Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod endys16 » 03 Jún 2009 10:34 am

Zdravim Vas,
Mam zaujem kupit komplet 112l 80x40x35 akvarium zn.Rynkar-Diversa bez stolika v Polsku.Rozmermi sa mi akurat vojde na parapetu v byte.Obsahuje aj osvetlenie,filter,ohrievac.Myslim,ze filter a ohrievac casom vymenim za nieco lepsie(lebo to co k tomu davaju neni nic moc).Pozadie by som chcel zn.AQUAZOO taktiez z Polska.Strk by som aj kvoli rastlinam chcel Rataj Aquaclay Ground 10L.Uvitam vase navrhy,zmeny,postrehy,rady a skusenosti.Dakujem
endys16
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Jún 2009 10:16 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod martin_s » 03 Jún 2009 10:38 am

No skus dat konkretnejsi navrh (ake osvetlenie - W, ake rastliny, ryby...). Az potom sa daju dat nejake rady, navrhy, zmeny, skusenosti... Ako inspiracia ti mozu posluzit aj fotky akvarii viacerych uzivatelov tu na akva.sk.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod endys16 » 03 Jún 2009 10:46 am

osvetlenie 2x18W,filter(vonkajsi alebo vnutorny a ktory model) a ohrievac nejaky kvalitny by si mi aky poradil.rybky a rastlinky neviem ake by si mi poradil .diki
endys16
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Jún 2009 10:16 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod martin_s » 03 Jún 2009 11:08 am

endys16 napísal:osvetlenie 2x18W,filter(vonkajsi alebo vnutorny a ktory model) a ohrievac nejaky kvalitny by si mi aky poradil.rybky a rastlinky neviem ake by si mi poradil .diki
Nepochopil si. Rozhodnut sa musis sam a tu to potom skonzultujes. Inak si mozes dat rovno urobit akvarium na kluc. Skus si nieco nastudovat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod martin_s » 03 Jún 2009 11:11 am

endys16 napísal: ...Rozmermi sa mi akurat vojde na parapetu v byte.
Ak mas na mysli okennu parapetu tak to nebude stastne riesenie. Kedze budes mat priame slnecne svetlo tak sa ti rychlo zariasi :idea:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod matus » 03 Jún 2009 18:50 pm

tiez si myslim - parapeta jednoznacne nie (ak je to pred oknom)
vo vseobecnosti davaju v kompletoch malo svetla - ak je to za dobru cenu, prosim, ale aj tak sa pozri, ci sa tam da dodatocne primontovat tretia 18w trubica, 2 co tam mas je velmi malo - ak by si mal 3x18w trubice a oblepis to zvnutra odrazovou foliou mohlo by to stacit, toto je najpodstanejsia vec, bez svetla sa nepohnes dalej
aky je tam filter ? s ohrievacom sa netrap, mozno, ze ho nebudes potrebovat vobec
a strk by som dal aspon 15 litrov, nemusis hned zacat s aquaclay-om
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod Poly » 03 Jún 2009 19:09 pm

Osobne by som do setu nesiel (teda nie do toho, ktory spominas), lebo vsetky veci, co ti daju k akvariu nakoniec vymenis za lepsie, ako si sam napisal + svetlo je tiez slabe, ak tam chces mat aj rastlinky a nechces sa s nimi velmi trapit :(
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod petoz_1 » 03 Jún 2009 21:45 pm

..ja by som tiež nešiel do setu. Radšej ešte počkaj, poštuduj toto fórum aj ostatné stránky a skús si vyskladať vlastný set. Tiež som kupoval v Poľsku, pri tých cenách čo majú sa ti to určite oplatí aj so stolíkom a tak aby si už potom dokupoval čo najmenej vecí.
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod Majky_sv » 03 Jún 2009 21:56 pm

Ja som chcel kúpiť ten istý set ako ty. Teda aspoň podľa popisu. A ozaj....po preštudovaní tohto fóra som od toho upustil. Kúpim si osobitne akvárium daných rozmerov a osobitne techniku....vonkajší filter si chcem zhotoviť sám, pozadie tiež...a potom to bude to "pravé orechové".

