začiatočník



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

začiatočník

Odoslaťod miňo111 » 04 Jún 2009 16:35 pm

Ahoj,pred týždňom som si založil nové akvarko....prečo nemám používať fialové osvetlenie?Neuškodí rastlinám univerzálny dezinfekčný prostriedok značky FMC?
miňo111
 

Reklama

Odoslaťod dusik » 04 Jún 2009 16:47 pm

Prečo chceš používaž FMC. Ako prevenciu nedoporučujem.
Fialové osvetlenie? Narastlinné akvária je nevhodné a na bezrastlinné podľa toho ako reagujú naň ryby. Ak chceš lepšie rady, daj si do personálneho albumu fotku akvária. Alebo popíš predstavy, čo s ním chceš a ako by malo vyzerať.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod miňo111 » 04 Jún 2009 18:35 pm

ahoj dusik....FMC použivam po nakrmení živou potravou nazbieranou v prirode.Kolko stojí biele osvetlenie cca žiarivky 50W.Foto akvarka dám cez víkend do albumu.Najprv zistím ako na to..... :idea: Aké teda liečivo používaš,alebo možeš odporučať?
miňo111
 

Re: začiatočník

Odoslaťod martin_s » 04 Jún 2009 22:03 pm

miňo111 napísal:Ahoj,pred týždňom som si založil nové akvarko....prečo nemám používať fialové osvetlenie?Neuškodí rastlinám univerzálny dezinfekčný prostriedok značky FMC?
V prvom rade FMC nie je znacka ale skratka oznacujuca pripravky na baze formaldehyd, metylenova modra, malachytova zelen. Je to chemia a ja by som to ani ako prevenciu do akva bez zjavnej priciny nelial (vlastne asi ani tak, kedze je to zvycajne neucinne). Ak to chces pouzit ako prevenciu pri krmeni zivym krmivom, tak to nakvapkaj do vody kde mas to krmivo a do akva uz potom davaj bez toho (ja ked krmim tubifexami tak trochu nakvapkam do vody kde su, chvilku to tam necham, preplachnem ich a skrmim).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod miňo111 » 04 Jún 2009 22:28 pm

dik martin s :D
miňo111
 


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.