Pancierničky a rozmnožovanie



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod kujoon » 11 Jan 2004 17:22 pm

Spectre napísal:Ja s tým mám rovnaký problém. Pohlavie sa u Corydorasov ale všeobecne rozlišuje podľa tých plutvičiek, na ktorých nosí samička ikry - samička ich má väčšie.

Najlepšie to spoznáš pred trením, keď je samica plná ikier :lol:


Je ešte jeden rozdiel medzi samcom a samicou a to je, že samce sú menšie ako samice a štíhlejšie. Samica je väčšia a tlstejšia.. a nie len počas trenia. A ešte taký nie moc spoľahlivý rozdiel - samec má vyššiu chrbtovú plutvu, ale tým sa nemôžeš riadiť. Ale dá sa pekne rozoznať samec od samice, keď sú vedľa seba..
Spolahlivo zistíš, že sa ti z ikier nič nevyliahne, ak ich tam máš už 2 týždne a nič.. To ich môžeš vyhodiť, zbytočne zaberajú miesto - ak to musím takto povedať. Už z toho ič nebude..
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm

Reklama

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 11 Jan 2004 19:02 pm

kujoon napísal:Spolahlivo zistíš, že sa ti z ikier nič nevyliahne, ak ich tam máš už 2 týždne a nič.. To ich môžeš vyhodiť, zbytočne zaberajú miesto - ak to musím takto povedať. Už z toho ič nebude..


Jasné. Nemôžem čakať prakticky na prvý vážny pokus, že z toho niečo bude :) Každopádne Acriflavin mám do budúcnosti. Teraz sa znovu vytreli. Skúsil som ich nechať v akváriu. Ikry sú na novonasadených rastlinkách :) Sú tam už 2 dni a mečúne nejavia záujem - asi preto, že sú tak, aby sa k nim nemohli dostať :D. Skúsim, či sa vyliahnu priamo v akváriu, pretože tam sú oveľa stabilnejšie podmienky ako v litrovej flaši. Keďže mi tam trochu kúri osvetlenie, mám tam stabilne okolo 24-25 stupňov, v noci najmenej tak 23. Keď nesplesnivejú budem vedieť, že to je tým...
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod kujoon » 11 Jan 2004 21:26 pm

Keď tam máš také dobré podmienky, tak by si mohol skúsiť dať ikry do 7 dcl pohára, dať tam vzduch a celý pohárvložiť do spol. akv. - niekedy v budúcnosti. viem, že to nebude vyzerať Boh vie ako ale mohlo by to fungovať. Dúfam, že si nedal do spol. akv. Acriflavin, lebo ak áno tak sa môžeš rozlúčiť so všetkými rastlinami... :cry:
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 12 Jan 2004 00:12 am

kujoon napísal:Keď tam máš také dobré podmienky, tak by si mohol skúsiť dať ikry do 7 dcl pohára, dať tam vzduch a celý pohárvložiť do spol. akv. - niekedy v budúcnosti. viem, že to nebude vyzerať Boh vie ako ale mohlo by to fungovať. Dúfam, že si nedal do spol. akv. Acriflavin, lebo ak áno tak sa môžeš rozlúčiť so všetkými rastlinami... :cry:


Neboj.. cital som si navod na acriflavine, takze s nim nebudem terorizovat rastlinky (akurat ked som dokupil a zacina sa to tam tak pekne rozrastat). Jednoducho som ich tam nechal tak, ako sa vytreli. Spolieham sa na dostatocne prudenie vody z filtra. Zapol som privzdusnovanie z filtra (mam taky exkluzivny filter, ktory miesa vzduch s vodou priamo v tej komore, kde je vrtulka, takze to ani nie je pocut a bublibky su tak rozptylene ze ich pomaly nevidiet - idealne prekyslicenie :)). Pokial mecune nebudu velmi snorit, tak by tam tie ikry mali vydrzat.

To s tym poharom mozem vyskusat (teraz to bolo tak isto, akurat nebol v akva :)). Kedze mam momentalne iba jedno 30l akva s rybkami, je to moc male na to, aby som ho tam dal, ale ostala mi taka cca. 10l kvazinadrz kde mi momentalne plava javsky mach a mam tam zopar inych rastliniek. Do nej keby som to ponoril, tak by ich tam nic nerusilo, ani by to nevyzeralo neesteticky, keby som ocumoval rybky :) :) :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod gabriela » 12 Jan 2004 09:16 am

kladenie ikier na pokracovanie:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a samcek:

Obrázok
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod matthues » 23 Jan 2004 11:34 am

Mám v akva 2 panciernikov jeden kovový a druhý škvrnitý. Ako sa dá rozoznať pohlavie a môžu tieto dva druhy spolu odchovať mladé?? :?:
Obrázok používateľa
matthues
 
