Zakladanie akva začiatočník



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Zakladanie akva začiatočník

Odoslaťod ivo29 » 01 Máj 2009 11:51 am

Ahoj našiel by sa tu niekto kto by poradil amatérovi. chcel by som založit svoje 1 akva. asi tak 100 litrove. Bolo by to spoločenske akva s viac druhmi ryb a rastlin. Neviem či si mam zaobstarat akva a techniku samostatne alebo či nejaky set- pozdava sa mi 112l set z akvashopu. Poradte ake druhy ryb a rastlin pre začiatok a teor. počet. Mne sa velmi pačia skalare ale čital som tu na fore že na ne mam male akva. takže asi nič z toho nebude. Tiež som obmedzeny sumou asi tak 200 max. 250 eur tak či sa mam do toho vobec puštat. Za všetky rady vopred dakujem :)
ivo29
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Máj 2009 11:24 am
Bydlisko: Kanianka

Reklama

Odoslaťod elwiss » 01 Máj 2009 12:26 pm

nazdar.ked si ale cital na tomto fore,tak si sa musel aj docitat o slovičku resp. funkcii "hladaj".
skus tam napisat zacinam s akvaristikou a urcite najdes potrebne informacie..
skus pozriet a citat toto:

http://www.akva.sk/viewforum.php?f=37

vyvarujes sa tak zamknutiu temy a pri zakladani akvaria kope problemov,ktore maju zaciatocnici

vela zdaru
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod matus » 01 Máj 2009 22:31 pm

no coment, uz fakt nemam sil :dead:
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod hanny » 02 Máj 2009 17:20 pm

matus napísal:no coment, uz fakt nemam sil :dead:

Matus a ostatní, čo vás dráždi, že sa začiatočníci pýtajú a pýtajú, stále dokola tie isté otázky :oops: hnevajte sa na admina, ktorý založil túto sekciu, vcíťte sa do človeka, ktorý natrafí na toto fórum s x témami :shock: :shock: :shock: samozrejme, že sa poteší, keď zbadá rubriku "Začínam s akvaristikou" :roll:
Jasné, že sa tam hneď nasáčkuje, ako aj ja, až postupne sa zorientovávam a chápem váš hnev, ale keď vás iritujú naše primitívne otázky, tak nás ignorujte, alebo požiadajte admina, nech zruší diskusiu a napíše len strohý oznam pre začiatočníkov: vitajte, klikajte, všetko tu nájdete :wink:
hanny
 
Príspevky: 22
Založený: 23 Mar 2009 16:05 pm

Odoslaťod Robert Muller » 02 Máj 2009 17:56 pm

Mas pravdu. Toto je forum a ak sa ti nechce citat alebo sa zapajat a odpovedat na vsetky tie pre teba "stupidne" otazky tak sa nevyjadruj. Nieje kazdy je majster sveta a tu tiez nie jednoduche nieco najst. A to nevravim ze to zaberie kopu casu ktory nema kazdy. Ak sa ti to nezda zaloz si forum majstri sveta a mozes sa tam bavit iba s ludmi co maju akva 15 a viac rokov a kopu skusenosti. Ale o tom to tu asi nieje Alebo sa mylim??? Som zvedavy ako ste zacinali vy vsetci. Som si isty ze az na par ludi to bolo este horsie ako priemer tu. Ale o tom sa tu hovorit nemoze lebo teraz ste machry nadupany informaciami a nic vam nerobi vetsiu radost ako sa vyvrsovat nad ludmi co sa akva chcu zacat venovat teraz a su do toho uplne tupy presne tak ako mi vsetci ked sme zacinali. Ale ak si potrebujete pohladkat ego a nemate ako inak nech sa paci posluzte si.
Robert Muller
 
