ako skrmovať lyofilizovanú potravu



Všetko okolo akvarijných rýb

ako skrmovať lyofilizovanú potravu

Odoslaťod astro » 26 Jún 2009 23:10 pm

Hľadal som na fóre ale nenašiel som rady ako skrmovať lyofilozovanú potravu. Kúpil som terčovcom srdce, srdce + špenát a nitenky a neviem im to naservírovať. Treba to nejako pred skŕmením namočiť, rozmiesiť.... keď to tam hodím také nijako neupravené tak o to ryby ani neškrtnú. ďakujem za rady. Ak je o tom už písané na fóre ospravedlňujem sa, prosím o link a potom lock.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: ako skrmovať lyofilizovanú potravu

Odoslaťod pavol » 27 Jún 2009 00:08 am

Tiež som sa to nikde nedočítal.Lyofilizovanú,umytými rukami dám jeden kúsok do vody amačkám ako špongiu.Sama sa potom rozpadne na malé kúsky.Mrazené srdce,ako je,tak ho nastrúham na ručnom strúhadle /na dyňu/.Nastrúhanú zmes dám do čajového sitka a premyjem pod tečúcou vodou.V sitku vymačkám.Potom robím buď guličky,alebo len tak zmačknem medzi prstami a hodím rybám.Podľa toho koľko mám času.Nitenky ani nedávam.Je to hnoj.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Odoslaťod arowana » 27 Jún 2009 01:18 am

Lyofilizované žrádlo stačí len hodiť na hladinu. Keď je kvalitne spracované, tak sa za niekoľko sekúnd napije vodou.
Dá sa však aj vopred namočiť a naliať do akvárka.
Voľba spôsobu je predovšetkým na potravných zvyklostiach daných chovancov.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako skrmovať lyofilizovanú potravu

Odoslaťod dmarian » 28 Jún 2009 19:04 pm

AHOJ.JA KÚPIM HOVADZIE SRDCE,ŠPENÁT,NITENKY,VLOČKY,DAFNIE A TO VŠETKO ZMIXUJEM V MIXÉRY NECHAM ZAMRAZIŤ NA KOCKY,PRED KRMENIM NECHAM VON ZAMRZNUTE KOCKY PODLA POTREBY MNOZSTVA NA DVADSAT MINUT A HODIM DO AKVARIA.ZERU TO VSETKY IDU SA POZABIJAT ZA KAZDYM KUSKOM.ZERU TO CERSTVO NAKOTENE AZ PO DOSPELE JEDINCE.
Obrázok používateľa
dmarian
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2009 11:36 am
Bydlisko: Smižany


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.