azetove krevetkarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 20 Feb 2009 19:49 pm

prisla mi do cesty vcelku dobra ponuka na jazdeny set, tak som nevahal a narychlo zariadil krevetkarium. :)

akva: 60x35x30
substrat: floran filtus (zcasti uz zabehnuty) a trochu bieleho kremiciteho piesku
filter: fluval 105
svetlo: atman dr60, cize 2x15W

plan je nechat ho komplet zarast machom a papradou, bez pridavania co2 a hnojiv.

fotka je druhy den po zalozeni, s aranzaciou som sa nijako nekaslal a bolo to zariadene za 30 min. zlte pieskovcove sutre este casom omotam a necham obrast machom, uz mi nezvysil. biely piesok este porozdelujem a necham ho na stranach zmiesat s filtusom. bude to taka krmna lucka pre krevetky.

zatial posadku tvori par otocinclusov a red cherryn gupiek a slimakov. pribudnu este hummelky a CRSky. filtracne media som pouzil tiez zcasti zabehnute, tak by to malo byt v pohode.
Prílohy
krevetkariumresizezz2.jpg
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod xDodox » 20 Feb 2009 22:58 pm

Vyzerá to zaujímavo, ale som zvedavý na vzhľad po "zabehnutí" a hlavne po rozrastení rastliniek.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Giftzahn » 26 Feb 2009 10:28 am

njn, pekny zaciatok...som zvedavy ako akva bude vyzerat po mesiaci, dvoch :) dufam ze hodis foto :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 28 Máj 2009 23:26 pm

tak maly update po cca. 3 mesiacoch - pisal som v teme o krevetkach o "zahadnych" obcasnych umrtiach par kusov krevetiek. vodu momentalne menim 1 x tyzdenne mozno 1/5 objemu. na drzovku som zacal jemen dodavat co2 a hnojivo. zda sa, ze situacia sa stabilizovala.

ako zaujimavost: premiestnoval som z akva cube chumace machu a riccie, takto sa zrejme dostalo niekolko uz oplodnenych ikier do krevetkaria. vyliahli sa 2 male rybky, bud sa jedna o mikrorasborku urophtalmoides, alebo o galaxku:
Prílohy
img9882m.jpg
img9832u.jpg
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jún 2009 08:40 am

njn, pekne ti akva zarastlo ... 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 28 Jún 2009 00:10 am

ako som spominal, zacal som jemne davkovat co2 a hnojit, rast rastlin sa rapidne zrychlil, krevetkam sa dari uplne fajn, nespozoroval som ziaden negativny vplyv:

hostina:
Prílohy
img0086yxs.jpg
img0087lyj.jpg
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 13 Apr 2010 22:18 pm

stav krevetkaria po priblizne roku. red crystal a hummelky postupne vymizli, red cherry tomu vladnu, su tam este japonicy, sem tam prezije nejaka mlada galaxka - stare vsak vacsinu potomstva usilovne likviduju. je to trochu ina skusenost, ako opisuje vacsina akvaristov tu na fore, skoda :(

machy ma unudili k smrti, tak som ich vysklbal, ale potom som tam dal dalsi mach riccardiu. pribudla staurogyne a mini-lobelka. dominuje tomu momentalne bolbitis, vyrasta nad hladinu a je nutne ho usmernovat a riedit, inak trpi prietok vody a hlavne svetlo sa nedostane ku dnu.

http://img515.imageshack.us/img515/9169/img3753zz.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/565/img3730v.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/9333/img3672p.jpg
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pha » 13 Apr 2010 22:28 pm

to nechapem, zasa musim len pochvalit, cim to fotis?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Giftzahn » 14 Apr 2010 12:56 pm

@azet: njn, ako sa tak pozeram ...to akva odniekial poznam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .... no pekne .... to je od mojej poslednej navsetevy poriadna zmena - zmizol pogostemon helferi aj s kosikom :wink: .... vidim ze este stale svietis ATMAN 2x15W T8 ... ocividne sa to rastlinkam pozdava ... a co robia tie tvoje kusky riccardie - rozbehla sa ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 15 Apr 2010 10:21 am

@pha: fotim to vacsinou canonom 350d. moje fotenie zdaleka nevycerpa vsetky moznosti tejto zakladnej zrkadlovky, som v tomto smere total amater. v takto husto prerastenych veciach by to chcelo cvaknut s bleskom zavesenym nad akva.

