Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod tonket » 12 Dec 2003 13:21 pm

bolek napísal:Drevo (samorast) potrebujú prísavníci na dobré trávenie a v prípade nedostatku potravy dokážu (podaktorí) "vydržať na dreve" aj mesiac (3 - 4 týždne). Drevo sa dá dokombinovať aj s kokosovou škrupinou, ktorú očistia (odchlpia) prísavníci až do tej najtvrdšej hmoty... Tak netrba kokos z vonku až tak "odchlpovať"...


Neviem com to bolo, ale mne sa kokos v akvarku asi po 4 roch rokoch takmer rozpadol- taky bol tenucky... Uplne ho zodrali :lol: Ale neviem, mohlo to mat aj iny povod....
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod Dorianna » 13 Dec 2003 22:46 pm

Tak jsem dneska dostala prisavnika (pry mu je uz nekolik let - meri asi 12 cm...). Mam ho mezi peti mecovkama v desetilitrovem akvarku (nepohorsujte se na objemem akvarka - blizi se Vanoce a ocekavam bohateho jeziska...). Docela me ale prekvapila jeho cilost! Dosud jsem nemela kryci sklo, coz je u prisavnika asi dosti nezbytna vec...taky mam pocit, ze mi ryje ve sterku...a ja si tak pracne sadim rostliny!!! Je normalni, aby se tak casto pokousel skakat ven nebo je to jenom tim, ze prisel do noveho?
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod Spectre » 14 Dec 2003 22:19 pm

Nevedel by mi niekto povedat, akeho veku sa prisavniky dozivaju a ako rychlo vyrastu?
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod marlo » 15 Dec 2003 10:34 am

Podla mna je pre rozmnozovanie potrebne hlavne priaznive prostredie. V zivote by som si nedal do aqva nejaku ohavnu novodurovu trubku a moji prisavnici v zivote ziadnu zeleninu nevideli a napriek tomu sa mi tam pod kamenom...mnozia. O 106.


No novodurova trubka je sice ohavna...ale pokial chcem aby sa mi prisavnici rozmnozovali iba vtedy ked " by som ja chcel " tak je to dost dolezite.Pretoze nechcem aby sa mi rozmnozovali hocikedy..ale iba vtedy ked im vytvorim podmienky.
Co sa tyka stravy tak 98% tvoria tablety roznych znaciek + sem tam nitenky,cyklopy popadane na dno....a vynimocne uhorka,zihlava.

Mam aj pekne 16MB video..dam ho sem na net.Je tam vidiet prisavnika v novodurovej trubke aj s vajickami...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod tonket » 15 Dec 2003 10:58 am

marlo napísal:...ale pokial chcem aby sa mi prisavnici rozmnozovali iba vtedy ked " by som ja chcel " tak je to dost dolezite.Pretoze nechcem aby sa mi rozmnozovali hocikedy...


pockaj, to im len raz za cas das do akvarka novodurovu trubku? Nemas strach, ze ti zatvrdne samicka, alebo ze sa ti vytru niekde inde?
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod marlo » 15 Dec 2003 11:53 am

Ano len raz za cas....Strach nemam...mojim cielom nebolo rozmnozovat prisavnikov nejak pravidelne ...ja som si to len par krat skusil.Ale mal som problem s odbytom ..A su s tym troska aj starosti...takze teraz mam este cca 10 mladych ..ale potom uz sa nechystam v tom nejako pravidelne pokracovat....
A inde sa mi asi nevytru ..nemaju na to podmienky...
A mam tam este iny druh prisavnikov takze inde by si to asi neustrazili tak ako v trubke "moj nazor"
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod tonket » 15 Dec 2003 11:57 am

marlo napísal:
A mam tam este iny druh prisavnikov takze inde by si to asi neustrazili tak ako v trubke "moj nazor"


akych mas este prisavnikov?
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod bolek » 15 Dec 2003 12:07 pm

Spectre: závisí od druhu... Ak majú vytvorené vhodné podmienky (nádrž, strava) patria medzi dlhoveké ryby... Nedá sa ti odpovedať jedným číslom... ale sú to "vytrvalci"...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod marlo » 15 Dec 2003 12:11 pm

tonket napísal:akych mas este prisavnikov?

Acanthicus adonis ....

Obrázok
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod tonket » 16 Dec 2003 11:16 am

marlo napísal:Acanthicus adonis ....

Teda ti poviem, to su uz pekne prisavniky... este keby sa tak aj rozmnozovali :roll: Ale velmi sa mi pacia. Naposledy, ked som bol vo viedni, tak som tam isiel nechat oci na nich :shock: Ale vravim si, ked budem velky .....
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod nino_q » 23 Jan 2004 18:09 pm

mate niekto predstavu, ako dlho trva, kym mali prisavnici vylezu z "hniezda"? mame ich celkom pekny hufik, otecko ich este strazi, ale nejako sa im nechce vyliezat von...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod johhhny » 24 Jan 2004 00:52 am

