Cichlidka ramirezova [Microgeophagus ramirezi]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Cichlidka Ramirezova

Odoslaťod Norman » 27 Okt 2007 20:36 pm

26l je veru malo na to aby si zili spokojnym zivotom, odporucal by som ich az od dlzky akva 60cm a objemu "klasickych" 54l (60x30x30cm).
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Cichlidka Ramirezova

Odoslaťod nebster » 28 Okt 2007 09:14 am

No to som si myslel len ma to napadlo lebo na jednej stranke bolo akva 22l a tam kakadu a ramirezky , a neviete ako to je s kakadu?ci moze byt v 26l akva?
Obrázok používateľa
nebster
 
Príspevky: 32
Obrázky: 4
Založený: 25 Máj 2006 15:09 pm
Bydlisko: Se?ovce

Odoslaťod Mirco » 09 Feb 2008 19:22 pm

ak by to niekoho zaujimalo tak ramirezky maju v tej novej akvaristike v danubii na panonskej cena je 70sk...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Ramirezka: Samcek alebo samicka

Odoslaťod Nemec » 22 Júl 2008 19:20 pm

Zdravim,
chcel by som sa opytat, je toto samcek alebo samicka?
V predajni mi ju predali ako samicku, ja som si len pamatal , ze ma mat cervensie brusko a tato ramirezka ho naozaj ma, ale je dost agresivna a utoci na samceka ( ten by mal byt naisto samcekom :) ). Pozeral som v knizkach aj na nete identifikaciu pohlavia, a nesplna minimalne mensiu farebnost. Dakujem za pomoc
foto:
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=22039
Obrázok používateľa
Nemec
 
Príspevky: 24
Obrázky: 17
Založený: 29 Jún 2007 09:50 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod smik » 22 Júl 2008 19:50 pm

samička
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Odoslaťod Fonzo » 09 Nov 2008 13:56 pm

Zravim, mohol by tu prosim uviest niekto kompletny navod na odchov? Parametre vody tu uz boli, ryby ktore by pri tom urcite nemali byt, idealny pocet ryb sa uz tiez prediskutoval, ale neviem kolko ukrytov, cim krmit mlade, atd...

Ja mam totiz jeden problem: Doniesol som si z Akvajesene 3 samicky a 1 samceka, co si s pomedzi nich vybral fesandu ze to s nou skusi, vzadu si spravili jamku, ale nic v nej tyzden nebolo, aj tak ju ale strazili. Dnes im to rozhrabal panciernicek, ale nebranili to pretoze sa obaja vybrali na vychadzku po akva, co v poslednej dobe zacali robit akosi casto... Jednym slovom nechapem ich spravanie, ani to ci maju pariki na celi zivot, ci teritorium ma samicka alebo sacek a ktory ktoreho si vybera...???

Diki za odpoved :)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cichlidka ramirezová [Mikrogeophagus ramirezi]

Odoslaťod tatanka » 02 Feb 2009 13:16 pm

Zdravím, neviete mi niekto poradiť kde by som mohol zohnať ramirezky? Najlepšie okolie Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín. Ďakujem.
tatanka
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Dec 2008 15:18 pm
Bydlisko: Namestovo

Odoslaťod wo.hu » 04 Jún 2009 08:19 am

pridavam sa k fonzovi. Tiez by som potreboval navod na odchov. Vcera sa mi vytreli na koren a neviem co s tym. dakujem
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Cichlidka ramirezova [Microgeophagus ramirezi]

Odoslaťod tatanka » 12 Jún 2009 12:48 pm

Ahoj Wo.hu,
krasny parik. Ja mam dvoch samcekov- obidvaja uplne nadherny. Nevies mi prosim poradit, kde sa daju momentalne zohnat tieto rybky-potrebujem teda samicku. Dakujem
tatanka
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Dec 2008 15:18 pm
Bydlisko: Namestovo

Re: Cichlidka ramirezova [Microgeophagus ramirezi]

