Ake ryby a rastliny do akvaria??



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Ake ryby a rastliny do akvaria??

Odoslaťod ushke » 29 Apr 2009 12:03 pm

Po dlhej dobe som sa rozhodol opat spravit si akvarko,,, vedel by mi niekto napisat aka kombinacia ryb a rastlin by bola vhodna?? do akvaria ktore ma rozmery 60x30x30
dakujem :D
ushke
 
Príspevky: 2
Založený: 29 Apr 2009 11:46 am

Reklama

Re: Ake ryby a rastliny do akvaria??

Odoslaťod martin_s » 29 Apr 2009 12:50 pm

ushke napísal:Po dlhej dobe som sa rozhodol opat spravit si akvarko,,, vedel by mi niekto napisat aka kombinacia ryb a rastlin by bola vhodna?? do akvaria ktore ma rozmery 60x30x30
dakujem :D
Tato otazka tu uz bola polozena velakrat. Skus si popozerat fotky akvarii, pozri si ake ryby sa ti pacia, potom si pozri ich naroky, ci im dokazes vytvorit vhodne podmienky a pod. Potom sem mozes napisat konkretne co by si si chcel dat do akva a poradit sa ci je ta kombinacia vhodna. Treba sa trocha posnazit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod matus » 29 Apr 2009 13:46 pm

tak toto je uz fakt sila :twisted:
ale aby sa nepovedalo ze nie som konstruktivny: rastliny doporucujem jednoznacne zelene v kombinacii s rybami, ktore plavu pod vodou ...
pardon - este som zabudol: najprv treba naliat vodu
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod Giftzahn » 29 Apr 2009 13:53 pm

matus napísal: tak toto je uz fakt sila :twisted:
ale aby sa nepovedalo ze nie som konstruktivny: rastliny doporucujem jednoznacne zelene v kombinacii s rybami, ktore plavu pod vodou ...
pardon - este som zabudol: najprv treba naliat vodu


:lol: eee, matus ... najprv je treba vypustit z akva vzduch :P
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod matus » 30 Apr 2009 07:58 am

jasne !! - darmo by som tam lial vodu, keby tam bol nevypusteny vzduch
prepac giftzahn, na to som uplne zabudol, to uz vekom ...

ako nech sa na mna nikto nehneva (mozno trosku nemiestny humor), ale zakladat taketo temy je uz fakt skoro drzost ...
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Ake ryby a rastliny do akvaria??

Odoslaťod mystka » 30 Apr 2009 08:27 am

Ja len na obhajobu vsetkych novacikov, ako som aj ja. Tiez mi bola zamknuta tema. Ked som sa rozhodla mat akvarium, tak som si vygooglila toto forum a plna nadsenia som zalozila temu s prosbou o rady. necitala som pravidla, prisne desatoro, netusila som, ze zakladanie novych a opakujucich tem ostatnych zlosti. :P
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod jehochanan » 30 Apr 2009 12:42 pm

Forum nie je len o tom, ze hned ako prides napises otazku a vsetci sa trhaju ti odpovedat. Su tu ludia, ktory by ti nepochybne vedeli velmi dobre poradit, ale tiez maju svoju trpezlivost a nechce sa im polstranove litanie na tuto temu pisat po 100-ty krat. Je tu hodne informacii, ktore mozes najst v uz zalozenych temach a tym ze si ich vyhladas a potom prides s nejakym konkretnym problemom, na ktoreho riesenie si nenasiel odpoved preukzaes ludom, ktori tu posobia a oddane radia urcitu uctu. Tolko vseobecne. K tvojej otazke: Vhladaj si v prvom rade temy venovane substratu, filtracii, uprave vody, osvetleniu, hnojeniu rastlin, vhodnej velkosti akva na zaciatok, nejakym tym cenovym kalkulaciam. Potom este raz zvaz ci sa do toho chces dat a ake mas financne prostriedky a tomu musis podriadit aj dalsie kroky. Ak sa odhodlas dat sa do toho (co ti prajem a drzim ti palce) najdi si temu nenarocne / rychlorastuce rastliny. Potom zaloz akvarko, zabezpec ho po technickej stranke, vysad rastliny a ten mesiac co sa ti bude zabehavat mozes pokojne venovat vyberu nejakych nenarocnych ryb na zaciatok.
jehochanan
 
Príspevky: 12
Obrázky: 26
Založený: 16 Sep 2007 00:23 am

Re: Ake ryby a rastliny do akvaria??

Odoslaťod matus » 30 Apr 2009 21:50 pm

mystka napísal:Ja len na obhajobu vsetkych novacikov,
ak kazdy "novacik" sem pride a nic neprecita, nic nevyhlada, ale rovno zalozi temu "som zaciatocnik pomozte" a hodi stupidnu otazku - nieco na sposob: treba rybam vodu ?", tak to sa jednoducho obhajit neda
pravidlo kazdehio uzivatela fora by malo byt:
nie dajte mi co potrebujem, ... ale najdi si a zober si sam
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod 666pigi666 » 30 Apr 2009 23:31 pm

hmmmmm zaujimave postrehy do akvaria 60x30x30 treba vlozit maximalne jednu rybu o rozmeroch 60x30x30 ak by si chcel rastlinu tak potom rozmer rybi musi byt 50x30x30 A rastlina 10x30 ale neodporucam muskat rychlo sa ro zrastie na 11x30,5 :o Ale vazne len citaj to je vsetko a skus to tlacitko hladat a najdes vsetko :)
Obrázok používateľa
666pigi666
 
Príspevky: 54
Obrázky: 11
Založený: 14 Mar 2009 01:28 am
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.