prosím o pomoc



Akvarijné ryby - choroby, liečba

prosím o pomoc

Odoslaťod melesio » 25 Apr 2009 12:27 pm

Som nový na tomto fóre takže sa ospravedlnujem moderátorom tejto stranky ak som porušil nejaké pravidla zakladania nových tem ale mám akútny problém a musím ho rýchlo vyriešiť....

V posledných pár dni sa moje rybky správajú divne a hynu vo väčšom počte....Príznaky: v prvom štádiu proste sú apatické, ležia len na dne, ked je nejaký pohyb pred akvarkom tak sa pohnú ale väčšinu času strávia na dne.......včera 3 rybky a dnes som už vylovil tiež 3 a to je len 12 hodin.... proste. Na karasovi som si všimol, že bol vyblednutý, mal splasnutý žalúdok, rozožraté plutvy.....

Mam 120 l akvárium v ktorom ako začali kapať som vymenil 3/4 vody, teplota vody je 26-27 C, použité prostriedky AquaSafe, dal som tam 20 ml bio nitrivec(Sera), krmim ich JBL GALA 2x denne (rano a večer v malom množstve). Pravdepodobným pôvodcom nákazy bola asi nejaká rybka, ktorú som kupoval v piatok minulý týždeň.....

Preto Vás chcem požiadať o radu nakoľko v akvaristike som začiatočník a neviem si rady......

Ďakujem za každé info....
melesio
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2009 11:57 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

zoznam

Odoslaťod melesio » 25 Apr 2009 12:48 pm

Ešte chcem dodať zoznam uhynutých rýb 2xKaras, 2x skalár, 1x Guarama ( to sú dokupované) a 1x sindontis a mnoho je už na dne( 4x ptala, 1x bojovnica, 2x molynezia, 2x mrenka, 1xGuarana)....proste len ležia akoby boli úplne vyčerpané..nechápem to mu......asi pred 6 mesiacmi som mal tiež epidémiu ale tam som aspoň vedel určiť príčinu a tiež vypukla po kúpe nových rybičiek....

najhoršie na to, že je posratý víkend a ja nemá ani náhradné akvárko, aby som mohol oddeliť choré od zdravých....a v nedelu idem služobne do BA

to je asi tak všetko....a sorry za román...
melesio
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2009 11:57 am
Bydlisko: Zvolen

Odoslaťod dusik » 25 Apr 2009 12:55 pm

Koľko je tam tých karasov?

Tie rozhodne nepatria do spoločenského akvária, ale do jazierka.

Otravuju svojimi výkalmi ostatné ryby a asi aj seba. Filtrácia nestíha spracovávať odpadove látky.

Môj záver je vysoká koncentrácia NH4/NH3 alebo NO2. Tam bude príčina úhynu.

Nevhodne si zvolil osádku.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod melesio » 25 Apr 2009 13:22 pm

No už ani jeden......a čo mám spraviť....mám úplne prečistiť akvárko?? čiže premyť aj štrk??

alebo je nejaký spôsob znižiť tu koncentráciu prírodným spôsobom nakoľko asi teraz nezoženiem žiadny špeciálny prostriedok z akvaristiky nakoľko nie je žiadna otvorenáá???
melesio
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2009 11:57 am
Bydlisko: Zvolen

Odoslaťod dusik » 25 Apr 2009 14:27 pm

Treba sa presvedčiť, že máš dobrý filter s väčším molitánom.

Koncentráciu týchto látok znížiš výmenami vody, alebo sa časom upraví sama, podľa toho koľko toho tam je a aky veľky filter tam máš.

Nič nepremývať. Skús dať foto do preson. albumu a vypíš komplet osádku.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: prosím o pomoc

Odoslaťod LOID » 25 Apr 2009 15:17 pm

a hlavne ZIADNA chemia z akvaristiky !!!!
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

zoznam 2

Odoslaťod melesio » 25 Apr 2009 16:14 pm

tak poradte...čo to môže byť, keď su lahnuté na štrku..len ležia a pomali kapúú......??? vodu som tak na 3/4 vymenil aj som si všimol, že zanechla taký železitý povlak na skle..tak som to vyčistil a bohužial tresol tam aj chemiu akvaristiky Bio nitrivec.....

včera 3 dnes mi už pokapali 4...!!!
dead - 2x karas, 2x skalar, 2x mečúne. sindontis

apaticke: bojovnica , 2x molynezia, 3x guarama, colisa, 4x plata moskovská

a par ich ešte normal.....2xrajovec, 2x mrenka 4pruhová a 2x danio

bol by som nerád keby my vymrela celá zostava...tak mi poradte ako mám prírodným spôsobom odstrániť tento problém....
melesio
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2009 11:57 am
Bydlisko: Zvolen

Odoslaťod dusik » 25 Apr 2009 19:34 pm

Písal som ti čiastočnými výmenami vody :idea:
Filter prepierať čo najmenej a v odpustenej vode z akvária.

Ten nitrivec niečo pomôže, ale nespoliehaj sa na chémiu. A teplotu zníž na 24°C je tam zbytočne tak vysoká.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod blade163 » 26 Apr 2009 09:46 am

No ako pise dusik,tu pomoze len vymena vody.Polka vody kazdy druhy den menena jeden tyzden by mohla pomoct.Mas tam vobec nejake rastliny?Aj rastliny pomahaju filtrovat vodu a napomahaju udrzovat biorovnovahu.Ak nie skus dat nejake rychlorastuce.Egeria,Cabomba,Ceratophyllum,Heteranthera,Hygrophila difformis ...
blade163
 
Príspevky: 146
Obrázky: 35
Založený: 10 Máj 2008 00:13 am

Odoslaťod melesio » 01 Máj 2009 10:33 am

Takže nakoniec mi pokapala polka akvárka...ževraj to bola krupica aj keď biele bodky nemala žiadna z nich. ževraj je to teraz vo ZV rozšírené a pravdepodobne boli aj nakazené rybky, ktoré som dokupoval. Prostriedok, ktorý mi dali Costapur chválabohu zabral...aj rybky, ktoré boli ešte apatické tak sa zrazu prebrali a už je všetko ok...:)

Bohužial nakoniec som bol nútený použiť chémiu ale čo človek nespraví pre záchranu svojich rybyčiek......
melesio
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2009 11:57 am
Bydlisko: Zvolen

Re: prosím o pomoc

Odoslaťod Svana » 17 Okt 2009 17:00 pm

som zaciatocnícka co sa plat týka, aneb, mám ich dva dni a netusim, ci je to normalne spravanie, ale proste stoja vo vode. je to samec a samica. v akvarku su este dve krevetky Red cherry (mozno aj tretia, ale nevidim ju tam) a dve gupky, ktore sa spravaju normalne (az na samca, ktory ako by mal krce...moze byt, ze tancuje pred samicou?) co to moze byt?
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.