@gift: mno to svetlo je na tieto rastliny ok. jedine trpia okraje, kde ho je uz pomenej - hlavne kvoli sirokym nadvodnym listom bolbitisu. v tomto akvarku musim hnojit opatrnejsie, kedze spotreba rastlin je kvoli slabemu svetlu daleko nizsia, ako v mojich ostatnych akvarkach. ale moj mix hnojiva sa osvedcil aj tu, rizomy bolbitisu sa od zmeny konceptu hnojenia zdvojnasobili. dennerle, jbl, ada, atd. mozem hodit do smeti.

a ano, riccardiu vidiet vpredu na fotke, zrasta to v jeden celistvy koberec, plan je to nechat obrast takmer na kompletku. to potrva este niekolko mesiacov, je to velmi pomaly rastuci mach.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pha » 15 Apr 2010 11:21 am

fakt je s tymy machmy nuda ako pises niekde vyssie? rozmyslam nad machmy, u ,,krta,, som videl nazivo asi pat druhov, nadherne boli, zaskocilo ma ze nuda...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 15 Apr 2010 11:39 am

:D neboj, machy su super. moznosti s machom v akvaristike su neobmedzene. len tie co som tam pestoval som uz mal prilis okukane (25 rokov ma sprevadzaju) - tak ako som pisal, preliecil som nudu tym, ze som stare druhy nahradil machom inym. :lol: takze kludne skusaj a experimentuj s roznymi druhmi.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod nellka » 15 Apr 2010 12:20 pm

kraasne daco :D :D
Obrázok používateľa
nellka
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Mar 2010 02:22 am
Bydlisko: topolcany

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pha » 15 Apr 2010 12:26 pm

fuu :lol: tak to som rad, diki
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Raviolka » 16 Apr 2010 09:26 am

Andy, aktualni vzhled akvarka je presne muj salek kavy - nadherna dzungle s atmosferou, ten Bolbitis je spica! Fakt moc pekne akvarium po vsech strankach.
Mas tam jeste otiky? Ty galaxky jsi tam prestehoval, nebo jsou to vsichni "privandrovalci" v podobe jiker jako ty prvni?
A ten Bolbitis, nema tendenci vyrustat nad hladinu? Teda je mi jasne, ze ven vyrusta, ale zajimalo by me, jestli mas pocit, ze uprednostnuje vzduch pred vodou od te doby, co ho objevil :-). Prichycujes ho k necemu, nebo rhizom jen nekam zastrcis za ty kameny?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 18 Apr 2010 09:44 am

dakujem nellka a raviolka, som rad, ze sa paci.

@ ravi:
ano, otici tam ostali este dvaja (zo styroch). galaxky su mozno 3-4 kusy takych, co sa tam dostali ako ikry v nejakom chumaci machu alebo riccie, ostatne som neskor prestahoval z inej nadrze. pocas krmenia obcas spozorujem v hustinach mlade rybky, akonahle sa vsak odvazia do volneho priestoru, je po nich - dospele su neuveritelne drave a vsimnu si kazdy maly pohyb.

k tomu bolbitisu - pestoval som ho uz davno, ale po tom, co vidim v tomto akvarku som si uvedomil, ze v minulosti u mna vzdy len zivoril. pomaly rastol, rizom bol tenky ako slamka, stare listy sa zariasovali... huste hnojenie, dostatok co2 a silne prudenie vody ho nastartovali, rizom ma hrubku ako prst a z takto hrubeho rizomu zacnu vyrastat pevne listy, ktore maju pol-metra. to, ze vyrasta nad hladinu, je podla mna len tym, ze list sa jednoducho do vodneho stlpca uz nezmesti. ale nevidiet, ze by sa "tahal" za vzduchom. on sa skor taha za svetlom. list ako spirala "vystreli" smerom k svetlu a potom sa otvori ako vejar. musim to raz za cas regulovat, lebo inak by zatienil vsetko pod sebou. toto je prve akvarko, kde mi bolbitis bublinkuje.

