Par otazok...



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Par otazok...

Odoslaťod TereZzka » 27 Apr 2009 16:39 pm

Ahoj. Vcera sme dostali od pribuznych akvarko s rybami. Obr. mam v albume. Neviem, co su to za ryby, povedali len, ze cichlidy, co je dost siroky pojem, tak by som vas chcela poprosit o pomoc pri identifikacii. Po 3-hodinovom googlovani sa mi najviac podobaju na tilapiu mozambicku, ale nie som si tym veľmi istá, tak ak niekto nieco take pozna, prosim vas o pomoc. Vcera boli cele biele ako vzdy, ked sme boli u nich na navsteve, tak ma dost prekvapilo, ze po okamzitej vymene vody a vlastne kompletnom vycisteni 36l akvarka sa niektore sfarbili jemne do zlta. Ked som prisla dnes z prace, nasla som niektore ryby s celkom peknou zlatozltou farbou. Medzitym manzel mierne vylepsil zariadenie akvarka a ja som im este vecer supla trochu uhorky (mudrosti z internetu :D ). Nikdy by som neverila, ze ryba nieco take zje, ale uz verim. Kupil aj ine zradlo, lebo boli krmene len mrazenymi cervikmi, tak snad aj tym sa zafarbili. Teda dufam. No a potrebujem tiez poradit, ako casto a kolko zradla im davat, ci list spareneho salatu sa da povazovat za jedno krmenie, ci stravu obmienat alebo nechat jednu stalu. A tiez kupil koli cistote strku aj prisavnika. Vraj ho trochu ponahanali, tak neviem, ci mozu byt spolu alebo nie, zatial sa zapasoval za skalu a odmieta vyliezt.
Dakujem vsetkym vopred za rady.

A ako vidiet na foto, na 36l akvarko je tam tych ryb viac ako dost, tak ak by mal niekto zaujem, som z TT ;)
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm

Reklama

Odoslaťod Dušan Sivák » 27 Apr 2009 17:11 pm

vyzera to na archocentrus(cichlasoma) nigrofasciatus-xanthoricka forma...matie ma ta zlta farba, mozambiky to nie su ani nahodou,
ale v kazdom pripade do akvaria takeho objemu maximalne parik, najlepsie vobec ziadne, preferuju to skor masitejsie, rastlinne podavat na spestrenie
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod TereZzka » 27 Apr 2009 17:43 pm

no pre 4 rybky uz mam novy domov, zvysok zatial ostava, ale aj tak ich bude viac ako tucet len mi je luto ich zabit. takze hladam dalej. v kazdom pripade dakujem za identifikaciu. preco ta matia zlta farba?
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm

Odoslaťod Dušan Sivák » 27 Apr 2009 17:51 pm

neviem, este som ju pri spominanom druhu nevidel
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod dusik » 27 Apr 2009 18:42 pm

Daj si inzerát s fotkou aj na burzu,ak si to ešte nespravila. Možno sa nájde kupca. Ak im hľadáš iný domov.

www.burza.akva.sk
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod TereZzka » 05 Máj 2009 16:48 pm

Poradi mi niekto, ake velke akva na 7 mojich rybiciek? Uz sa mi to celkom pekne zredukovalo a nechcem ich dalej trapit v tom malom. To si necham na mlade :)
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm

Odoslaťod Richard Tokušev » 05 Máj 2009 17:06 pm

čím vôčšie tým viac výhod prináša.
Lepšia biologická rovnováha spojená s menšou starostlivosťou, teda menšími zásahmi do akvária a následne spojené menšie stresy pre ryby.

Pokial je priestor tak odporúčam minimálene 120 a viac litrové akvárium.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod TereZzka » 05 Máj 2009 18:32 pm

no to si ma potesil, lebo som premyslala nad 150. dakujem
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.