Prísavky na sklo nedržia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Prísavky na sklo nedržia

Odoslaťod geminika » 03 Jún 2009 11:52 am

Vie niekto nejaký fígeľ na prísavky na sklo, ktoré držia filter alebo teplomer, aby sa neodlepovakli? Mám síce také staršie, ale nie sú tvrdé, no aj tak sa po pár minútach odlepia. Dik za rady.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Prísavky na sklo nedržia

Odoslaťod dusik » 03 Jún 2009 11:56 am

geminika napísal:Vie niekto nejaký fígeľ na prísavky na sklo, ktoré držia filter alebo teplomer, aby sa neodlepovakli? Mám síce také staršie, ale nie sú tvrdé, no aj tak sa po pár minútach odlepia. Dik za rady.


Skús vyčistiť, možno popraskali a nedržia tlak. Tak skús kúpiť nové, čo ti budú pasovať. V akvaristikách sa predávajú špeci. do vody.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Prísavky na sklo nedržia

Odoslaťod martin_s » 03 Jún 2009 12:01 pm

Podla mna budu vytvrdnute aj ked sa ti to nemusi zdat. Nezachovavaju si dostatocnu pruznost na to aby vytvorili podtlak pomocou ktoreho drzia na skle. mozes ich skusit ponorit na nejaky cas do glycerolu, co ich moze ozivit trocha, ale jednoduchsie je kupit nove.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod 1carlosko » 03 Jún 2009 14:06 pm

ja si myslim, ze to moze byt aj tym, ze ich chce nalepit na povrch, ktory nie je dokonale hladky. mne sa tak odlepoval teplomer. ziletkov som dal dole usadeny povlak a odtvedy tam drzi :wink: moj nazor a moja skusenost. nemusi to tak byt.
Obrázok používateľa
1carlosko
 
Príspevky: 195
Obrázky: 12
Založený: 07 Máj 2009 18:36 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.