Je to normálne??



Všetko okolo akvarijných rýb

Je to normálne??

Odoslaťod Lucy_Us5 » 12 Jún 2009 11:56 am

Mám trochu strach o samčeka bojovnice. V poslednom čase dosť často vylihuje na filtri a schováva sa do jednej z mušlí (teda skôr pod ňu no ale to je detail) a trčí mu z nej len hlava. Bojím sa či nie je chorý, lebo deň po tom ako som kúpila samičku black molly mi zdochol samček mečúňky, totiž tá molly bola v obchode hneď vedľa akvária kde boli mečúňky v karanténe. A ešte predtým z akvárka vyskočila samička mečúňky a keď som kúpila novú tak aj tá. Máte s tým nejaké skúsenosti?? ja s akvaristikou len začínam tak pls poraďte
Obrázok používateľa
Lucy_Us5
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Máj 2009 15:38 pm

Reklama

Odoslaťod dusik » 12 Jún 2009 12:41 pm

Nemáš uvedené informácie okolo akvária. Veľkosť, druhy rýb, rastlinstvo...filter a iné veci. Ako dlho je akva založené?... Nejední sa náhodou o otravu No2. Nelapajú niektoré ryby u hladiny po dychu? Ak vyskakujú, je dosť možné, že je zlá kvalita vody. Prečítala sa si niečo o zakladaní akvárii?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Je to normálne??

Odoslaťod Lucy_Us5 » 12 Jún 2009 12:59 pm

Noo.. mám ho už približne mesiac, filter taký akurát, ale niekde som čítala že má byť zapnutý nonstop a to nie je lebo by som nezaspala niečo s tým spravím, okrem bojovnice mám 3 samčekov a 3 samičky gupky, skalára, dve neónky (pôvodne boli 4), 1 black molly (pôvodne 2) a jedného čističa. Rozmery sú 40x30x20 (šírka, hĺbka, dĺžka) voda sa mení dosť často a sklo sa čistí tiež. Rastliny mám... neviem ako sa to volá, jedna je taká s veľkými listami tá pomaly hnedne, druhá sa poriadne rozrastá, tá má také malé listy, rastú dosť nahusto a tretia by sa dala prirovnať v poriadne rozrastenej palme :D niečo podobné
Obrázok používateľa
Lucy_Us5
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Máj 2009 15:38 pm

Odoslaťod blade163 » 12 Jún 2009 14:29 pm

Mas to prerybnene a ako pisal dusik bude to asi otrava.Ten filter musi istat zapnuty nonstop,na to tam je aby sa ti ryby neotravili.Aj rastlinky filtruju vodu,ale ked je tma tak neprebieha fotosynteza a filter vtedy pomaha zachovat rovnovahu.A mas prerybnene.Skalar,prisavnik,black molly do tak maleho akva nepatria.Tie gupky dost znecistuju vodu.By tebou precital by som si nieco z http://maniakva.sweb.cz/
a z 3.cisla casopisu akvarium.Tam je toho dost o minickach.
blade163
 
Príspevky: 146
Obrázky: 35
Založený: 10 Máj 2008 00:13 am

Re: Je to normálne??

Odoslaťod kofola » 12 Jún 2009 14:38 pm

Po mesiaci sa zacinaju rozsirovat kolonie nitrifikacnych bakterii, ktore zabranuju otrave vody dusikatymi latkami ako pisal Dusik :) ALE len za predpokladu, ze filter ide NON STOP a akva nie je prerybnene. Nakolko u teba tieto podmienky neboli splnene mas tam vela NO2, prip. amoniaku a ryby nemozu dychat. Skus pozert to 3. cislo casopisu akvarium ako radi blade, tam to najprv nastuduj. Pripadne sa pytaj. :arrow:
kofola
 
Príspevky: 20
Obrázky: 8
Založený: 25 Máj 2009 20:46 pm
Bydlisko: Martin

Re: Je to normálne??

Odoslaťod martin_s » 12 Jún 2009 19:51 pm

Lucy_Us5 napísal:Noo.. mám ho už približne mesiac, filter taký akurát, ale niekde som čítala že má byť zapnutý nonstop a to nie je lebo by som nezaspala niečo s tým spravím, okrem bojovnice mám 3 samčekov a 3 samičky gupky, skalára, dve neónky (pôvodne boli 4), 1 black molly (pôvodne 2) a jedného čističa. Rozmery sú 40x30x20 (šírka, hĺbka, dĺžka) voda sa mení dosť často a sklo sa čistí tiež. Rastliny mám... neviem ako sa to volá, jedna je taká s veľkými listami tá pomaly hnedne, druhá sa poriadne rozrastá, tá má také malé listy, rastú dosť nahusto a tretia by sa dala prirovnať v poriadne rozrastenej palme :D niečo podobné
Co znamena filter taky akurat? To je aky? Cistic je nejaky druh ryby? To si robis srandu s tym skalarom v takom malom akvarku? Mam este jednu otazku: Nez si si zalozila akvarko a nez si tam narvala vsetky tie ryby, nastudovala si si nieco o tom ako to v akva funguje, ake podmienky vyzaduju tie ryby ktore si tam dala, co je to kolobeh dusika v akvariu a podobne? v prvom prispevku spominas ze bojovnica sa ti schovava v musli. ta do sladkovodneho akva nepatri.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Je to normálne??

Odoslaťod Lucy_Us5 » 13 Jún 2009 13:28 pm

filter akurát to je taký malý ani to akva neni práve najväčšie takze taka primerana velkost a od vcera ide nonstop. cistic je prisavnik ci jak sa to vola proste ta potvora co je skoro stale pricucnuta na skle. bojovnica sa schovava do musle len par dni a uz nie tak casto mam jedno video na youtube neni to bohvieaka kvalita ale co uz no :D tu je:



na konci je priblizena jedna musla do tej sa bojovnica schovava
Obrázok používateľa
Lucy_Us5
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Máj 2009 15:38 pm

Odoslaťod sudd9 » 13 Jún 2009 14:35 pm

lucy kolko mas rokov??
to je prve co ma zaujima
na tom videu som tam videl vela morskych veci dnu, dokonca schranku z jezka??, musle vyber!
ale myslim si ze zasa klasika, kupit akvarko, nabuchat tam rybky a potom sa zacat informovat, ze co treba robit :x :x
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: Je to normálne??

Odoslaťod Lucy_Us5 » 13 Jún 2009 14:41 pm

o 3 mesiace budem mat 14 a tie musle su kupene to som dostala uz... neviem ani kedy asi ich fakt dam von aj kamoska co ma s tym viac skusenosti ako ja to hovorila
Obrázok používateľa
Lucy_Us5
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Máj 2009 15:38 pm

Re: Je to normálne??

Odoslaťod martin_s » 15 Jún 2009 00:23 am

Lucy_Us5 napísal:filter akurát to je taký malý ...
Väcsinou male filtre prave nie su tie akurat. Najmä z pohladu objemu filtracnej naplne :idea: A zopakujem este otazku:
martin_s napísal:Nez si si zalozila akvarko a nez si tam narvala vsetky tie ryby, nastudovala si si nieco o tom ako to v akva funguje, ake podmienky vyzaduju tie ryby ktore si tam dala, co je to kolobeh dusika v akvariu a podobne?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.