Mrazena potrava...



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod hongi » 29 Jún 2009 14:09 pm

nechcem ti kazit radost ale podla mna mozes cakat za kratko prve problemy a to mozno prave koli patentke. ved uvidis sam. ja som to zazil , a teraz uz patentku nedavam. snad sa tomu vyhnes.a od koho si bral ryby? neporadil ti ako a cim krmit?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Reklama

Odoslaťod astro » 02 Júl 2009 09:15 am

mrazená ako mrazená, povedal som si ale prd. keď som videl ten hnoj od poľských dodávateľov vôbec som sa mojim kapríkom nečudoval, že to ledva "ovoňali" a ani do papule nestrčili, dokonca ani skaláre čo zošrotujú všetko, snáď okrem asfaltu. ten slizský sopel čo zostal po roztopení koretry bol desný humus. potom som kúpil koretru od www.aquamaster.cz a kapríci šaleli. už na pohľad boli larvy pekné biele, čisté, nie ako ten poľský sajrajt. podobnú skúsenosť mám s artemiou, jedli ju síce a hltali ale ten sajrajt čo ostal plávať vo vode ma tak vystrašil až som si myslel, že mi to upchá filter. a keď som doniesol artemiu od aquamaster-u bolo pekne vidieť celé, kompletné telíčka artemii. v poľskom produkte boli rozcápané na kúsky. ten poľský sajrajt dávam už len gupkám v malom akváriu, tým je jedno čo zhltnú, gúľajú sa potom ako sudy ale kapríci vo veľkej nádrži dostanú už len čistú potravu. ak kupujete mrazenú, vyberáte si výrobcu?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Raviolka » 02 Júl 2009 10:26 am

astro napísal: ak kupujete mrazenú, vyberáte si výrobcu?
Nevybírám si výrobce, ale kvalitu. A ta se bohužel pozná až po otevření. Podle mě se na kvalitě obrovsky podepisuje skladování - pokud bylo krmivo rozmražené a opětovně zmražené, tak je z něj kaše a je skoro jedno, jaké byly vstupní suroviny.
Mražené patentky a koretry od Aquamaster si už nekoupím... kvůli kvalitě vstupních surovin. Koretry mi nevyhovují velikostí a stavem (kromě toho, že je v nich přimíchaná nějaká "zelenina") a patentky jsou plné hnusného bláta. Doslova. Vracím se k polskému mraženému krmivu, se kterým jsem mimochodem neměla nikdy žádné problémy.
Takže já mám úplně opačné zkušenosti, Aquamaster je obrovským zklamáním a některé ryby jejich patentky a koretry nežerou - a ty patentky se mi hnusí vůbec do akvária dávat :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod dusik » 02 Júl 2009 10:35 am

Raviolka, akú poľskú mrazenú potravu požívaš? U nás v akvaristikách je dostupná OCHOTKA. Keď to rozmrazím, vyzerá zdravo. Mám patentku aj hov. srdce. Mala si s touto značkou nejaké skúsenosti? :o
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod candino » 02 Júl 2009 10:40 am

tiež používam Ochotku, zdá sa mi byť v pohode, cyklop, koretka, teraz som dokonca kúpil srdce a nejaký mix....nemal som problém...ryby besnejú za nimi... :)
Obrázok používateľa
candino
 
Príspevky: 343
Obrázky: 42
Založený: 09 Dec 2008 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Raviolka » 02 Júl 2009 10:41 am

dusik, ochotka znamená patentka... takže tohle bylo napsané i na té "mojí" polské patentce :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod candino » 02 Júl 2009 10:43 am

ups....ale myslím si, že tých poľských dodávateľov zmrazenej potravy k nám viac nebude...aspoň ja som nikdy iné nevidel
Obrázok používateľa
candino
 
Príspevky: 343
Obrázky: 42
Založený: 09 Dec 2008 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Raviolka » 02 Júl 2009 10:59 am

