Žeby paraziti?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Žeby paraziti?

Odoslaťod mmmaros » 23 Máj 2009 11:40 am

Obrázok

Toto som objavil vo vode externého filtra (viz foto v galérii), keď som ho čistil. Vybral som filtračné náplne (molitany) a nechal som ustáliť hladinu vody. Asi po 5 minútach som to presvietil baterkou a objavil stovky drobných bielych čiaročiek (asi 1 mm dlhých). Myslel som si, že je to len špina, ale hýbu sa. Posúvajú sa dopredu, ohýbajú sa dos strán ako červíky a zhlukujú sa kolo drobných nečistôt vo vode. Keď sa húfne pustili do nejakej smietky, viditeľne až roztočili hladinu vody do malého víra.

Utešoval som sa, že sú to možno tie dobré tvory, čo sa usádzajú vo filtri a majú čistiť vodu - ale to by mali byť predsa baktérie a tie asi nie sú viditeľné voľným okom(?)

Ide o to, že tie dve zlaté rybičky, čo v 50l akva mám, sú stále chorľavé. Občas nejaké tie pľuzgiere alebo sčernanie na chvoste, občas drobné plesne medzi šupinami, nekoordinované plávanie (hlavne pri hladine) a dokonca prvá ryba má akosi nevládne zadné dolné plutvy (len ich tak ťahá za sebou). Už som dával x-razy FMC, bactopur, vitamíny a neviem čo všetko ešte, ale nič nepomáha - vždy sa im to vrátilo.

Keď sme pred necelým rokom dokúpili druhú zlatú rybku, o pár dní sa jej rozpadla skoro celá schvostová plutva. Potom sa zotavila, ale má občas (aj teraz) tie pľuzgiere na chvoste. Tá prvá ryba teda asi bude bacilonosič.

Keď nedávno uhynul prísavník a dali sme im nového, do 24 hodín bol tuhý.

Žeby tieto biele mikro-tvory boli príčinou?

Vďaka za každú radu!
mmmaros
 
Príspevky: 6
Obrázky: 3
Založený: 03 Mar 2008 00:24 am

Reklama

Odoslaťod martin_s » 23 Máj 2009 12:12 pm

Vo fore sa uz o tychto cervikoch pisalo. Skus pouzit vyhladavanie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.