Co ma caka???



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Co ma caka???

Odoslaťod l_laco » 27 Jan 2004 12:01 pm

Chcem sa informovat co ma asi tak caka, pretoze som vcera urobil dost vazny zasah do akvarka. Kedze som mal pocit, ze rastliny uz rastliny hala-bala, rozhodol som sa, ze ich mierne zriedim a usporiadam. Tak som vytrhal okrem piatich Echinodorusov komplet vsetko. Co sa mi nepozdavalo (zastipnute vyhonky rastlin) som vyhodil, pozastipoval som aj Hygrophilu diformis z ktorej som si nechal zhruba polovicu, rozdelil som trs Echinodorus amazonikum. Do akvarka som doplnil este asi 10 kg strku a asi 2/3 z celkoveho mnozstva rastlin som zasadil spat. Potom som este vycucol asi 40 l vody z 250 l akvarka, napustil priamo z vodovodu a spustil normalny chod. Myslim tym, ze som zapol filter ( Fluval 204) ktory je uz zabehnuty, slape uz viac ako 4 mesiace, tak ze biologicky by filtrovat mal dalej, na osvetleni som zapoj este jednu neonku takze z povodnych 3x 30 W je 4x 30 W. Vecer bola voda este mierne zakalena, ale rano uz bola ako kristal.
Obavam sa, ze ci mozem ocakavat niake prebujnenie rias, alebo inu katastrofu kedze mnozstvo ryb som neznizil, ale mnozstvo rastlin asi o 1/3 kleslo. Samozrejme trochu znizim krmenie a na cas prestanem davkovat PMDD, ale CO2 som nechal bezat dalej.
Co myslite, caka ma niaka pohroma v najblizsich dnoch? :roll:
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Reklama

Re: Co ma caka???

Odoslaťod bolek » 27 Jan 2004 12:23 pm

Pohroma? prečo?

PMDD by som nevysadzoval, len adekvátne obmedzil, prípadne predĺžil dĺžku dávkovania (napr. 1 x za 2 dni, cca o 1/3 až 1/2 menšiu dávku ako predtým "presádzaním a zaštipovaním")...

Urobil som niečo podobné (vysadil PMDD po úbytku rastlín a nákupe rýb) a doplatil na to Echinodorus - začali mu žltnúť listy (ako keby mal jeseň :-))
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Co ma caka???

Odoslaťod johhhny » 27 Jan 2004 20:42 pm

Nestane sa vobec nic. Ja taketo prestavby (vytrhat a zasadit len mlade vyhonky len rychlo rastucich rastlin, s echinodormi to neskusam :P ) robievam bezne, vzdy ked tymto rastlinam opadaju spodne listy. Akva zostava stale zabehnute (stary strk, filter), akurat neviem, co urobi ta neonka navyse. Hnojivo by som neobmedzoval.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Co ma caka???

Odoslaťod l_laco » 28 Jan 2004 08:42 am

Tak jeden obrazok, ake to bolo predtym:
gallery/image_page.php?&image_id=1053
a potom:
gallery/image_page.php?&image_id=1055
ubudlo toho dost, ale snad to coskoro dorastie ;)
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Co ma caka???

Odoslaťod joko » 28 Jan 2004 08:59 am

I_Laco, tie rastlinky v dolnom obr na lavo v zadu, nizke 15cm so sirok.listami su co ?
Inac celkom pekne ti rastli, urcite aj budu.
Ja som stahol zo 154L do 432l a nemal zatial nijaku velku zmenu. Akurat stagnovali vsetky rastliny.
Hnojenie rastlin vynechat je podla mna blbost, prave naopak, treba hnojit viac ako bezne, ale v norme.
Pokial sa dobre rastl. nezakorenia, nech maju aspon daco cez listy. Ja som este daval gulicky ku korenom.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co ma caka???

Odoslaťod l_laco » 28 Jan 2004 09:25 am

Ak mas na mysli tie co maju dlhsie listy tak to je Echinodorus amazonikum, aspon tak som ho kupil. Ak myslis tie vzadu, s tou dlhou stonkou, tak rovnake su aj v pravo v rohu, ale nazov neviem. Tie som kupil len tak bez oznacenia a vyzerali velmi uboho. U mna sa im zatial darilo.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Co ma caka???

Odoslaťod Ig » 28 Jan 2004 12:16 pm

Ja mam 300-ku akvarko zalozene dva tyzdne pred vianocami. cca po mesiaci som vymenil 2/3 vody (teplota akvarka 25°C a voda z vodovodu mala 15°0, pretoze moje korene vyrazne farbia vodu. Co sa tyka rastliniek, tie som tiez presadzoval (hygrophila, echinodorus ocelot red, amazonicus). Tiez mam 3x30W OSRAM- 2x cool white a 1x flora (uz by som chcel pridat este jednu). A este som pridal tekute hnojivo od SERA-y.

Poviem Ti nestalo sa vobec nic, ba dokonca by som povedal, ze rastlinkam to pomohlo. Moj amazonicu vyhnal jeden pahyl, ktory rastol ku hladine. Momentalne je uz na celu sirku akvarka (celkova dlzka mozno 1m) a zacinaju z neho vyrastat listocky a korienky a este nejake bobulky. Uz mam aj fotky, ale nemam cas. :lol:

Podla mna sa vobec nemusis obavat, ze sa nieco zacne diat s raslinkami. Dokonca by som povedal, ze vela rasliniek je geneticky prisposobenych na prudke zmeny kvality vody, ktore su sposobene rocnymi obdobiami.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co ma caka???

Odoslaťod bolek » 28 Jan 2004 12:30 pm

l_laco: čo ťa čaká .....to ťa neminie....... ;-)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.