mám zlý filter?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

mám zlý filter?

Odoslaťod kubce » 24 Máj 2009 13:24 pm

....prerobil som akvárium. Vtedy som tam mal kamene a cierny strk...teraz som tam dal drevo a piesok(pridal som aj viac rastlín.) Zároveň som kúpil aj nový filter, o ktorom som čítal, že je lepší. No asipo týždni sa voda začala sfarbovať do hnedozelena a o 4 dni nebolo nic vidiet. Tak som ho vycistil, ale zase zacalo tmavnut. Je problem v dreve alobo vo filtri?...prosim o radu
kubce
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Máj 2009 13:19 pm

Reklama

Odoslaťod absint » 24 Máj 2009 13:44 pm

problem bude asi v dreve mal si ho pred vložením do akva vyluhovať alebo prevaryť.. viewtopic.php?t=189
Obrázok používateľa
absint
 
Príspevky: 47
Založený: 18 Nov 2008 18:34 pm
Bydlisko: Trnava

Re: mám zlý filter?

Odoslaťod MaximusSk » 24 Máj 2009 22:51 pm

tazko poradit ked si nic konkretne nenapisal..aka velka je nadrz aky typ filtra mas podrobnosti o filtracii najdes tu http://www.rataj-spk.cz/ ..ale pravdepodobne to bude ten koren...varenim toho korena sa zbavis bakterii a choroboplodnych zarodkov a z casti aj toho farbiva v koreni.. koren po prevareni ti bude farbit menej..ale to farbenie moze trvat aj par mesiacov podla toho aky koren mas...ale ja osobne to farbenie vitam pretoze sa tam nachadzaju chelatove zluceniny na ktore sa navazuju prvky ako Fe a podobne ktore su dolezite pre rastliny...cize farenie vody je cisto len esteticka vada :wink:
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod kubce » 26 Máj 2009 21:35 pm

...dakujem velmi pekne....uz sa aj cisti :D
kubce
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Máj 2009 13:19 pm

Re: mám zlý filter?

Odoslaťod Poly » 26 Máj 2009 22:01 pm

MaximusSk napísal:...ale ja osobne to farbenie vitam pretoze sa tam nachadzaju chelatove zluceniny na ktore sa navazuju prvky ako Fe a podobne ktore su dolezite pre rastliny...

Sorry, ja len poopravim,ze zelezo sa nenavazuje na chelatove zluceniny. :D Zelezo (alebo iny kov) tvori chelatove zluceniny s istymi specifickymi chem. latkami, bez neho by to nebola chelatova zlucenina :D To len taka mala chemicka vsuvka :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: mám zlý filter?

Odoslaťod Giftzahn » 27 Máj 2009 07:09 am

Poly napísal:
MaximusSk napísal:...ale ja osobne to farbenie vitam pretoze sa tam nachadzaju chelatove zluceniny na ktore sa navazuju prvky ako Fe a podobne ktore su dolezite pre rastliny...

Sorry, ja len poopravim,ze zelezo sa nenavazuje na chelatove zluceniny. :D Zelezo (alebo iny kov) tvori chelatove zluceniny s istymi specifickymi chem. latkami, bez neho by to nebola chelatova zlucenina :D To len taka mala chemicka vsuvka :)


heh, jj, chemia je proste previt :twisted: ze ano...
.... ale spat k tvojmu problemu, pokial si dal do akva drevo ... ktore si predtym neluhoval, nevyvaral atd. ... je len normalne ze ti farbi vodu do hneda ... :wink: a farbit ju podla typu drevu bude kludne aj rok,dva ... :roll: samozrejme ako tu bolo uz napisane nie je to na skodu ... a okrem toho pokial by si mal napriklad loricarie, otocintlusov .... tito dokonca k svojmu zivotu drevo "osmirglovavat" potrebuju ... takze by som si na tvojom mieste hlavu s tym nelamal.... treba pravidelne menit vodu v akva a casom sfarbenie ustupi ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.