Príspevky: 66
Založený: 01 Jan 2009 23:15 pm

Odoslaťod matus » 02 Máj 2009 21:15 pm

ad hanny: 1. admin zakladal tuto temu velmi davno a odvtedy sa v nej nakopilo na niekolko stranok tem vhodnych pre zaciatocnikov, mozem smelo konstatovat, ze sa jedna v podstate o elektronicku kniznicu pre zacinajucich akvaristov, v ktorej treba len vyhladavat informacie a pouzit ich
2. ak sa zaciatocnik potesi, ked zbada rubriku "zacinam s akvaristikou" tak mi vysvetli, preco zacina vytvorenim dalsej x-tej temy v tejto rubrike s rovnakym obsahom a nie studovanim jej obsahu, co by bolo pre neho konkretne vhodne
3. nielen skusenych akvaristov citujem - irituju primitivne otazky - ale predovsetkym sposob pristupovania k informaciam, ktore toto forum ponuka, ako som spomenul, je to jedna obrovska elektronicka akva-kniznica
4. a v poslednom rade je to cele o zodpovednosti - nic nie je jednoduchsie ako bez rozmyslenia prijimat rady, zrealizovat ich a hlavne nebrat za to zodpovednost ...

ad robo: ja som zacinal s knihou Prve akvarium od Norberta Dokoupila, niekolko krat som ju precital
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Zakladanie akva začiatočník

Odoslaťod Robert Muller » 02 Máj 2009 22:52 pm

Ad Matus. Ja som pisal "az na par ludi" viem ze nie vsetci isli pokus, omyl. Ja som sa tiez prehryzal kopou knih ked som ako chlapec zacinal ale nie vsetci su taky. A co sa tyka infa na tomto fore je to tu fakt velmi slusne ale zase musis uznat aj ty ze nie kazdy vie ako na to a nie kazdy ma na to cas.
Robert Muller
 
Príspevky: 66
Založený: 01 Jan 2009 23:15 pm

Re: Zakladanie akva začiatočník

Odoslaťod ivo29 » 04 Máj 2009 13:42 pm

A mohol by som do 120 litr. akva dat aspon 1 par skalarov ?
ivo29
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Máj 2009 11:24 am
Bydlisko: Kanianka

Odoslaťod wo.hu » 04 Máj 2009 15:01 pm

Musim sa zastat matusa, ma pravdu chlapec. Som zacinajuci akvarista ak sa tak honosne mozem nazvat. Najprv som si pekne precital par tem aby som si urobil obraz o com to je. a vzhladom na to ze som v tom mal poriadny gulas tak som pouzil vyhladavanie a nasiel si konkretnu problematiku ktorej som na prvy krat uplne neporozumel. Co to asi zacinajucemu akvaristovi da ked mu niekto vsetko nalinajkuje a on to podla toho urobi. Nic. V prvom rade musi vediet preco svietit, preco filtrovat, preco rastliny, atd, a hlavne preco akvarium vobec chce. Ked bude poznat odpovede na tieto preco tak si to akvarium urobi aj sam a temu zalozi az vtedy ked niecomu nebude rozumiet a nenajde odpoved na fore, ale nie preto ze sa mu nechce klikat a citat ale preto ze tam skutocne nieje.

Ps: akvaristika nieje varenie. Tu sa neda napisat ze si kupim akvarium, pridam 10l strku, zalejem vodou pomesiam dva krat dolava, tri krat doprava, necham mesiac odstat, pridam ryby a mozem sa pozerat ako rastu.

len tak na okraj: http://www.akva.sk/desatoro.php - pravidlo 7

:twisted: :D
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod elwiss » 04 Máj 2009 19:16 pm

