corleonova prvotina



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Odoslaťod matus » 09 Júl 2009 09:08 am

ak zamyslas robit akvaristiku serioznejsie a v buducnosti si planujes kupit vacsie akva, tak je uplne na mieste reverzna osmosa
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Reklama

Odoslaťod Patrox » 09 Júl 2009 10:39 am

matus napísal:ak zamyslas robit akvaristiku serioznejsie a v buducnosti si planujes kupit vacsie akva, tak je uplne na mieste reverzna osmosa


Na veľké akva osmóza nie je moc vhodná. Je tam príliš veľa odpadu. To sa potom rieši skôr Demi-kolónou.
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: corleonova prvotina

Odoslaťod corleone » 12 Júl 2009 21:40 pm

Tak a uz tu mame novych obyvatelov. Neocaridina sp.Red Cherry. 12ks rozne starych jedincov od 1,2cm az po dve dospele, ktore som pred chvilou cvakol. Mimochodom, netusi niekto, co su tie kapsule na Utricularii? Zeby to boli uz tie tzv.lapacie organy? Alebo som mimo? :D

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
corleone
 
Príspevky: 16
Založený: 31 Máj 2009 19:54 pm
Bydlisko: Piestany

Re: corleonova prvotina

Odoslaťod corleone » 12 Dec 2009 22:08 pm

Takze trosku aktualizujem, aby som vas oboznamil s vysledkom pouzitia uz spominanej San Terra mineralky z Kauflandu. Menim kazdy tyzden 6-8 litrov, s nicim ju neriedim, iba ju necham den postat vo vedre a pridavam trochu Aquatanu. PMDD pouzivam iba sporadicky. Po cca roku mam v akvariu slusnu dzunglu, ktoru musim kazdy tyzden eliminovat, ale aj tak su rastliny rychlejsie :D Tento tyzden mi po prvy krat zakvitlo Limnobium, z coho mam velku radost. Micranthemum si uz veselo rastie nad hladinou a moje Microrasbory galaxii maju 5 malych prirastov. Bolo by ich urcite viac ale donedavna mi v akva plavala aj jedna gupka, este zo zaciatkov a ta eliminovala mlad galaxiek aj neocaridin. Potom vsak posla na neznamu chorobu a zrazu mam v akvariu viac ako 30 neocaridin Red Cherry a aj mlade galaxky. Musim sa vsak priznat ze z povodnych 5 galaxiek zostali tipujem 3, tazko povedat, lebo su stale zalezene v dzungli, iba dve obcas vybehnu za potravou. Ziadne mrtve telicka som sice nenasiel, ale pri tej hustote trav a pocte kreviet, je to nezistitelne :| Nastastie nova generacia uz nie je vobec placha, aspon zatial a veselo sa premava v popredi. Prikladam aj par foto. Kazdopadne to s tou vodou celkom vyslo. Skoda len toho Micranthema, nie je to vhodny druh do tak maleho akva.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
corleone
 
Príspevky: 16
Založený: 31 Máj 2009 19:54 pm
Bydlisko: Piestany

Re: corleonova prvotina

Odoslaťod corleone » 12 Dec 2009 22:16 pm

V poslednej dobe mam ale trochu problem s Vesicularia dubyana, naramne sa rozrastla ale zo stredu zacala zltnut, resp hnednut. Teraz uz zltne cela. Pravdepodobne aj tym, ze som ju zatienil Limnobiom kvoli zabiemu vlasu, ktoremu sa vo Vesicularii zacalo celkom darit. Neviem. Riccardia ale rastie ako z vody :o
Obrázok používateľa
corleone
 
Príspevky: 16
Založený: 31 Máj 2009 19:54 pm
Bydlisko: Piestany

Re: corleonova prvotina

Odoslaťod skaner » 04 Jan 2010 18:39 pm

daj nejakú fotku
gratulujem ku galaxkam
mne mach hnedne tiež, a myslím že je to zmenou prostredia. bol zvyknutý na luxusných 1W na liter, dostatok mikro aj makro živín a aj CO2 . takto odrastený mach nezvláda prechod na bez údržbový režim
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.