Príspevky: 51
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2004 10:28 am
Bydlisko: Streda nad Bodrogom (Trebišov)

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod gabriela » 23 Jan 2004 12:00 pm

Kovovy myslis Anaeus? no len tak tipujem, ale myslim ze sa sparia skor rovnake druhy, aj ked sa panciernicky medzi sebou dost krizia.
Vsetko mozne o ruzdieloch samec samica, rozmnozovane a este vselico ine o panciernickoch na stranke:
http://www.catfish.cz

Obrázok
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod denis » 23 Jan 2004 14:04 pm

Corydoras aenus je zeleny alebo kovovy alebo zlatopasy? ako je to vlastne?
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod e1 » 23 Jan 2004 15:38 pm

denis napísal:Corydoras aenus je zeleny alebo kovovy alebo zlatopasy? ako je to vlastne?


Ide o toho isteho panciernicka, takze ziadne strachy. Je ho popisanych asi 25 poddruhov. :)
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod e1 » 23 Jan 2004 15:47 pm

matthues napísal:Mám v akva 2 panciernikov jeden kovový a druhý škvrnitý. Ako sa dá rozoznať pohlavie a môžu tieto dva druhy spolu odchovať mladé?? :?:


Medzidruhove parenie je popisane. Pokusim sa najst cez vikend viac informacii. Inak panciernici su moji oblubenci. :)
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 23 Jan 2004 22:51 pm

gabriela napísal:Kovovy myslis Anaeus? no len tak tipujem, ale myslim ze sa sparia skor rovnake druhy, aj ked sa panciernicky medzi sebou dost krizia.
Vsetko mozne o ruzdieloch samec samica, rozmnozovane a este vselico ine o panciernickoch na stranke:
http://www.catfish.cz
http://www.catfish.cz/popisy/callich/pancernicci.jpg

Shit... :x

Je mozne, ze mam iba samicky. Ja som myslel, ze ta plutva je u samcekov o dajaky mm mensia, ale ona je inak tvarovana. A tucnucke su vsetky rovnako.

Nakladu samicky ikry aj bez samceka???
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod matthues » 25 Jan 2004 00:34 am

Spectre napísal:Je mozne, ze mam iba samicky. Ja som myslel, ze ta plutva je u samcekov o dajaky mm mensia, ale ona je inak tvarovana. A tucnucke su vsetky rovnako.AnNakladu samicky ikry aj bez samceka??

Podľa obrázku som prirovnal aj moje dva pancierovnicky a aj ja mám obidve samičky.
Obrázok používateľa
matthues
 
Príspevky: 51
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2004 10:28 am
Bydlisko: Streda nad Bodrogom (Trebišov)

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 25 Jan 2004 21:55 pm

No to jo :)

Nevie niekto, ci mozu naklast ikry aj bez samceka???
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod nino_q » 25 Jan 2004 22:29 pm

pochybujem ze mozu naklast ikry bez samceka... ale ak by sa im to predsalen nejako podarilo, urcite sa neda ocakavat ze sa nieco vyliahne
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod gabriela » 26 Jan 2004 09:21 am

Vcera som zbadala ze ten moj mlady parik zas zacal s kladenim.
Prelovila som ich do 12 l akvaria, kde pracovali a pracovali...
A co nakladli, to sami zozrali. Co s tym?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod nino_q » 26 Jan 2004 09:28 am

gabi: ja by som im do tej vytieracky dal nejaky rost alebo sito alebo co, ikry popadaju dole ale rodicia sa k nim nedostanu :idea:
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod denis » 26 Jan 2004 09:31 am

gabi v stredu som kupil v akvaristike parik corydoras paleatus. v piatok, ked som prisiel z prace sa uz vytierali. odobral som 21 ikier a parik nechal tam aby sa dalej treli. uz sa netreli. vcera sa zacali zase triet, ibaze ked som sa vratil za hodinu pozriet ich uz mali pozrate ikry. bolo vidiet len prazdne obaly po ikrach nalepene na skle a bolo ich viac ako 20. pozieraniu sa podla mna neda zabranit, ryby si zeru ikry aj ked su dobre krmene.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod denis » 26 Jan 2004 09:34 am

nino_q napísal:gabi: ja by som im do tej vytieracky dal nejaky rost alebo sito alebo co, ikry popadaju dole ale rodicia sa k nim nedostanu :idea:

nino pancierniky lepia ikry. cize ked ich nalepia oni neodpadnu. daju sa len odrezet ziletkou.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod e1 » 26 Jan 2004 11:02 am

Moje skusenosti s panciernickami aenues. Asi tri dni po ciastocnej vymene vody sa zacali triet v rannych hodinach. Ikry lepili na sklo a listy rastlin. Od jednej samicky ich bolo aj vyse sto. Male panciernicky sa liahli po 72 hodinach, pomaly sa dali podla toho nasavovat hodinky.
Ja som ikri opatrne odlupol od podkladu pripadne zobral aj s listom a prelozil do maleho 10-12litorveho akvaria, kde som iba mierne vzduchoval. Vodu som nabral z povodneho akvaria. Vodu som zacal menit az po rozplavani a ked som zacal krmit pracovov potravou. Ak to slo, tak som stiahol zvysky z dna akavaria a doplnil vodov s povodnej nadrze.

