Snimanie, ovladanie, regulacia CO2



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Aky sposob uprednostnujete pre meranie(regulaciu) pH

neregulujem ani nemeram :)
12
52%
meram pomocou jednorazoveho testu
6
26%
meram pomocou dlhodobeho testu
3
13%
meram pomocou digitalneho pristroja
2
9%
meram + regulujem pomocou digitalneho pristroja
0
Žiadne hlasy
 
Celkový počet hlasov : 23

Snimanie, ovladanie, regulacia CO2

Odoslaťod neeoo » 25 Jún 2009 12:01 pm

Zdravim, spravil som si vlastny CO2 set.

A teraz hladam najlepsi sposob ako to s CO2 v akvarku neprehnat. Moznosti je viac momentalne pouzivam najnepohodlnejsiu a to ze pH meram pomocov ratajovho obycajneho testu.

Poprosim o reakcie k hlasovaniu napr. ak meram podla dlhodobeho testu aky test sa mi osvecil (znacka napr.) a kolko cca stoji mozno dobre by bolo napisat aj kde.

DAKUJEM.
neeoo
 
Príspevky: 96
Obrázky: 5
Založený: 13 Jún 2009 16:10 pm

Reklama

Odoslaťod neeoo » 29 Jún 2009 20:09 pm

No vidim ze vas dana tema zaujala :) ja osobne som nakoniec priklonil na stranu dig. Meraca stalo ma to cca 1200sk ma to pomerne presne meranie a na nejake dlhodobejsie testy mi to postacuje. Trocha ma prekvapilo ze vas pomerne vela nemera :) no ale hlasuje dalej
neeoo
 
Príspevky: 96
Obrázky: 5
Založený: 13 Jún 2009 16:10 pm

Odoslaťod kudrik » 29 Jún 2009 21:09 pm

Ja som si kúpil dlhodobý test od rataja v jednom nemenovanom obchode, ale netesnil tak som ho reklamoval. Mladší pán mi odkázal že je v poriadku a že či si neviem kúpiť potravinársku vazelínu. Po tejto skúsenosti si už od nich nič nekupujem. Používam jednorazový test a dnes som objavil jednorazové pásiky, ktoré merajú od 6 do 7,5 cca 250ks za 80sk tak ich idem vyskúšať.
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Odoslaťod eminence » 30 Jún 2009 09:12 am

kudrik : ako si dopadol s tymi pasikmi ?
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Odoslaťod Poly » 30 Jún 2009 19:17 pm

kudrik napísal:Ja som si kúpil dlhodobý test od rataja v jednom nemenovanom obchode, ale netesnil tak som ho reklamoval. Mladší pán mi odkázal že je v poriadku a že či si neviem kúpiť potravinársku vazelínu. Po tejto skúsenosti si už od nich nič nekupujem. Používam jednorazový test a dnes som objavil jednorazové pásiky, ktoré merajú od 6 do 7,5 cca 250ks za 80sk tak ich idem vyskúšať.


Lakmusove papieriky, pouzivali sme ich v labaku na kila :o neviem ale, ci sa nimi da merat moc presne :(

Neoo, ak si si kupil digi-phmeter, tak sa tes na cenu elektrod :oops:

Zo zaciatku pri prvom zavadzani som pH meral castejsie a nastavoval som vhodny prud CO2, teraz uz to mam v oku a viem, aky silny prud mozem pustit, aby to neotravilo akva :D
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod neeoo » 30 Jún 2009 20:34 pm

No kupil som len taky tester ktory nebude online merat cize dufam ze elektroda mivydrzi dlho. Ide vlastne o nahradu obycajneho testu len stym ze mam o dost presnejsie nameranu hodnotu pH
neeoo
 
Príspevky: 96
Obrázky: 5
Založený: 13 Jún 2009 16:10 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.