1. International L-Number Days



Všetko okolo akvarijných rýb

1. International L-Number Days

Odoslaťod salik » 28 Jún 2009 13:53 pm

1. International L-Number Days
27th to 29th of November 2009 in Hannover, Germany

http://www.l-wels-tage.de/en/

Obrázok
The first International L-Number-Days event will take place from the 27th to 29th of November 2009 in Hannover, Germany.

We came up with the idea to organize such an event while visiting the All Aquarium Catfish Convention in Maryland in the USA last October. Bringing aquarists and scientists from all over the world together at one meeting and offering them an interesting schedule of events turned out to be a big success. That´s the reason why we wanted to offer such an event to aquarists in Germany too.

We had a significant problem in that the events in the USA were mainly financed by big auctions on the final day, but similar sources of income were unfortunately not at our disposal. Luckily however, we found some important sponsors, that have greatly supported us so that we were able to realize this project in the end.


Why L-Number-Days?

Because of the restrictions in the import of l-numbers that we have had to live with in the last months, , the workgroup L-Numbers (AG L-Welse) was founded within the International Society ”Barben Salmler Schmerlen Welse” (IG BSSW). The job of the new workgroup is to preserve those species for the hobby, that are not or only rarely imported, by breeding them.

We thought it would be a good idea to support the work of our workgroup by organizing such an event as the L-Number-Days.


What is international about this event?

When similar events took place in other countries in the past, we’ve always learned that the hobby of keeping fishes can connect people from different nations.

As the interest in L-Numbers has even increased in the countries neighbouring Germany in the last years, we thought it would be a good idea to organize such an event in two languages. Some of the speakers come from abroad anyway, so we would have had to translate their talks into German anyway.

But we have planned even to translate the German talks into English language simultaneously and by doing this we hope to find many participants from other countries, too.


L-Number-Days, a one-day wonder?

If this event becomes a success, which we really think it will become because of the reaction we’ve got so far, we will try to organize a similar event every two years.

We already have several ideas for the second International L-Number-Days, so that we would certainly be able to organize a second event with the same topic.

But if the interests of the aquarists will change in the next years, we could probably even organize the first International Corydoras-Days or an event under a different name in the future.
Naposledy upravil salik dňa 28 Jún 2009 14:00 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Reklama

Odoslaťod gogo1968 » 28 Jún 2009 13:55 pm

dusík šetri eurače do hanoveru
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Odoslaťod dusik » 28 Jún 2009 15:19 pm

gogo1968 napísal:dusík šetri eurače do hanoveru

Provokuješ :twisted:
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod gogo1968 » 28 Jún 2009 17:36 pm

Nie, len z tvojich diskusii vidieť že si zaťažený na l-kačov a ver mi že by som ti to rád doprial - neboj aj ja by som sa išiel rád pozrieť :wink:
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Odoslaťod dusik » 28 Jún 2009 18:18 pm

Za dva týždne ich idem zúrivo zháňať.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod gogo1968 » 28 Jún 2009 19:46 pm

Držím ti palce. Potom popíš ako si dopadol.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Odoslaťod diskus.jan » 29 Jún 2009 18:50 pm

1,ide niekto na tieto otvorené dni do Hannoveru? :)
2,krmite niekto svoje rozplávané odchovance L-sumcov (peckoltia) vlastnou zmesou?
3,ake mate skusenosti s krmivami pre L-sumce od roznych vyrobcov (JBL,Sera,Tetra,O.S.I.,Tropical,SAK...atd)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod barky » 29 Jún 2009 21:16 pm

1. nie
2. nic L-kove som este neodchoval - ale ty sa kludne pochval - co som zatial studoval hlavne nemecke weby, tak som velmi nepostrehol pouzivanie vlastnych zmesi...
3. vsetky moje druhy krmim rovnako - mrazena patentka, cyklop, artemia, kryl zo susenych - OSI-spirulina, Tetra-tabletky (presny nazov neviem -jedny zu zelene, druhe je asi len tabletovy min) a najnovsie pouzivam aj New Era algael pelets a Marine pelets - ryby to super beru. Co sa tyka SAK-u bol by som asi opatrny... a skor to hlavne pre chovne L-kove sumce nepouzival.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Odoslaťod diskus.jan » 29 Jún 2009 23:15 pm

