Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 23 Apr 2003 14:21 pm

To nie je zly napad. Mozno nabuduce, ked budeme mat aj digitalny fotak- otec ho do leta planuje kupit.
Inak prave som im dala varit vajicko, kedze ocino mi vcera jeden zltok omylom vyhodil :(
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 25 Apr 2003 11:55 am

Teda klobuk dole, naozaj gratulujem co sa tyka odchovu danii. Spominam si ako som pred par rokmi zazival podobnu radost. Inak tie susene dafnie by som velmi nepouzival nie su vobec vyzivne, skor sa pokus uplne nadrobno rozomliet klasicke krmivo pre ryby (vlocky, granule, tablety) a ak su ryby uz dost velke, mozes prestat krmit zltkom, zbytocne takto znehodnocuje vodu.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 28 Apr 2003 15:33 pm

No takze takto po dlhsom case ( :) ?) opät pisem o mojich daniach. Dlho som sa na to odhodlavala, nakolko som sa dost hanbila za to, ako to cele dopadlo... Nuz, kedze som krmila tym zltkom a tak, tak sa mi tam dost spinila voda a asi po dvoch dnoch uz smrdela. Vymienala sa dost tazko, nakolko akvarko mam na zemi a hadicu som nemohla pouzit. Vzdy som sa snazila nenabrat aj nejaku malu rybku. No ale preto som sa rozhodla, ze im tam dam nejaky strk a aj filter, i ked uz podla predchadzajucich skusenosti som vedela, ze bude robit hluk. Takze som vsetky (dufam, ze nie som velmi naivna, ak sa mi zdalo, ze su vsetky) odlovila sietkou do vedra s vodou z akvarka. Akvarium som vyprazdnila, preplachla, dala strk, vodu, filter, rastlinky a znova odchytila rybky. Zazala som svetlo a na ten pohlad (a teda aj moj pocit) asi do smrti nezabudnem. Asi 15 malych rybiek sa "vznasalo" vo vode- bez zivota. Najprv som myslela. ze su to vsetky, ale potom som zbadala jednu malu plavat, a potom dalsiu a dalsiu... Zivych je momentalne asi 40. Uz som chcela zacat oplakavat svoju hlupost. Nechcela som im tam davat staru vodu, kedze ta bola "spinava". No a nemala som ich ani odlovovat. Ked som videla tie mrtve (ktore som potom dala z akva prec), chytila ma hrozna depresia. Mala som chut skoncit s celou akvaristikou. Bola som taka sprosta! Ved tie male chudence maju maly organizmus, asi tazko prezili taky stes (resp. neprezili :cry: )
No pisala som to ako inspiraciu pre niekoho, kto bude mat niekedy male rybky. Aby sa vyvaroval takemuto hlupemu omylu, aky som zazila ja. Skutocne dufam, ze to niekomu pomoze, inak by som to ani nepisala- nebudem sa tym predsa "chvalit" :?

No a tych zvysnych 40 danii- uz som zistila, ze ta "tucnota" bola spozsobena napapkanim. Ked sa rano na ne pozriem, su vsetky chude. Ked im dam papat, su zväcsa tucne. Inak stale krmim rozpraskovanym, pomaly uz aj vysusenym vajecnym zltkom. Skusala som im dat rozmrvenu tabletu, ale ono to len plavalo na hladine a neviem, ci to zrali. Asi to bolo moc velke. No a ani vlocky neviem, ako mam rozdrvit, aby boli vhodne pre take male ustocka. Zatial sa mi teda zda najistejsi ten zltok. I ked to samozrejme spini vodu. Takze tak.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod gabriela » 28 Apr 2003 15:39 pm

Chod do akvaristiky a pytaj si krmivo pre poter, - nie Harry Poter :lol:
Su diana mensie ako mladatka zivorodiek? Ja som ic krmila tymto praskom a este trosku hrubsim praskom planktonom tusim.
Plavalo to po hladina aj padalo. Vcera isli do spolocneho akvaria, aj ked nie vsetky, aby sa mi uvolnil porodnicke akvarium.
Takze aj ja budem mat plne akvarium gubiek a black mol ako ty :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 28 Apr 2003 15:59 pm

No dik za radu, ja som kedysi mala kupene take tekute krmivo pre poter, ked sa mi prvykrat narodili gupky, Ale uz ho nemam. No a tu v Senci ho zohnat bude asi problem :(
Inak to je fajn, ze sa ti gupky aj molly mnozia, i ked ja som male nechavala v spolocnom akvariu. Niektore pozrali rodicia, ale aj tak ich pri dobrom krmeni (rodicov) vela prezilo a o chvilu mi zaplnili obe akvaria. :D
Pokial su moje informacie aj pozorovacia schopnost spravne, tak potom su vsetky rybky z ikier mensie ako tie zivo narodene. Takze aj tie dania ked sa vyliahli boli mensie ak gupky. Teraz mi uz sice trochu podrastli, ale este stale su dost male. Rada by som vedela, za ako dlho to vyrastie na tu "spravnu dlzku" , aby som ich mohla dat do spolocneho akvaria. Aby ste ma pochopili, ked uz raz tu spravnu velkost mat budu, rozoznam to, nedam ich tam skor. Ale ako dlho im to bude trvat? :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod jacik » 28 Apr 2003 20:33 pm

nevadi Astrid. ja som si tak zlikvidoval platy ktore som 3 mesiace niekolkokrat denne krmil. dal som ich do velkeho akva k dospelym platam a do 2 hodin som uz nenasiel ani jednu :-(. clovek sa uci.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 03 Máj 2003 18:08 pm