Myslím, že nejznámější polský dodavatel je firma Katrinex. Ale viděla a zkoušela jsem i jiné značky - jednou to bylo horší, jednou lepší... když koupím nový balíček a je ok, hned tam zajdu pro druhý ze stejné várky :wink:
Taky jsem zhruba před rokem kupovala mražené krmivo, které bylo popsané německy - nepamatuju si, že by mě pobouřilo nebo nadchlo, takže bych ho klidně zkusila znova :-)

K Aquamasteru ještě dodám, že v dafnii jsou přimíchané koretry - což samozřejmě nijak zvlášť nevadí, ale nebudí to ve mně důvěru. Taky jsou ty dafnie moc velké (ale to je jen a jen "můj problém") a kvalita ("celistvost" nebo jak to nazvat) mě nijak neohromila. Ale tohle moc nehodnotím, možná mám přehnané nároky nebo jsem prostě narazila na špatnou várku...? Dafnie dávám pro zpestření, ale koretry a patentky jsou u některých mých ryb základ, tak potřebuju, aby to žraly.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod astro » 02 Júl 2009 11:32 am

Rav takže máme úplne opačné skúsenosti. ja väčšinou nakupujem mrazenú u nás v KV (tam kde si ty vykúpila filtus floran...ale už ho zase majú :) ) a ten nemecký produkt som tam dostal tiež a bol v pohode. hmm, ale ten aquamaster u mňa zatiaľ dobrý, vrátane patentiek.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod dusik » 02 Júl 2009 14:52 pm

Raviolka napísal:dusik, ochotka znamená patentka... takže tohle bylo napsané i na té "mojí" polské patentce :-)


Tak to si ma dostala :lol:
KATRINEX je výrobca, alebo balič. Už som sa pozrel lepšie :o
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod horský vlk » 02 Júl 2009 16:52 pm

Dusiik...ochotka...to bolo dobree :D
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod azet » 13 Nov 2009 12:11 pm

pridam svoju skusenost z nedavnej doby: po krmeni cyklopom od aquamasteru som spozoroval neblahy vplyv na krevety. krmil som ryby v 2 akvariach, kde mam mnoho kreviet. v jednej nadrzi sa krevety zacali nervozne skrabat po chrbte, chaoticky odskakovat, schovavat... v druhom akvariu dokonca nekoordinovane plavat, stratili orientaciu a prekacovalo ich. doslo to velmi rychlo a k pomerne velkym uhynom RCS a hummeliek, CRS a CJ zaliezli, ale prezili. nasledovala vymena vody a filtracia cez uhlie. suvis je jednoznacny, kedze nic ine sa na akvariach nemenilo.

pri ostatnych sortach, ako komarie larvy, dafnie, artemie od toho isteho vyrobcu je vsetko nadalej ok.

neviem ci cyklopov chovaju v olovenych kadiach alebo co, alebo som natrafil proste na "zlu" sarzu, ale uz to radsej skusat nebudem.

podotykam, ze davka bola minimalna: mozno 1/8 kocky na 60l akva.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod mystka » 17 Máj 2010 17:32 pm

Aku mate skusenost s mrazenou artemiou so ZOODOMU od dodavatela ZOOJOMIS, trosku sa mi nepaci, ze dodavatel je nejaka firma z Ukrajiny. Snad to neobsahuje nejake svinstvo :dead:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Gogi » 18 Máj 2010 03:12 am

byvalo to lepsie, davnejsie do zadu tam mavali patentky uplne skvele, ale dnes co predavaju to nie je boh vie co, v patentkach su aj mrtve, uz si tam nekupujem
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod martin_s » 18 Máj 2010 09:48 am

Gogi zalezi na tom ake zoberies. Maju v podstate 3 rozne druhy patentiek (s bielym vrchom a mensimi miskami a blister je v strede perforovany, bielym vrchom a väscimi miskami a s cervenym vrchom) a z nich sa mi osvedcilo iba 1 (s bielym vrchom a mensimi miskami a blister je v strede perforovany). V tom jednom boli patentky vzdy pekne cervene a v tych dvoch to bola skor hneda slizovita hmota nez patentky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod hitmanius » 19 Aug 2010 23:14 pm