PRESNE TAK! ja len dodam ze ked by dotycny postupovali tak ako napisal wo.hu , tak by sa dockali takych reakcii ako on.
http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=122889#122889
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod qido » 04 Máj 2009 19:37 pm

kluci, nie kazdy vie ovladat dokonale net,ak je to mladi chalan ci baba ktori si vie otvorit tak max zoznamku ci online hry,ci starsia osoba, tak sa necudujte ze pride sem a hned otvory novu diskusiu...
pred vstupom by mala byt mala strucna prirucka,ktora by tomu zabranila.a ak by sa aj totom nasiel nejaky inteligent, tak potom ho treba sfuknut... :D :D
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod matus » 04 Máj 2009 22:19 pm

qido napísal:kluci, nie kazdy vie ovladat dokonale net,ak je to mladi chalan ci baba ktori si vie otvorit tak max zoznamku ci online hry
a v com sa lisi zoznamka od nasho fora ... technicky v nicom, ale v jednom predsa - ze tu treba trosku pouzivat rozum
predstavujem si to ako to urobil wohu:
1. nasiel informacie
2. nastudoval
3. urobil rozhodnutie
4. realizoval
5. uverejnil
6. priebezne prijima kritiku (pozitivnu+negativnu), rady, odporucania od skusenejsich a zhodnocuje ich

ad ivo: ano, mozes tam dat skalare
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Zakladanie akva začiatočník

Odoslaťod 666pigi666 » 04 Máj 2009 22:30 pm

ivo29 napísal:A mohol by som do 120 litr. akva dat aspon 1 par skalarov ?


Aku to ma vysku? Ja pri skalaroch uznavam 100L na jeden "kus" skalara a nieje problem a vysku mam 65 a menej ako 50 by som nedaval prenich. Ale zas jeden par by sa mozno dal ak to neprerybnis inymi druhmi.
Obrázok používateľa
666pigi666
 
Príspevky: 54
Obrázky: 11
Založený: 14 Mar 2009 01:28 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod qido » 05 Máj 2009 16:05 pm

matus,ja ta rozumiem,no nie kazdemu to tak pali....
su ludia ktori proste konaju skor ako sa zapoji ich rozum....ale to je predsa jedno,nejdeme si tu vymienat nazory ako mali chlapci.... :D
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod martin_s » 06 Máj 2009 11:22 am

qido napísal:pred vstupom by mala byt mala strucna prirucka,ktora by tomu zabranila.a ak by sa aj totom nasiel nejaky inteligent, tak potom ho treba sfuknut... :D :D

S tou "strucnou priruckou" zvanou desatoro kazdy suhlasi pri registracii na akva.sk :idea:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Zakladanie akva začiatočník

Odoslaťod qido » 06 Máj 2009 11:50 am

mas pravdu,no uprimne kto si to precita..... :?:
lenivci urcite nie....
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod wo.hu » 06 Máj 2009 12:19 pm

lenze ked s tym suhlasis a neriadis sa tym tak mozes dostat vyhadzov z fora... preto sa uspesne registrujes az ked s tym suhlasis.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zakladanie akva začiatočník

Odoslaťod qido » 06 Máj 2009 12:27 pm

ano to ano....ved ja som sa s tym oboznamil, no su taky ktory nie ako napr zakladatel tejto temy....
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod wo.hu » 06 Máj 2009 12:35 pm

keby to spravil tak nevznikne dalsi duplicitna tema, ktorych tu je hrozne vela a zneprehladnuju cele forum...
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod qido » 06 Máj 2009 12:39 pm

ja ta rozumiem.mne islo o to ze by tu nezaskodila nejaka taka prirucka ktora by proste bola otvorena priamo na ploche pri prihlasovani....a tam su len podmienky,tych desatoro,nieje tak co ako a kde mas a nemas robit....myslim konkretnejsie....
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod wo.hu » 06 Máj 2009 13:00 pm

ja si myslim ze je to napisane zrozumitelne, len si to treba precitat a nekaslat na veci ku ktorym si sa zaviazal pri registaracii.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod TereZzka » 06 Máj 2009 18:24 pm