Ja som sa tiez stal nedavno hrdym majitelom malych prisavnicat :D . Vytreli sa mi pod filtrom (nemal som tam ziadnu rurku, tak sa samec pocinil a vyhrabal tam paradnu dieru), zhruba na vianoce a kym som isiel do prace (7.1.) este nic nebolo vidiet :( . Uz som si myslel,ze z toho ani nic nebude, ked tu zrazu okolo 15.1. som uz v okoli filtra nasiel pobehovat malych zvedavcov :lol: a o par dni sa rozliezli po celej nadrzi :D . Neviem, ci je to takto stale, mne sa to tiez zdalo dost dlho.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod hongi » 26 Jan 2004 09:19 am

U mna im to trva asi tak 10 - 14 dni. Raz som skusal davat im potravu tesne pod nos a vtedy vydrzali zalezene o dost dlhsie.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod akwa » 29 Jan 2004 17:28 pm

Nieco o odchove ancistrusov
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvanet.sk/page/index.php?id=clanok1
Obrázok používateľa
akwa
 
Príspevky: 33
Založený: 02 Okt 2003 09:26 am

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod skala » 17 Feb 2004 17:21 pm

Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod skala » 27 Feb 2004 17:05 pm

Vysledok:
Obrázok
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod Rori » 10 Mar 2004 08:56 am

Aka velka by mala byt ta novodurova trubka - ja som to vcera skusil a prisavnik ju uz obsadil ale vlezie do nej iba predkom a neotoci sa v nej takze musi "cuvat".
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod dvolna » 29 Mar 2004 23:28 pm

ahojte. a ako sa rozmnozuje prisavnik velkoplutvy.dik
dvolna
 
Príspevky: 86
Obrázky: 19
Založený: 09 Feb 2004 23:53 pm
Bydlisko: martin

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod skala » 30 Mar 2004 08:06 am

trubka by mala mat priemer aspon 4 cm, tie co pouzivam ja maju cca 5 - 6 cm. No pomoze aj kokosova skrupina, alebo flasa napr. od piva
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod Rori » 30 Mar 2004 08:36 am

Kokos tam mam - ale samcek je stale "prilepeny" pod ohrievacom - kokos si aj par krat obzrel - ale neviem... Ma byt ten kokos nejak specialne upraveny? A ako ma byt polozeny - kde ma byt diera - hore alebo dole?
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod skala » 30 Mar 2004 09:15 am

podstatna je ina vec rori - aby price mohol efektivne samicku pritlacit. cize musi ju vediet aj "zatlacit do kuta". Preto moze byt snad kokos prilis nerovny - prilis obly. mozno preto je pri ohrievaci - lebo tam by mohol zahnat samicku - ohrievac zavadza polohou a vadi asi aj teplotou - samicka sa predsa nechce opalit :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod marlo » 30 Mar 2004 19:28 pm

Rori napísal:Aka velka by mala byt ta novodurova trubka - ja som to vcera skusil a prisavnik ju uz obsadil ale vlezie do nej iba predkom a neotoci sa v nej takze musi "cuvat".



tak ako skala napisal priemer cca 4-6 cm...

to vobec nevadi ze sa neotoci..a ze musi cuvat...

u mna iba cuva :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod gabriela » 31 Mar 2004 08:38 am

Tak sa aj ja pridam, a to som si myslela ze v tomto fore si nevrznem, lebo moje prisavnicky som odhadla na parik, samcek sa pekne zafuzatil, ale samicka bola stale niekde schovana a ovela mensia.
Stare su nieco cez rok, dostala som ich od syna na narodeniny celkom malicke od kamarata, ktoremu sa rozmnozili.
Len pre zaujimavost, spolu s nimi som dostala aj dve tetry neonove, zatial ziju tak som zvedava na ich kratkovekost :)
Takze stratil sa mi samcek. Asi tyzden som ho nevidela pri krmeni, a odrazu po akvariu poleovala samicka - predtym stale utlacana.
Par mesiacov dozadu som do akvaria vlozila maly okrasny dzbanik a morsku zakrutenu muslu, a vybrala kokos, ktory si samcek vobec nevsimal. Dzbanik sa mu pacil, stale ho chodil prezerat, ako keby premeriaval vchod :) a odrazu ho nebolo. do dzbanika vidno, a muslu som sa neodvazila nadvihovat, aby sa nieco nestalo. Predsa som sa len odhodlala, a bol tam, trosku vo vnutri pekne po dlzke, presne aby zakryval cely vchod telom. Rozhodla som sa ho premiestnit do ineho akvaria, 90l s velkym korenom a 4 upkami, ktore mam provizorne ako porodnicku. Muslu som este v akvariu podvihla a podobrala miskou a tak aj s vodou, bez toho aby samcek vyliezol alebo sa osusil prelozila do vedra s vodou z toho isteho akvaria. 90l akvarium som odkalila, trosku doplnila vodou z akvaria kde sa vytreli a takym istym sposobom samceka aj s muslou prelozila. Iba sa trocha pomrvil, ani ikry som nevidela, budu asi v musli za zakrutou :)
Takze mi neostava iba cakat co sa bude diat dalej.
Ako dlho bude treba este cakat? co si pripravit na krmenie, a ako potom vratit samceka nazad do akvaria? Neprevezme nahodou dovtedy samicka velenie?
Tesim sa a som zvedava ako dopadne prve trenie prisavnikov u mna.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ROZMNOZOVANIE PRISAVNIKOV ( Ancistrus ) .

Odoslaťod skala » 31 Mar 2004 12:35 pm

gabi, no vrzla si si teda fest!!! :D
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.