Už len nájsť nejakú predajňu v PL :? .
Obrázok používateľa
Majky_sv
 
Príspevky: 60
Obrázky: 3
Založený: 26 Apr 2009 19:51 pm
Bydlisko: Snina/Michalovce

Odoslaťod matus » 03 Jún 2009 23:08 pm

ono je to tak: ak ta akvaristika "chyti" tak potom naozaj dokupis lepsie a kvalitnejsie veci a vyhodis za to viac
a ak nie tak aspon vela neprerobis
... ale to nikto vopred nevie
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod 1carlosko » 04 Jún 2009 08:05 am

matus napísal:ono je to tak: ak ta akvaristika "chyti" tak potom naozaj dokupis lepsie a kvalitnejsie veci a vyhodis za to viac
a ak nie tak aspon vela neprerobis
... ale to nikto vopred nevie


suhlasim s matusom :wink:
Obrázok používateľa
1carlosko
 
Príspevky: 195
Obrázky: 12
Založený: 07 Máj 2009 18:36 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod Poly » 04 Jún 2009 13:54 pm

Ak ale kupis kvalitnu techniku a omrzi ta to, mozes to aj drahsie predat 8)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod endys16 » 04 Jún 2009 20:11 pm

CAUTE
Takze Akvariovy set obsahuje:Akvarium 112l (6mm sklo,cierny silikon),osvetlenie 2x18W spolu s ziarovkami,Filter Hailea BT 700,ohrievac 100W(typ neni uvedeny) cena kompletu po prepocte:65 €
Alebo mozem kupit samotne Akvarium s osvetlenim za 46 €.K tomu potom mozem dokupit 3D pozadie so sietkou 80x40cm- 26 €,ohrievac Hagen Elite 100W-7 €,filter EHEIM Pick-up 2010 -15 €. Stolik nepotrebujem a vacsie akvarium tiez nechcem.Myslim,ze za tu cenu sa to viac nez oplati.Co by ste mi navrhli vy :Aky filter,ohrievac,pozadie,osvetlenie,strk????
Ono to akvarium bude vlastne na priecke(parapete)kde boli stare okna,lebo balkon je zasklenny plastovymi oknami so zaluziami.
endys16
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Jún 2009 10:16 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod pakozdy » 04 Jún 2009 22:26 pm

na tvojom mieste by som neriesil ci to stoji 65E alebo 85 eur, lebo aj tak do toho vrazis pomaly rovnake peniaze v zazracnych vodicka a inych magickych ciniteloch od obchodnika, ryb ktore budu kapat atd.

vela ludi si dalo cenovy strop a isli do cenovo najvyhodneho riesenia, ale kazdy potom polovicu veci vymenil lebo to negungovalo tak ako malo a navrazal do toho omnoho vacsie peniaze.
Vratane mna :-)

tak sa naozaj skus zamysliet a na uvod nekup sice esteticke riesenie, ktore sa nebude dat rozsirovat/tunovat.

skus vziat do uvahy, ci mas niekoho poruke, kto ti vie pomoc s mechanickymi pracami/elektrikou. vela veci sa da spravit doma, na mieru, za polovicnu sumu - kryt s osvetlenim: patice+predradniky+drevotrieska+lak+silikon ta vijdu omnoho menej ako obchodnicky kryt

ohrievac nepotrebujes - teraz budes potrebovat ochladzovac.
filter - pozri sa po nejake cerpadlovej hlave pripadne cerpadlo + kocka biomolitanu. ziskas viac "biofiltracneho vykonu". mozno to nebude esteticke ale skus pohladat na fore vyraz externy biofilter. ked nieco podobne vlepis do akva mas to vnutri a neporovnatelnu velkost biofiltracie a navyse do toho vies schovat ohrievac a ine veci. sklo + silikon + molitan stoja par eur.

a co usetris, mozes prepit alebo navrazat do dna, rastlin, rybiciek a dalsieho akva.

navyse ziskas super pocit ze si to spravil sam a zaroven pochopis vela veci z akvaristiky a inej techniky.

uff tazke citanie ...
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod MaximusSk » 05 Jún 2009 09:42 am

ak mozem poradit so substratom tak by som volil klasicky strk..nakolko som mal velke problemy s rastlinami v mojom 70lakva som myslel ze problem bude v subste - predtym som mal hruby strk zo stavby ..tak som ho vymenil za aquaclay o nieco sa to zlepsilo ale nic extra a navyse sa do toho strasne blbo sadia rastliny hlavne zo zaciatku ked to neni este napite vody...pred 3tyzdami sm zalozil 100L akva a pouzil som 2cm vrstvu stre dno od rataja a na to som dal cca v priemere 7cm vrstvu jemneho strku velkost K2 a ak to mam porovnat tak ten jemny strk je o 100% lepsi ako aquaclay jednak sa do toho lepsie sadia rastliny, rastliny rychlejsie a kvalitnejsie zakorenia, a pri odkalovani nenaberies tolko substratu..vzdy mam velke nervy ked odkalujem dno z aqzuaclayu pretoze ho mam vzdy peknu vrustvu vo vedre...takze sa rozhodni sam ale odporucam strk
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod endys16 » 05 Jún 2009 10:47 am