juuj. vy sa to vadite na x stranach a zbytocne len zaplnate temy a komu sa chce citat tie vase hadky!? ked chcem zistit, ako casto cistit filter, vyhodi mi to 100 tem, prejdem asi polovicu a nic nezistim, len ze sa tu useri medzi sebou hadaju. stale nic neviem, len ze mam doma akvarko s rybami, ktorych mi bolo luto, ked ich chcel predchadzajuci majitel "zlikvidovat", spadla som do toho rovnymi nohami a snazim sa vyznat v tom labyrinte, co a ako mozem alebo musim robit s rybami, ako udrzovat akvarko a vsetko okolo toho. Chcem rybky prestahovat do vacsieho, kupa je na spadnutie, takze sa chystam zariadovat nove akvarium, ale clovek sa boji nieco opytat. Nie, ze by som nevedela najst nejake tie infos, luskam teraz casopis, poctivo sa pripravujem, ale sem-tam mam nejake nejasnosti, ktore by som si chcela upresnit, ale tu pomoc a dobru radu asi nenajdem. Vsetci ti "profi akvaristi" su tu predpojati voci novacikom a zacinajucim akvaristom, kazdu otazku odbiju slovami- ved si pohladaj odpoved a nastuduj si literaturu a podobne. Je to dost trapne a pre toho chudaka, co sa aspon ako tak snazi a da si tu snahu a regne sa tu, sa ziadnej rady nedostane. Ak nemate chut niekomu poradit, tak si forum uzavrite len pre nejaku vybranu skupinku ludi. Naco si sem pustat novacikov, ked im nepomozete ani zorientovat sa?
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm

Odoslaťod matus » 06 Máj 2009 19:13 pm

presne ako pise terezka - kazdy novacik zalozi temu-pomozte mi-a potom sa straca prehlad v tom to gulasi ...
musis uznat terezka, ze naozaj toto je zly zaciatok pre kazdeho zaciatocnika, niekde pisali moderatori - pre novacika nie je nic jednoduchsie ako napr. zacat s klubovym casopisom akva - je zadarmo uplne prehladny a hned v cisle 2 je vyborny clanok "Zalozenie akvaria", Peto Kaclik (skala) to uz jednoduchsie napisat nemohol, odporucam aj jeho stranku www.sozo.sk - zoznam rubrik ... su tam zrozumitelne clanky, rady ...
aby si nepovedala - pomozem kazdemu zaciatocnikovi, ale tym ze mu ukazem cestu, prejst po nej uz musi sam (to nie je moja myslienka, ale myslienka jedneho myslitela)
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod martin_s » 06 Máj 2009 19:40 pm

TereZzka napísal:Vsetci ti "profi akvaristi" su tu predpojati voci novacikom a zacinajucim akvaristom, kazdu otazku odbiju slovami- ved si pohladaj odpoved a nastuduj si literaturu a podobne...
Nemyslim si ze by boli skusenejsi akvaristi predpojati voci zacinajucim akvaristom. Ide len o to aby sa minimalizovalo opakovanie stale rovnakych otazok dookola, pricom vela zaciatocnikov koli tej istej otazke zalozi zakazdym novu temu. Teba by tiez nebavilo stale hovorit/pisat dookola to iste. Navyse nikto nema neobmedzene mnozstvo casu. Preto je na tomto fore vyhladavanie. Tym ze sa aspon pokusis vyhladat si odpoved ukazes snahu a ak tu odpoved nenajdes tak preco nepolozit konkretnu otazku v teme ktora sa zaobera danym problemom, resp. okruhom namiesto zakladania novej temy (väcsinou s nazvom "pomoc", "pomoooc!", "pomoooooooc"... a s otazkou typu "mam X-litrove akvarko, co mam dat do neho?")? Kazdy na tomto fore je ochotny pomoct (dokonca aj takym uzivatelom, ktory si poradit nechcu nechat aj napriek tomu ze sa stale pytaju), je to iba otazka pristupu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.