvá kým narastú, okrem toho mám predstavu ako to budúce akva má vyzerať a nemá to byť celkom prales. Hľadám rybky do partie k malým gupkám.
To len krevetky či ancistrusy? d.d.
dancca
 
Príspevky: 12
Obrázky: 6
Založený: 15 Apr 2009 20:01 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod xDodox » 27 Apr 2009 14:30 pm

dancca napísal:Martin_s: Hľadala som to už tu, nenašla. Nespomínaš si, kde to bolo?

Témy: Odchov guppy, black molly a pod. druhov, Gupka dúhová [Poecilia reticulata]
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod dancca » 27 Apr 2009 18:21 pm

Viete čo? Keby ste boli moji pacienti a prišli, že vás bolí brucho a ja vám poviem že : veď si dajte do Googla "bolesti brucha" a podľa toho sa zariaďte, tak to je taká pomoc. Myslíte, že som tie témy nečítala, každá má 20 strán a neviem tam nájsť to čo hľadám.
dancca
 
Príspevky: 12
Obrázky: 6
Založený: 15 Apr 2009 20:01 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod xDodox » 27 Apr 2009 19:57 pm

Prosím ťa, neurážaj sa hneď.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 27 Apr 2009 20:16 pm

Dancca, nemala by si to brať zle. Keď tu budeš dlhšie prihlásena, tak ťa tiež bude udivovať a unavovať to množstvo duplicitných tém, ktoré riešia to isté. Potom sa nedivím, že niektorí starší a skúsenejší účastníci už neprispievajú vôbec.
Nevidíš prispievajúcemu do oči, tak nevieš ako to myslí v skutučnosti. Rozhovor tvárou v tvár je iný :wink:
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod dancca » 30 Apr 2009 15:19 pm

Pohoda. Rozumiem tomu veľmi dobre. Pred časom som bola na babetko.sk ako doma. Keď deti podrástli, diskusie o rodení a kojení mi už prišli nekonečné /veď odrodím a hotovo.../. Tak si hľadám nové koníčky.
A k veci, dnes v obchode mi poradili, že k tým minigupkám môžem skúsiť dať Razbory alebo Tetry striekavé.
dancca
 
Príspevky: 12
Obrázky: 6
Založený: 15 Apr 2009 20:01 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pôrodnica pre gupky a ?

Odoslaťod vilo » 30 Apr 2009 16:43 pm

najlepsie su rybky s papulkou nedovolujucou zrat zivu plavajucu potravu. okrem prisavnikov (ancistrus a pribuzne rody) by to mohla byt prisavka thajska, pripadne labeo (hoci tie vedia ukoristit neohrabanu rybiu mlad, co vsak nie je pripad gupiek). mozno by boli ok aj mensie druhy panciernickov (corydoras), pokial by mali gupky dostatok ukrytov v podobe rastlin pri hladine
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.