Preventin - dĺžka dávkovania



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Preventin - dĺžka dávkovania

Odoslaťod dimensionone » 25 Máj 2009 21:21 pm

Ahojte,

chcem sa opýtať, kúpil som si nové rybičky a samozrejme, že ich "chytila" krupička. Chcem sa opýtať, ako dlho mám do akvária pridávať Preventin. V návode sa píše len o dávkovaní a nie o dĺžke liečby.

Zatiaľ som predpokladal, že ho budem pridávať tak 5 dní, pričom po 3 dňoch by som vymenil tak 1/3 vody v akváriu. Je to dosť, aby sa mi krupička nevrátila? Príznaky na rybičkách miznú rýchlo, no nie som si istý, či hneď ako vymiznú by som mal ukončiť liečbu.

Vďaka za odporúčania a skúsenosti.
dimensionone
 
Príspevky: 3
Obrázky: 1
Založený: 16 Máj 2009 21:35 pm

Reklama

Odoslaťod horský vlk » 25 Máj 2009 21:32 pm

Preventin sa uz podla nazvu pouziva na prevenciu,nie na liecbu.a len tak medzi nami tato a podobne latky len posilnuju dalsie generacie krupicky,lebo sa pomaly takymto latkam prisposobia a zvyknu.takze najvecsimi spolupachatelmi krupicky su taky predajcovia ryb,ktory davaju do akvari nieco na "prevenciu".v silnejsich,uz liecebnych davkach potom zabrat nemusia...tu mas link viewtopic.php?t=96
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod martin_s » 25 Máj 2009 22:16 pm

Preventin, multimedical a podobne vodicky ti nepomozu. Moje skusenosti s nimi su take ze su neucinne na väcsinu z toho na co su urcene. Ale v akvaristikach sa dobre predavaju, lebo su lacne a maju vabive nazvy :) Na krupicku ti skor pomoze sol a zvysenie teploty, pripadne ak chces chemiu tak napr. Costapur. Precitaj si temu na ktoru ta odkazal ts.jethro v svojom prispevku.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod dusik » 26 Máj 2009 07:23 am

Keď lúskam české fóra. Tak soľ a zvýšenie teploty, považujú za starú a neúčinnú metódu. Doporučujú liečivo ESHA Exit a 2000. Nevadí ani sumcom, len na Slovensku nie je až tak rozšírené. Videl som ho len:
http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... id=70#esha
Neviem či sa to dá normálne objednať, nezaujímal som sa o to.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod horský vlk » 26 Máj 2009 21:33 pm

dusik...jedna lahvinka 5 euro,druha lahvinka 5 euro....a aj tak je podstatou malachytka alebo metylenova modrá...
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod dusik » 26 Máj 2009 21:38 pm

ts.jethro napísal:dusik...jedna lahvinka 5 euro,druha lahvinka 5 euro....a aj tak je podstatou malachytka alebo metylenova modrá...


Nikdy som to nevidel, nemám šajnu čo to je, len to stále ospevuju. O Sera costapur pomali ani slíchu. A práveže vraj neobsahovala malachitku, ale nehádam sa nevidel som to nikdy, len čo som čítal, že po tom neumieraju sumce a citlivejšie ryby na chemiu.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.