Takze uz asi 5 dni krmim rozdrvenymi vlockami- zda sa, ze sa to osvedcilo. Zda sa, ze rybky rastu- neviem to moc dobre posudit, kedze ich vidim kazdy den. Ale tak sa mi zda, ze maju belaso-modre ocka... Ja to mozne? :)
Pridanie strku a zavedenie filtra sa mi velmi osvedcilo. Voda nezapacha, ani ked som ju uz dost dlho nemenila (odkedy sa stalo to s tym hromadnim uhynom, som opatrna). Ale mala by som uz aspon cast vymenit...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod jacik » 07 Máj 2003 21:28 pm

hm, vcera som v akvaristike na alzbetinej videl danio pruhovane a vazne som rozmyslal ze sa o nich postaram :D . ale najprv musim odchovat male platy cervene. uz maju asi 2-3 mesiace a vyzeraju ako velke, lenze maju tretinovu velkost ;) . ale su super.

a vcera som dal slimacikov ampullarie spolu do jedneho akvaria, a to ste mali vidiet ako ta velka schnapla druhu a zacalo sa 'milostne' ovijanie.... takze ocakavam nakladene vajicka nad hladinou. stale kontrolujem ... :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 08 Máj 2003 09:38 am

Jacik- to je fajn s tymi slimakmi- ja mam len jedneho velkeho zlteho (asi to je ta Ampularia) a inak mam take male hnede. Vazne uvazujem, ze si zadovazim este jedneho, dvoch takych zltych.
Dania- kludne to mozes skusit, i ked ja som zistila, ze ani tak nejde o to, aby sa ti vytreli, ale aby si ich potom odchoval- nejak im to dlho trva, kym vyrastu... :roll:
Platy- ja mam v spolocnom akvariu mecune- tie ked mi daju raz za cas male, tak ich zopar mozno pozeru, ale zvysok prezije. Teraz tam mam dve male o velkosti asi 1,2 cm a ostatne ryby si ich vobec nevsimaju. (Su tam ale aj o nieco mensie gupky a v pohode).
Ja si myslim, ze to zavisi od krmenia dospelych ryb a aj od zvyku- ked ryba cely zivot nevidela ziadnu malu a potom zrazu im tam hodis cely huf malych rybiek- beru to ako potravu. Ale ked ich tam chovas spolu, zvyknu si...

No a moje dania- uz som im dala do akvaria viac vody- teraz je tam asi 20 litrov. Stale krmim rozdrvenymi vlockami, pripadne raz za cas trosku zltka. Niektore su uz pekne velke, niektore mensie a niektore dost vychudnute, slabe, ledva plavaju. Neviem, co to je, ale asi len prirodzeny ubytok- slabe uhynu... Lebo zradla myslim ze im davam dost pre vsetky- az privela.
Niektore tie najväcsie zacinaju mat sfarbenie na telicku- cierna ciarka a pod nou ina ciarka, skor vsak do modra- ako ocka :D Ale mohli by rast rychlejsie :roll:
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Atilla » 09 Máj 2003 08:33 am

astrid ako filtujes vodu v tom malom (20l) akvarku ja som akurat minule premyslal ze v karantennom akvarku (15l) by mohlo plavat zopar gubiek ale ako im mam filtrovat vodu na to som neprisiel :(
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 09 Máj 2003 12:51 pm

Filtrujem pomocou kratkej "zelenej rurky" :D na ktorej je molitan v tvare kvadra. Funguje to pomocou vzduchu- cize treba vzduchovaci motorcek. Ja mam s tym skor taky problem, ze ta jedna prisavka nedrzi dobre na skle a vzdy mi vyplava na hladinu... Ale inak filter hadam plni svoj ucel...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 19 Máj 2003 19:56 pm