:) chvaliť sa niet zatial čim iba ak vyterom a rozplavbou....potom z nevysvetlitelnych pričin odisli...nevadi...sak oni sa zas vytru...
ale aj nevysvetlitelna pricina ma pricinu a zrejme chyba v stravovani...peckoltie su omnivori čiže (všežravci) takže treba krmiť všetkym...ja davam surovu uhorku,hrozno (červene hlavne),žihľava (podľa mňa dokonala rastlina...ja si ju dokonca davam aj do faširok čo jem na obed :o čo už keď je zdrava)...potom hrašok ale len občas...ďalej patentka,loricaria mix,artemia,cyklop so spirulinou(špenatom),krabie vajíčka...občas čierny komar,koretra nema nejaky veľky uspech....sušene Hikari Algae Waffer, JBL NovoFect, JBL NovoPleco, Tetra PlecoMin,TetraPleco Wafer,TetraWaferMix,Tropical vločky so spirulinou 33%...skušam SAK...čo to spravi...Prečo opatrnosť s nim?...
zaujima ma aku maš skusenosť s New Era algael pelets a či aku hrubku pellet použivaš 6mm či tie 1,5mm...a ešte jedna vecička či OSI použivaš puder spirulinovy alebo vločky?
na zaver musim dodať že najprv skušam nove krmivá na ancistrusoch zatiaľ nič alarmujuce
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod barky » 30 Jún 2009 09:02 am

Osobna skusenost so SAK-om. Volakedy som na toto krmivo nedal dopustit a propagoval som ho kde sa dalo, v poslednej dobe mi ho prestali zrat uz aj gupky... pri skalaroch, juhoamerickych cichlidkach som spozoroval ze ak aj sa vytru, ikier je malo a vacsina splesnivy. Prestal som ho pouzivat a s inymi krmivami taketo problemy nemam. Pocul som aj od ostatnych chovatelov, ze napr. pancierniky a ine sumcovite ryby sa po dlhodobejsom krmeni SAK-om ani nevytru...
Co sa New Era tyka pouzivam tie 1,5mm.
OSI pouzivam vlocky.

Ak sa mozem spytat o aky druh L-kacov ide, ak sa rozplavu - vidis ze by prijimali krmivo ? Nechavas liahnut vo velkej nadrzi alebo prekladas trubku so samcom? Nenechavas ich prilis dlho v trubke? Niekedy moze byt problem, ze samec ich nechce pustit von a oni uhynu hladom...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Odoslaťod diskus.jan » 30 Jún 2009 20:10 pm

O tom som niečo pučul čo sa tyka Sak-u ale kedže ja som človek čo neveri skušam na vlastnych chybach...trubku resp jaskynku nechavam v nadrzi s ostatnymi rybami a ked sa rozplavaju trochu premiestnujem...aj ked viem,že chvilkove stretnutie ikry so vzduchom nie az tak zle...ide o L-134 frog pleco...cenu ani človeka od ktoreho ich mam neuvadzam vzhľadom k tomu,že si nežela publicitu....tu asi plati pravidlo,že su chovatelia čo nechodia po vystavach ale maju take kusy čo stoja zato...ale poďme k rybam...ryby uz behali po nadrzi resp nadrzke aj zacali prijimat potravu ale zrejme mali vela masitej potravy a nedokazali ju stravit...mam ich umiestnene v nadrzke zavesnej na nadrzi s rozmermi 15 x 15 x 25 cm do ktorej prudi voda z filtra (,,cista´´) (okukane od nemeckych chovateľov) alebo je chyba niekde inde zatial neviem...este podme k teplote 28 st.C tvrdost 120-130uS...pH nesledujem nejako extra ale mam dorobeny skor kalciovy reaktor ktory udrzuje stabilne pH okolo neutralu 6,5-7...ale musis skusit sam vo svojej vode lebo v každej vode to funguje inak...
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod barky » 01 Júl 2009 12:19 pm

Hm, tak potom mas moje vysnene ryby, ktore uz hrozne dlho a bezuzpesne zhanam...