Nemate nejaku radu,ako davat cyklopy,tak aby to nezasvinilo cele akvarium? :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Gogi » 20 Aug 2010 07:29 am

martin_s napísal:Gogi zalezi na tom ake zoberies. ...

presne tak, minule som tam bol okuknut rybky a vsimol som si ze maju tie mensie misky a biely vrch, tak som sa potesil

2 hitmanius : po preplachnuti rozmrznutych cyklopov v sitku som ich nozom serviroval rybkam
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

patentky mrazene?

Odoslaťod Betta » 14 Okt 2010 10:51 am

ako skrmujete vy ..
nechate roztopit patentky a precedite krmivo,alebo hadzete rybkam do akva este kocky ladu ? ? ? :?:
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Re: patentky mrazene?

Odoslaťod trinitysk » 14 Okt 2010 10:57 am

U beznych komercne kupenych patentiek urcite 1. moznost. Vzdy jemne premyt aj za cenu moznych "strat" ked nieco "utece" ale premyt...
Ak su od teba vyrobene alebo naozaj z kvalitneho zdroja kde je zmrazenej vody s patentkami minimum a patentky su pekne ciste zmrazene, tak moze byt aj 2. moznost.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: patentky mrazene?

Odoslaťod hajdo30 » 14 Okt 2010 12:57 pm

Ja krmim takto. Klasické okrúhle krmítko mám prilepené prísavkou o sklo ,nič zvláštne.V obchode som kúpil lievik na nalievanie do fliaš ,demižonov asi tej istej velkosti,vložil som to do toho krmítka,takže tá úzska čast lievika je ponorená asi 5cm pod vodov.Mrazenú kocku len vložim do toho lieviku pomali sa rozpôšta a prepadáva lievikom dole.Takže ryby sa k mrazenej potrave nedostanú ale až k tej rozmrazenej.
hajdo30
 
Príspevky: 32
Založený: 26 Aug 2009 15:16 pm
Bydlisko: ilava

Živá a mrazená potrava

Odoslaťod pepiter » 14 Jan 2011 22:38 pm

Ahojte. Kúpil som dnes mrazené patentky, dafnie, cyklopy..Mimochodom z dvoch akvaristík a všetko poľskej výroby. Chcem sa opýtať ako a kde to skladujete? Ja to mám v dóze v mrazáku, ale neprijde mi to moc hygienické, kedze v tej poličke máme aj jedlo. :?
Rozmrazenú a nespotrebovanú potravu ešte zamrazujete alebo to už vyhadzujete?
Apropo môžte rovnako pripojiť aj poznámky k živej potrave :wink:
Obrázok používateľa
pepiter
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 04 Sep 2010 00:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod arowana » 14 Jan 2011 23:48 pm

Pepiter, rozmrazenú potravu je nutné buďto hneď skŕmiť, alebo zlikvidovať.
Pokiaľ je to v mrazáku v uzavretej dóze, nevidím žiadny hygienický problém, mimo predsudku.
A nakoniec, najviac baktérií sa nachádza práve v chladničke a na klávesníci počítača, teda nejaká ta baktéria hore-dole, na tom asi nijako nezaváži.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod horský vlk » 17 Jan 2011 00:07 am

no..aj ja sa pridám..krmim mrazenou potravou..ALE:prelejem ju vriacou vodou.priamo z mrazáku by som to do akva nikdy..slovom NIKDY nehodil.kedysi som to urobil a hrooooozne som sa čudoval odkiaľže sa mi v akva nabrala krupica?
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod dodofix » 17 Jan 2011 00:11 am

hm, ta vriaca voda - nezlikviduje to komplet bielkoviny ? tie sa myslim rozkladaju pri nizsej teplote ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.