Zakladanie akva začiatočník



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Odoslaťod TereZzka » 06 Máj 2009 20:00 pm

aby ste to pochopili- mne je jasne, ze to lezie na nervy. ved to cloveka ani nelaka otvorit tu temu s nazvom pomoc! surne! som zaciatocnik! . ale jednoduchsie by bolo nereagovat vobec a temu hodit do kosa. popripade ak uz chcete pomoct, hodit link na temu odpovedajucu na otazku a temu zamknut. Je to tu zbytocne zaspamovane. Uz sa mi v tom ani nechce hladat. Proste ten filter dnes precistim a budem dufat, ze ryby preziju. Aj ked tie moje uz prezili kadeco.
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm

Reklama

Odoslaťod qido » 06 Máj 2009 21:08 pm

TereZzka
a toto som sa im snazil vysvetlit...no opreli sa do mna ako do maleho chlapca...iba som si zastal chudaka iva...
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod qido » 06 Máj 2009 21:09 pm

TereZzka
aky mas problem konkretny s tim filtrom?
pomozeme.... :D
Obrázok používateľa
qido
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 02 Mar 2009 14:47 pm
Bydlisko: Brezno

Odoslaťod Mariok » 06 Máj 2009 21:23 pm

TereZzka: Páči sa mi, že si sa konečne rozhodla SAMA! Asi si si z toho zmätku v témach vybrala, resp. dopracovala sa k poznaniu, že pokiaľ budeš čistiť filter v "starej" akváriovej vode, nič nepokazíš, a nie je dôležité, ako často to bude. Ostatné dokola otáčané otázky/odpovede typu - čistí sa len až sa podstatne zníži prietok filtra určite nemajú nič spoločné s tým, či prežijú rybky ďalej, alebo nie! A že čítaš niečo dokola viackrát je dobre, robíme to všetci, ktorí chceme aj pochopiť/alebo aspoň snažiť sa pochopiť, ako to naše akva funguje, a nielen čakať, čo rozhodnú za nás druhí a nadávať, že to bola zlá rada :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod wo.hu » 06 Máj 2009 23:44 pm

ja nemam pocit ze sa tu niekto hada. Mas uplnu pravdu v tom ze treba pomoct zacinajucim (som tiez jednym z nich), ale aj ty sama si doplatila na duplicitne temy.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod TereZzka » 07 Máj 2009 15:43 pm

problem bol jednoduchy, ale pre mna nepochopitelny. v priebehu par dni sa mi zaspinil tak, ze uz vobec nefiltroval. tak som ho proste neprachla vo vode, vymenila tretinu vody v akva a zacala menej krmit. je to asi o tom, ze sa musim na pokusoch a omyloch naucit, ako chovat zatial stale 20 ryb v malom akva. ako casto a v akom mnozstve krmit, ako casto menit vodu, ako casto cistit filter. len sa bojim, ze prehnanym cistenim urobim zbytocny stres rybkam. Vytvorili sa mi tam 2 pariky a kazdym zasahom su nervozne. ale ja sa do toho dostanem. a hadam s vacsim akva sa mi bude aj lahsie starat o tie rybky. uz aby to bolo.
TereZzka
 
Príspevky: 11
Obrázky: 2
Založený: 27 Apr 2009 15:48 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.