vacsinou som ho priviazal drotikom o kamene, ale nic nepokazis aj ked ho len pozastrkujes pomedzi korene, kamene, atd. casom prirastie, rizom sa taha a kopiruje podklad a postupne prirasta - velmi pevne. chce to dost velku silu ho uvolnit od kamenov, ktore obrastol.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Raviolka » 19 Apr 2010 10:13 am

Dekuju za info. Ja bolbitis mam uz roky a opakovane dochazim ke stejnemu zaveru, jako Ty - ze jen zivori. Fakt je, ze je zastrceny v nejhlubsi tme a hlavne tam nemam vubec zadne proudeni, takze teoreticky se mu ani nema proc darit. A taky ho oziraji krevetky, ale ma vydrz :roll:
Nejkrasnejsi bolbitis co jsem kdy videla ma Vlastik Senkyr z Ostravy, tomu rostou obrovitanske trsy z chovnych akvarii s zivorodkami. A Ty jsi druhy clovek, u ktereho prokazatelne vidim, jak je to paradni rostlina a ze fakt pestovat jde! Dik za rady :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod azet » 19 Apr 2010 12:19 pm

to ano, je to paradna rastlina, pre mna osobne kral akvariovych papradi :)
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pha » 20 Apr 2010 16:59 pm

sranda ako tie rastliny ,,kazdy chvilku taha pilku,, malo kde vidiet aby sa vsetkym darilo naraz ako ma, teraz nenarazam na to ze sa Ti tam niecomu nedari, to ani nahodou! ale tak vseobecne, preco?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Kubo » 20 Apr 2010 18:08 pm

Ono kazda rastlina ma rozdielne naroky a nikdy nebude slapat v akvarku vsetko a ak ano tak to je po odstraneni tych co sa im nedarilo. Kazdy rastlinkar najprv skusa co sa ujme pripadne neujme a postupne odstranuje to co asi najviac zivori. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pavol69 » 20 Apr 2010 18:54 pm

ale moj mix hnojiva sa osvedcil aj tu, rizomy bolbitisu sa od zmeny konceptu hnojenia zdvojnasobili. dennerle, jbl, ada, atd. mozem hodit do smeti.


Ahoj azet,
mohol by si mi prosim Ta prezradit, kde sa docitam o tom Tvojom "mixe hnojiva" ? Dakujem.
Palo.
:wink:
pavol69
 

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pha » 20 Apr 2010 21:18 pm

Kubo: Aj to je jedna z ciest, no ale najlachsia...a pre mna nudna. Skoro kazda rastlina sa da rozchodit, naco ju vyhadzovat, ine je, ked jej mas uz po case dost, a chces zmenu.... Podla mna sa musi dat zariadit akva, tak aby isli skoro vsetky naraz, tak ako maju,, neviem,, preto sa pytam!
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod Kubo » 20 Apr 2010 21:47 pm

Pha asi si nepochopil :) . Samozrejme , ze kazda rastlina sa da rozchodit , no nie vzdy pri takych istych podmienkach ako sa moze darit inym rastlinam. To znamena , ze mam napr 3 akvarka , vsetkemu sa dari , no vsade davam iny pomer zivin , pretoze v tom druhom sa tej a tej rastline nedarilo , tak som musel zistovat iny pomer prvkov.

Aj tak neviem ci chapes , tomu by som nepochopil ani ja co som teraz napisal. :) :mrgreen:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: azetove krevetkarium

Odoslaťod pha » 20 Apr 2010 22:38 pm

ved ja Ta chapem, teda aspom myslim :D . Ale preco napriklad, nejakej rastline sa nedari chvilu, potom dari a potom zasa nedari, a potom dokolecka dokola, nieze nadari, ze ide odis na mars, jasne ze nie kratky casovy usek, tak po 4-6 mesiacoch, tak sa striedaju aj medzi druhmy, takze ja by som to neporovnaval s viacerimy akvarkamy...a rozdielnymy podmienkamy. to je zasa o inom... Kubo, tak az toto je na nepochopenie :lol: :lol:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.