K tomu krmeniu - skusal si artemiu - dat vela artemie, tak aby v nej ryby az plavali viackrat denne, a na polhodinu vypnut filtrovanie zavesnej nadrzky a potom ho znova spustit, vyskusal si napr. praskovu spirulinu zmiesat s par kvapkami na taku kasu, natriet na kamen, nechat chvilu zaschnut a potom dat skrmovat? Niektori hovoria s dobrymi skusenostami, ked takuto pastu natru zospodu do nejakeho ukrytu...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Odoslaťod arowana » 01 Júl 2009 17:02 pm

barky napísal:praskovu spirulinu zmiesat s par kvapkami na taku kasu, natriet na kamen, nechat chvilu zaschnut a potom dat skrmovat...


Lepšie je spirulinový, príp. chlorelový "púder" rozrobiť napr. s Fishtaminom a nechať úplne oschnúť. Po čiastočnom sušení sa zmes veľmi rýchlo lúpe vo vode dole.
Vynikajúce krmivo hlavne pre Loricaria a Sturisoma, no nepohrdnú ani krevetky.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod barky » 01 Júl 2009 17:25 pm

Neuveris, ale myslel som Fishtamin - az teraz som si vsimol ze som tam neuviedol coho kvapky :-)
pod praskovou spirulinou som myslel asi tiez puder co aj ty, aspon v tom osobne nevidim rozdiel...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: 1. International L-Number Days

Odoslaťod azet » 01 Júl 2009 21:00 pm

pocujte, mozno trochu OT, ale ktoreho L-kaca by ste odporucili, ci uz s istymi obmedzeniami, alebo bez obav do okrasneho, resp. rastlinneho akva? ak vobec?

nechcem linky na rozne stranky, fotky sutaznych nadrzi a pod. ale vlastne skusenosti.

spekulujem nad jednym moznym projektom...zatial nic konkretne. tak vopred dakujem!
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod arowana » 01 Júl 2009 23:41 pm

barky napísal:Neuveris, ale myslel som Fishtamin - az teraz som si vsimol ze som tam neuviedol coho kvapky :-)
pod praskovou spirulinou som myslel asi tiez puder co aj ty, aspon v tom osobne nevidim rozdiel...


Medzi spirulinou a chlorelou je síce dosť podstatný rozdiel, ale myšlienkovo sme na tom zhodne. :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: 1. International L-Number Days

Odoslaťod arowana » 01 Júl 2009 23:49 pm

azet napísal:pocujte, mozno trochu OT, ale ktoreho L-kaca by ste odporucili, ci uz s istymi obmedzeniami, alebo bez obav do okrasneho, resp. rastlinneho akva? ak vobec?


Z L-káčov do rastlinnej nádrže asi najskôr pripadajú v úvahu Hypancistrusy, nakoľko nie sú veľkého vzrastu a sú mäsožravé.
Z bežne dostupných a aj cenovo prijatelných odporúčam Hypancistrus inspector.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: 1. International L-Number Days

Odoslaťod azet » 02 Júl 2009 17:20 pm

uhm, vdaka!
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: 1. International L-Number Days

Odoslaťod claro » 04 Aug 2009 13:54 pm

my asi pojedeme na ty sumce do Hanoveru kouknout ale nevím kolik nás bude
Jo a ty L 134kám bych tam hodil kus uvařeného salátu, moje 205ky ho baštily jedna báseň jinak by měly žrát všechno, já jim dávám kousek kůže z ryby, mikry, artemku, sak prostě všechno, myslím že při měkké vodě mohl být problém s dusíkem, ale na L134 ještě čekám takže přesně neporadím
claro
 
Príspevky: 1
Založený: 04 Aug 2009 13:24 pm
Bydlisko: česko


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.