pliesne



Akvarijné ryby - choroby, liečba

pliesne

Odoslaťod arkan » 02 Máj 2009 21:52 pm

zdravim vas, dlho som si toto forum cital a pouzival rady od vas inym. no prisiel cas sa nechat poucit osobne :wink:

nedavno som preliecil tetre pliesen. asi sa niekde odrela. pouzil som pripravok sera ectopur ( nechcem robit reklamu, ale musel som to napisat, aby ste vedeli o com je rec ) . v navode sa hovori ze sa da pouzit ako prevencia. no a tu nastava moj problem: 1000 mg chlorid sodný; 27,46 mg perboritan sodný; 16,92 mg boritan sodný. to je jeho zlozenie. teda sama sol. po prestudovani fora som sa nedostal k zaveru ci treba solit ci netreba akvariovu vodu prevencne. co diskutujuci to iny nazor :wink: no a mam v akva rozne druhy ryb, ako panciernici, tetry, parmicky a ancistrusov. rovnako tu na fore sa riesilo ze sol skodi ancistrusom. myslite ze mozem pouzivat tento pripravok ako prevenciu a sa im nic nestane. alebo to radsej neskusat a dat len ked sa zas nejaka rybicka porani a zapali sa jej rana?
arkan
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Máj 2009 21:44 pm

Reklama

Odoslaťod Veemak » 02 Máj 2009 22:18 pm

Podla mna je to mrhanie peniazmi (ale neboj, tiez som nimi mrhal a presne na ten isty pripravok).. Je to pravda, je to sama sol, ale neviem, ako s nou reaguju zvysne dve latky+voda, lebo by to malo uvolnovat kyslik podla navodu.. Mne tiez zaplesneli tetry, prelovil ich, liecil dalsimi super pripravkami, ked uz plesen bola prec, dal som ich spat do akva opat zaplesneli, lebo v malom akva si omlatili tlamky.. Som sa na to vy.... a nechal to tak, natrepal jelsove sisky a plesen zmizla.. Doniesol som si jedne rybky z obchodu, jedna mala plesen na oku, nechal som tak, plesen zmizla.. A ci solit alebo nesolit je otazka ako byt, ci nebyt..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: pliesne

Odoslaťod arkan » 02 Máj 2009 22:23 pm

no ja uz to mam kupene, takze po peniazoch mam tak ci tak :wink: len ma zaujimalo ze ked uz to mam tak to pridavat ako prevenciu, lebo pise v navode ze kazdych 14 dni pridat 2 cajove lyzicky na 50L. neviem ci to skusit, lebo ancistrusov uz mam rok a pekne povyrastli a nechcem ich otravit solou co to obsahuje. aj ked 2 lyzicky mi nepridu tak vela, asi je dovod preco sa odporucaju len dve.

este otazka. co si myslel s tymi jelsovymi siskami? len tak ich zobrat a dat do akva? malo to nejake ucinky na rybky okrem vyliecenia plesne? ono stale mi ide o tych ancistrusov lebo urcite to zacnu ochutnavat ci sa im daco nestane
arkan
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Máj 2009 21:44 pm

Odoslaťod Veemak » 03 Máj 2009 13:14 pm

Ja som tiez takto lipol na Ancistrusoch.. :wink: Zacali mi kapat a kapat a kapat.. A az po dlhom case som prisel na to, ze preco.. Ja osobne by som sa nebal to tam dat, ta koncentracia soli je tam naozaj minimalna.. V casopise akvarium07 je o jelsovych siskach a o listoch popisane vela.. Skus si to precitat..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: pliesne

Odoslaťod arkan » 03 Máj 2009 15:23 pm

jasne, vdaka za radu :wink:
arkan
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Máj 2009 21:44 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.