Prepad trochu inak



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Prepad trochu inak

Odoslaťod Doggy » 26 Jún 2009 09:18 am

Pri navrhu prepadu akvaria som chcel dosiahnut aby samotny prepad konstrukcne co najmenej zasahoval do interieru akvaria a taktiez z neho neuberal objem. Hladal som na n ete vsetko mozne o prepadoch no vsetky riesnia sa mi z nejakeho dovodu nepacili.

Navrhol som teda riesenie, vid. fotoalbum
Obrázok

kde otvor v zadnej stene akvaria usti do malej prepadovej kapsy s prepazkov a zaroven s hrubym filtracnym molitanom. Inak povedane, ta kapsa je kvazi mini akvarium - prvy stupen esterneho filtra, zlepene zo skla s otvorom v jednej stene ktora zaroven plni funkciu spevnenia skla akvaria v okoli otvoru.

Jedine cim si nie som isty je minimalna sirka pasu skla do ktoreho vie sklenar navrtat otvor

Rad by som vedel nazory na tento navrh, predtym ako ho definitivne schvalim :)
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Reklama

Odoslaťod astro » 26 Jún 2009 09:50 am

skús pozrieť toto http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1315, mne sa tvoj nápad páči a tu to máš aj v praxi zrealizované, od nákresu až po finálny produkt
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod wo.hu » 26 Jún 2009 09:56 am

nemas to zle vymyslene, len ak ta mozem poprosit skus to zakotovat , lebo si to neviem rozmerovo predstavit, ako viem predstavit ale neviem tie rozmery. Moj postreh: spodna cast toho molitanu bude v podstate nevyuzita, pretoze voda bude tiect smerom hore, cize to miesto medzi spodnou hranou otvoru do prepadu a komorou by som zrusil.

Ps: nerozmyslal si nad vacsim poctom otvorov pre odber z roznych hlbok?

aky tym prepadu chces pouzit? :D
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Doggy » 26 Jún 2009 10:24 am

Kedze stena prepadu s otovorom nalepena na akva by mala zaroven sluzit ako spevnenie steny akvaria okolo otvoru, nieco ako tu http://www.cichlidworld.eu/diy/prepad/prepad.htm ibaze z vonkajsej strany a teda otvor v nej nemoze byt vrtany blizko okraja, musii tam byt priestor aj pod otvorom hoc nebude idelane vyuzity.

Rozmerovo to ma byt co najmensie. teda odhadom tak 20x20 cm pri sirke podla moznosti vrtania otvoru (cim uzsie tym lepsie)

Obrazok je len schematicky. Realne by som prepazku lepil kolmo na stenu akvaria, ale pre nazornost 2D som ju zakreslil ako rovnobeznu. Neskor pridam pohlad aj v 3D.
Zatial vdaka aj za odkaz na reef strankach.
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Odoslaťod wo.hu » 26 Jún 2009 12:38 pm

jasne, tak ked to mas pre vystuzenie tak ok, ale potom by som spodnu cast molitanu zarovnal s vrchnou hranou. Este ma tak napadlo, nechces si tam doplnit maly prepad, tesne pod hladinou, aby si mohol zbierat hladinove necistoty? (fuj, praca ma na mna neblahy vplyv, uz sa zase vidim na cistiarni ) :)
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prepad trochu inak

Odoslaťod Doggy » 26 Jún 2009 13:01 pm

No s tymi hladinovymi necistotami si mi dal chrobaka do hlavy :)
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Odoslaťod wo.hu » 26 Jún 2009 14:23 pm

aj som myslel ze ta to zaskoci :) mozno by stacilo urobit hradeny prepad pre prilezitostne vycistenie hladiny. A mozno by stacil iba ten kedze to mas umiestnene tesne pod hladinou, ale to si uz musis rozhodnut ty.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.