Vsimla som si, ze nejak vela malych je takych, ze cudne plavaju, su prekrutene. Velkych, normalne plavajucich je tam asi 10-15. Niektore male sa mi zdali uz dostatocne velke (ked som ich porovnala s malymi gupkami a mecunami, co veselo plavaju v spolocnom akvariu) a tak som asi tri male premiestnila. Hned ich napadli gupky, a to aj take, co ich nemohli pre ich velkost zozrat. Tie male boli take sproste, ze si "veselo" plavali dalej- a to rovno ku hladine, kde bolo kopa velkych ryb. Ocividne neboli na take velke ryby zvyknute, takze zakratko bolo po nich- uz sa mi ich nepodarilo zachranit :cry: Takze danijka este urcite ostanu v oddelenom akvariu... :(
Ale ak ich budem chciet niekedy v buducnosti rozmnozit, urcite kupim to tekute krmivo pre poter. Aspon si budem ista, ze ich krmim najlepsie, ako viem.
Na zaver jedna fotka tych drobcov:
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 20 Máj 2003 09:05 am

Určité percento mladých je takmer v každom vrhu nejak deformovaných, ak ich je príliš veľa, môže to byť spôsobené nevhodnou potravou a nedostatkom urcitých látok potrebných pre zdravý rast.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 20 Máj 2003 12:28 pm

Re barky:
Ja viem, presne preto som napisala, ze ak sa o odchov pokusim este raz, kupim to tekute krmivo- tak mam zarucene, ze dostanu vsetky ziviny, ktore potrebuju...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 20 Máj 2003 14:52 pm

Skor by som si zaobstaral vajicka ziabronoziek "artemia salina" a kupil by som si Sera Micron, co je ultra super jemne krmivo pre poter ryby, dokonca take jemne, ze sa nim daju krmit aj ziabronozky. Potom by si videla ten rozdiel v rychlosti rastu.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod jojko » 20 Máj 2003 22:44 pm

barky ma pravdu ziabronozka by bola asi naj aj ked mozno na prvych par dni by mozno bolo treba nalevniky.
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 21 Máj 2003 10:31 am

mam skusenost ze male Brachydanio rerio, prijimaju ziabronozku hned po rozplavani, takze krmenie nalevnikmi nie je potrebne.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 21 Máj 2003 15:46 pm

barky napísal:Skor by som si zaobstaral vajicka ziabronoziek "artemia salina" ...

A kde sa daju zohnat? To myslis ako zive, alebo sa daju kupit aj mrazene? Je ich bezne dostat?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 21 Máj 2003 16:31 pm

Artemia salina sa predavaju ako suche vajicka tychto morskych korovcov (teda da sa kupit aj ako mrazena, ale to su dospele jedince, ktorymi poter nenakrmis) Tieto vajicka sa davaju liahnut do slanej vody so vzduchovanim a liahnu sa tak po 24 hod. v zavislosti od teploty. Jedina nevyhoda je, ze sa normalne predavaju len vo velkych baleniach, 0,5kg, ktore by si pri svojom pocte ryb nespotrebovala snad nikdy. Ale male balenia predavaju v City-Zoo na Sancovej, mozno by sa ti podarilo mensie mnozstvo kupit aj v inych predajniach alebo od chovatelov.
Napisal som to trochu zjednodusene, ale na nete o artemii toho najdes spustu, takze sa mi nechcelo to rozpitvavat.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 21 Máj 2003 17:51 pm

A daju sa tie vajicka nejak skladovat aj na dlhsiu dobu? Ako dlho takto vydrzia? Kolko to asi stoji? Zozeru to popripade aj dospele ryby, alebo je to pre ne prilis male?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod marlo » 21 Máj 2003 19:35 pm

Astrid napísal:A daju sa tie vajicka nejak skladovat aj na dlhsiu dobu? Ako dlho takto vydrzia? Kolko to asi stoji? Zozeru to popripade aj dospele ryby, alebo je to pre ne prilis male?



skus pozriet :
http://www.brineshrimpusa.com/product.phtml
http://www.artemia.szm.sk/

na trhu je vela znaciek ...treba sa Barkyho opytat s ktorou ma on dobre skusenosti ....
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 21 Máj 2003 20:00 pm

...Balenie:425g 1500.-Sk....
:shock: to nemyslia vazne ?!
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 22 Máj 2003 08:57 am

Ale taketo balenie si kupuju len chovatelia s tisickami ryb, pre teba by to boli zbytocne vyhodene peniaze. Artemia ak je predavana v plechovke, tak by udajne mala vydrzat mnoho rokov, po otvoreni ju je lepsie uchovavat v chladnicke. Ak si napr. kupis v City-ZOO maly sacok, ktory stoji tak 80,- tak by ti to malo vydrzat dost dlho. Myslim ze napriklad jeden vrh danii by si s tym kludne vykrmila. Inak zeru to aj dospele ryby, dokonca s velkou ochotou.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 22 Máj 2003 09:05 am

No to si ma potesil, barky... Takze tam na Sancovej to dostat aj v malom baleni? To je dobre, hadam tam niekedy zajdem... Ale zatial sa planujem spytat v miestnej akvaristike, ci nahodou nemaju tekute krmivo. Najprv som sa nepytala, lebo som bola presvedcena, ze to nebudu mat, ale asi sa predsalen spytam- pre istotu.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.