Teplota v akvariu



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Teplota v akvariu

Odoslaťod kuko82 » 20 Júl 2009 00:04 am

Poly napísal:Mne by ventilatory nepomohli, pretoze v horucich dnoch mam v izbe aj 30°C, cize ostavaju mi len PET flase :D
Ale aspon som usetreny zvuku, ktoreho mam uz pri pocitaci dost :o



V sucstnosti su uz pc ventilatory velmi tiche a pri pouziti 12cm by sa mozno dali znizit aj otacky, ale v pripadoch s panelakmi je toto riesenie fakt neefektivne.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Reklama

Re: Teplota v akvariu

Odoslaťod Poly » 20 Júl 2009 00:35 am

Casom sa poriesi klima - bude to fajn aj pre mna, aj pre akva :o
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod tienik » 23 Júl 2009 23:53 pm

Ventilatory pomozu, aj ked ma vzduch 30 a viac. Ide o to, sposobit znacne odparovanie vody, cim sa odobera relativne velke mnozstvo tepla. Vola sa to skupenske teplo odparovania. Je to energia, ktora je potrebna nato, aby voda zmenila skupenstvo. A kedze ventilator tu odparenu vodu stale vytlaca, dej sa neustale odpakuje a vysledok je jasny - teplota nizsia ako je teplota okolia.
tienik
 
Príspevky: 55
Založený: 12 Máj 2005 09:43 am

Re: Teplota v akvariu

Odoslaťod Poly » 24 Júl 2009 14:07 pm

Netreba ale zabudat aj na to, ze 30 stupnovy vzduch prudiaci na hladine bude vodu zohrievat prestupom tepla,navyse teplo na odparenie vody sa odoberie ciastocne aj prudiacemu vzduchu, takze v konecnom dosledku je ucinnost dost nizka. :roll:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.