Takze po radach od vas som sa rozhodol pre samotne akvarium Aquaterra 6mm s osvetlenim zn.Aquaterra 2x18W,filter AquaEL UniFilter 500,podlozka pod akvarium 80x35cm,strk hnedy hruby (1mm-3mm) 2kg hnedy jemny(0,1mm-0,3mm) 4kg,Nejaka chemia:Sera Aquatan 100ml,SERA NITRIVEC 100ml,myslim ze magneticku skrabku a odkalovac Sera kupim aj tu.
endys16
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Jún 2009 10:16 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod petoz_1 » 06 Jún 2009 22:13 pm

Odporúčam ti kúpiť aj nejaké testy na chemizmus vody, sú tam podstatne lacnejšie ako u nás a neskôr sa ti hodia.
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod Poly » 07 Jún 2009 00:45 am

Podlozku pod akvarium nekupuj, staci ti obycajny kus polystyrenu, alebo koberca :wink:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod petoz_1 » 07 Jún 2009 22:59 pm

endys16 napísal:Takze po radach od vas som sa rozhodol pre samotne akvarium Aquaterra 6mm s osvetlenim zn.Aquaterra 2x18W,filter AquaEL UniFilter 500,podlozka pod akvarium 80x35cm,strk hnedy hruby (1mm-3mm) 2kg hnedy jemny(0,1mm-0,3mm) 4kg,Nejaka chemia:Sera Aquatan 100ml,SERA NITRIVEC 100ml,myslim ze magneticku skrabku a odkalovac Sera kupim aj tu.

...a kde to ides vlastne v Polsku kupovat a aka je momentalne cena? Ja som bol kupovat az v Sosnovci, asi 170 km od Ziliny.
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod Majky_sv » 09 Jún 2009 06:37 am

Aj mňa to strašne zaujíma...tiež by som chcel viacero vecí kúpiť....prezraď nám to :shock: :shock: :shock:
Obrázok používateľa
Majky_sv
 
Príspevky: 60
Obrázky: 3
Založený: 26 Apr 2009 19:51 pm
Bydlisko: Snina/Michalovce

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod endys16 » 09 Jún 2009 11:47 am

Kedysi som mal akvarium a tak som si spomenul ze nejake veci musia byt este v pivnici.Mal som pravdu a nasiel som Filter,ohrievac Thermal 100W,zvonovy odkalovac,teplomer,rukavicu JBL,nejaku dekoraciu,vzduchovaci motorcek a vsetko to je funkcne.Bolo to vo vedre co som pouzival pri cisteni akvaria.Kupovat budem v Krakowe(osobny odber) z predajne v Sosnovci.Len momentalne nemam cas sa tam dostat.Ale urcite tam pojdem.
Kupovat teda budem Akvárium,Osvetlenie,3D pozadie,Štrk,Chémiu:SERA AQUATAN 100ml,SERA NITRIVEC 100ml,SERA FLORENA 100ml
Krmivo:SERA SAN 1000ml
Chcem sa opytat a poradit:
1.Aku Chemiu a Krmivo by ste mi este poradili(z vasej osobnej skusenosti)?
2.Ake Ryby a rastliny(myslim pocet a konkretny typ) a nejaky dobry obchod v Žiline kde ich kupit?
3.Nejake vase navrhy co este kupit k Akvariu v Polsku lacnejsie co by bolo u nas drahsie?

Ďakujem Vam vsetkym za vase navrhy a rady
endys16
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Jún 2009 10:16 am
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod pakozdy » 09 Jún 2009 13:55 pm

pohladaj tu vlakno o zilinskom akvaklube. okrem toho ze si pokecas a dostanes rady urcite sa mozes dohodnut aj na rastlinach
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Nove akvarium(vase navrhy,rady,skusenosti)

Odoslaťod petoz_1 » 09 Jún 2009 15:21 pm

endys16 napísal:Kupovat budem v Krakowe(osobny odber) z predajne v Sosnovci.

..nechapem preco v Krakowe, do Sosnovca to mas rychlejsie aj kratsie?
petoz_1
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2009 00:05 am
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.