Panciernikovi sa rozpadávajú fúzy



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Panciernikovi sa rozpadávajú fúzy

Odoslaťod geminika » 02 Jún 2009 15:46 pm

Za zvláštnych okolností som dostala 4 panciernikov (2 malé ??? a 2 veľké trinidatské) a jeden z nich má do polovice úplne biele fúzy a akoby sa rozpadávali. Nemá sa asi veľmi dobre, lebo sa zrejme všetky pridusili v sáčku, kým som ich našla pred dverami bytu. Večer sa mi dotyčný priznal, že ich tam dal ráno, keď išiel z nočnej a nechcel ma budiť. Lenže ja som ich náhodou našla až asi po 3 hodinách. Nechcú vôbec žrať, už som vyskúšala všeliljaké tabletkové krmivo, ktorým krmim ten istý druh mojich rýb, ktoré som už mala. Dnes ráno som im hodila na skúšku mrazené červíky. Ani k tým sa veľmi nemali. Čo mi poradíte? Sú zatiaľ v 10 l aqua, ale už im chystám novú nádrž cca 43 l. Ešte ju len zariaďujem, tak dúfam, že minimálne tie 2-3 týždne ešte v tom malom vydržia. Medzi svoje ich nechcem dať, lebo nevyzerajú zdravo a okrem toho, mám preplnené svoje aqvarko. Dik za rady. Skúsim urobiť foto.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Panciernikovi sa rozpadávajú fúzy

Odoslaťod geminika » 04 Jún 2009 08:59 am

To tu vážne nikto nevie poradiť?
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 04 Jún 2009 09:35 am

Pravdepodobne nie. Nechal by som ich mimo kým sa neukáže príčina. Môže to byť so stresu, ale pridusiť sa za tri hodiny je skoro. Ryby v sáčku vydržia bez problémov min. pol dňa, pokiaľ sú dobre zabalené.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod laci » 04 Jún 2009 13:47 pm

Pancierníček trinidadský dorastá do cca 15 cm :!: V tých 10 litroch je to strašne málo a málo aj 43 l pre 4 takýchto cvalíkov :!:

Fúzy si mohli zničiť pri nevhodnom dne , ktoré bolo tvrdé nakoľko oni sústavne za súmraku vŕtajú v dne a hľadajú potravu.

V sáčku sa zrejme pridusili a tých 10 litrov ich trápi ďalej, máš tam vôbec filtráciu :?: Taktiež teplotné výkyvy bez regulovania v tak malej nádrži sú veľké.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod laci » 04 Jún 2009 13:52 pm

Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Panciernikovi sa rozpadávajú fúzy

Odoslaťod geminika » 04 Jún 2009 14:51 pm

No hurá, predsa prišli nejaké rady. Pátraním som zistila, že ten rozpadnutý fúzač nie je panciernik ,ale v češtine sa volá Peřovec dlouhoplutvý. No vyzerá ako panciernik. Ďalej som zistila, že aj keď má nejakých 13-14 cm, tak potrebuje minimálne 200 litrov, ktoré nemám. Takže zrejme poputuje do sestrinej 500 litrovky. Len mám z toho trochu obavy, lebo oni majú cichlidy, kančíky a iné veľké potvory. Snáď mu neubížia, lebo už pár nových, ktoré prikúpili zlikvidovali.
V tých 10 litroch sú len v karanténke, ale myslím, že už sú na tom lepšie. Majú tam malý molytanový filter a už im konečne zachutili aj mrazené červíky. Včera som im tam dala slušnú kôpku a ráno boli fuč. Dnes som im dokončila 43 litrovú obývačku, takže za také 2 týždne, kým sa trochu zabehne sa môže nasťahovať. Dúfam, že pri častej výmene vody vydržia.
Začala som liečiť začínajúcu plieseň, lebo ten Peřovec má bielu ranu na chrbte a trochu sa rozpadáva. Ináč tie rozpadnuté časti fúzov mu odpadli a teraz ich má dobré.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 04 Jún 2009 16:15 pm

papaja má perovca s cichlidami malawi.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.