prisavnici - bitkari?



Všetko okolo akvarijných rýb

prisavnici - bitkari?

Odoslaťod zuve » 23 Jan 2004 20:47 pm

Mam parik prisavnikov, obaja su cca 14 cm. Samicka bola v akva o 2 dni dlhsie nez samec a bola stale na koreni. Predvcerom sme kupili samca a odvtedy sa vzdy ked sa stretnu klbcia. :( Buchaju do seba papulami, samec sa otoci na chrbat a tak bucha do samicky a obaja maju pri tom vsetky plutvy najezene.... No ani jeden neopusti "bitevne pole"... Biju sa o teritorium, alebo je to nejaky "svadobny tanec" :?:
Obrázok používateľa
zuve
 
Príspevky: 17
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 19:56 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: prisavnici - bitkari?

Odoslaťod Peter » 24 Jan 2004 07:46 am

Nove prisavniky sa vzdy biju. Moje sa na zaciatku bili dva dni a ten porazeny sa s porazenostou len tak rychlo nezmieril, este vzdy potom dobiedzal. Ked som to prvy krat videl, myslel som, ze sa zahlusia. Nejde ani tak o teritorium, ako o ziskanie dominancie v akvariu. Po case budes vidiet, ze ten co prehra bude autamaticky pre vitazom prchat. Ked som prestahoval rybky do vecsieho akvaria, ten co prehral rastol dalej a ten co vyhral uz nenarastol. Po case sa stal dominantnym ten prehraty... ale tiez po mozno aj dvojdnovom boji. Ale doteraz sa s tym ten druhy neuspokojil a obcas sa najezi a do toho velkeho zabrda... No a kratke zahnanie mensich prisavnikov je normalka aj bez boja (teraz mam styri a je to pekne rozdelene vecsi vzdy zahana mensieho). Myslim, ale ze si velmi neublizia...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: prisavnici - bitkari?

Odoslaťod hongi » 26 Jan 2004 09:07 am

Urcite je to samec a samica ? Ja chovam prisavniky uz fest dlho ale samica sa do samca neodvazila a ak tak bolo za par sekund po vsetkom.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: prisavnici - bitkari?

Odoslaťod zuve » 27 Jan 2004 21:12 pm

hongi napísal:Urcite je to samec a samica ? Ja chovam prisavniky uz fest dlho ale samica sa do samca neodvazila a ak tak bolo za par sekund po vsetkom.
ano je to samec a samica. On ma "paroha" teda tie vyrastky a ona nie, iba take malilinke vycnelky. Uz sa biju menej, ale skor mi to pripada ako keby sa bili o miesto na koreni, alebo to beru ako taku hru, navzajom sa zastrasuju...
Obrázok používateľa
zuve
 
Príspevky: 17
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 19:56 pm
Bydlisko: BA

Re: prisavnici - bitkari?

Odoslaťod Peter » 28 Jan 2004 11:53 am

Ano je to tak, jeden prisavnik si vyhrabal jaskynu pod kamenom. Dosiel dominantny a zacali bojovat, samozrejme, ze ten mensi prehral... Teraz uz nebojuju, ked sa objavi vitaz a ma chut na jaskynu, a porazeny je nahodou v nej, tak automaticky prchne... Tak to maju zariadene, kazdy musi mat svoje miesto v akvariu...jeden pod skalou, druhy pod korenom, treti za skalou a tak. Urcite ich to prejde, len si vyjasnuju vztahy... myslim teda, ale ze hra to nie... Ale pacilo sa mi, ze mensi sa len tak nedal a nenalakal sa najezenych plutiev, supin, ci vyrastkov...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.