:)
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Peter » 06 Mar 2004 21:58 pm

:shock: Panciernicky sa mi zblaznili, dnes rano ked som sa zobudil nasiel som cele akvarko oblepene ikrami na skle, na rastlinach a v celom akvariu bordel. Bol zaujimave pozorovat T-polohu, o ktorej sa tolko pise. Je to presne tak....samicka sa dotyka papulkou samceka cca v strede tela, samcek sa prehne a ... Samicka na chvilu odkvecla a potom zacala akoby bezhlavo hladat miesto na nalepenie ikier. Niekedy aj so samcekom, niekedy s jednym, niekedy s dvomi. Vsetko sa dialo az vtedy, ked uz drzala medzi plutvami ikry, takze sa dalo presne poznat, kde je samcek a kde samicka... Popisuju sa totiz rozne moznosti. Okrem ineho aj to, ze sa oplodnuju cez usta samicky...bohuzial sa to nedalo poznat, ale vyzeralo to tak. Potom sa schovali, za chvilu sa odkialsi vynorili, samicka ikry medzi plutvami, bezhlave lietanie po akvarku, T poloha a bezhlave lietanie po akvarku. Ja som naratal asi 30 ostrovcekov cca po 20 ikier, ale proces pokracoval... ostatne ryby sa snazili ich zrat.. hlavne prisavniky najmä tie mensie, mrenky tetry a poobede som objavil aj slimaky. Vsetko to vyzeralo dost chaoticky, aj velke ryby im uhynali. Navyse si prisavnik urobil novu jaskynu pod kamenom, takze vyrypal vsetky rastliny naokolo kamena (asi stvrtina akvaria...). Tie pancierniky styri roky ignorovali rozmnozovanie... voda ale urcite nie je dobra pre potomkov... nekvalitna, aj teplota je 27.... takze nechapem, ci to uz jar na nich prisla ci co to... :shock: Vyzeraju ako aenuesy...bezny druh
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod gabriela » 08 Mar 2004 09:37 am

Ak chces nejake panciernicky odchovat, staci zoskranut ikry do litroveho (sedemdecoveho) pohara naplneneho cistiu vodou do stvrtiny, ten pohar nechat plavat vo velkom akvariu (koli udrziavaniu teploty) a pustit jemne vzduchovanie. Ked sa ti do par dni vyliahnu, treba ich ale prelozit do niecoho vacsieho, kde sa budu most aj krmit.
Ale to vsetko asi vies :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 08 Mar 2004 09:44 am

Aj mne sa potvorky dnes rano po dlhom case vytreli. Rozmyslam, ze podla toho co tam ostane nalozim s ikrami. Toto uz v podstate nie su povodne pancierniky, ostala iba jedna samicka (ostatne chuderky mi uz davnejsie chcipli na dajaku pliagu - vyzeralo to ako keby sa im supala koza, co je samozrejme blbost, ale tak to vyzeralo). Tak som dokupil jedneho malinkeho samceka (ktory je sice este krpate decko - je polovicny), ktory sa uz cini. Este tam mam 2x corydoras elegans, ale na tych som si vsimol, ze asi budu dvaja samcekovia, takze z toho nic nebude.

Btw.: Moze byt to, ze sa zacali vytierat akysi nepriamy dokaz toho, ze sa zabehol filter? Totiz vodu som nemenil uz tyzden a kolisanie teploty tam podla mna moc nemali, takze neviem.

Inak pozorovat samicku, ako maka s ikrami a "rozmysla", kde ich najlepsie nalepit je super sranda :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod denis » 08 Mar 2004 13:12 pm

gabriela napísal:Ak chces nejake panciernicky odchovat, staci zoskranut ikry do litroveho (sedemdecoveho) pohara naplneneho cistiu vodou do stvrtiny

gabi to nie je dobre, skusil som to a z 20 ostalo 5 panciernikov.
je lepsie zoskrabnute ikry dat do 10 litroveho akvarka s molitanovym filtrom. takto splesnivie ovela menej ikier :idea:
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 08 Mar 2004 13:27 pm

Ze sa pytam taku zakladnu vec, ale ikry budu asi dost citlive na parametre vody ako NO2 a podobne veci, vsak????
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.