Odoslaťod Lafra » 20 Júl 2009 09:06 am

Zdravim vsetkych. Chcel by som pocut nazor na urcite skusenosti s ramirezkami. Zhruba pred mesiacom som kupil na naliehanie manzelky 5ks tychto krasavic a z nich je jeden samec a 4 samice. Hned po 7 dnoch sa mi vytreli v spolocenskom akvarku, ale kedze som nestihol narobit dostatok osomozovej vody, respektivne jej pomer s vodovodnou, tak som ich nechal v spolocenskom a hoci tam je uhlicitanova tvrdost 10 stupnov nemeckych, tak bud splesniveli ikry, alebo ich zozrali ancistrusi. Ani som sa nenazdal a s tou istou samickou sa vytrel samcek o 11 dni, znova som ikry nechal tak, nasledne 5 dni sa vytrel s inou samickou na jednu skrisku a o jednu hodinu aj s druhou samičkou (s tou, co sa s nou predtym vytrel dva krat) na inu skrysku do druheho rohu akvarka. Tieto ikry som uz vybral a dal do inej nadoby, kde sa mi toho casu pomaly rozplavavaju rybicky, zatial maju len chvostiky a metaju sa po dne. No neviem ako to pochopit, ale uz mam zase ikry nakladene od samicky, co sa s nou vytrel pred tym 3 krat a co je najdivnejsie, tak tie ikry nakladla 3 dni po predchadzajucom nakladeni ikier a rozhodne ich nie je malo, nakolko som prisiel k poctu 250 a stratil bod kde som prestal, ale mozno je ich aj 300. Este k tym dvom zostavajucim samickam - tie si zatial ten samec nevsima, maximalne ich odhana ak strazi ikry, ale nedvori im. Teraz moje otazky. Nema byt nahodou Ramirezka ako spravna cichlida monogamna a zit a parit sa s tym istym partnerom pokial su spolu v akvariu? A druha otazka - jak je mozne, ze vsade v literature sa pise, ze sa dost problematicky rozmnozuju a cas medzi kladenim ikier nanovo by mal byt 6-8 tyzdnov? Mam obavu, ze ak bude ten samec pokracovat takymto tempom, tak sa usexuje :-) k smrti a druheho uz nemam.... Myslite si ze to vydrzi sa takto parit, alebo mam zacat rozmyslat nad oddelenim samca od samiciek, pripadne zohnat ineho samca, aby nemusel makata za dvoch? Dik vopred za nazory
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Re: Cichlidka ramirezova [Microgeophagus ramirezi]

Odoslaťod Lafra » 20 Júl 2009 09:08 am

Este nieco, nevie niekto, kde by sa v okoli BA, TT, PK dala zohnat zlata forma Ramirezky?
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Odoslaťod wo.hu » 20 Júl 2009 11:58 am

to lafra: ja som najprv chcel dva pari ramireziek, ale v obchode mi predali tri samice a jedneho samca. Po par dnoch sa mi vytreli a to tak ze dve samice na jedno miesto a samec oplodnoval vsetko co tam videl. Trosku to nechapem do teraz ako je to mozne. Potom som dokupil jedneho samca a samicu co bola navyse som prehodil do karantenky. Dalsi samec vytvoril par s jednou z dvoch ostatnych samic. Par krat sa vytreli, potom som si nevsimol a ze mi dosiel burcia a pH slo rapidne hore, co malo za nasledok uhyn ramireziek. Teraz cez vikend mi posla dalsia takze mam uz iba jedneho samca a jednu samicu, tych uz dufam nic nezlomi. Drzim ti palce s odchovom.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Cichlidka ramirezova [Microgeophagus ramirezi]

Odoslaťod milano » 20 Júl 2009 12:21 pm

Lafra napísal:Este nieco, nevie niekto, kde by sa v okoli BA, TT, PK dala zohnat zlata forma Ramirezky?
skus v zoodome, tam mavaju
Obrázok používateľa
milano
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 17 Apr 2008 08:37 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Cichlidka ramirezova [Microgeophagus ramirezi]

Odoslaťod Lafra » 20 Júl 2009 14:03 pm

Dakujem Vam obom za odpovede a urcite sa mrknem do toho Zoodomu v Bratislave. Vyzera celkom zaujimavo, to ako sa prezentuje. Doteraz som v BA navstevoval len Hornbach, chovprodukt na Zahradnickej - tusim sa vola Zoomix a nejaky v Raci, ale nazov neviem. Je mi jasne ze budu tam ceny s vysokohorskou prirazkou :), ale jedna zlata Ramirezka ma snad nezrujnuje :lol:

to wo.hu - nechapem preco by ti mali Ramirezky kapat pri vyssom pH, ak teda uz neboli chore ked si ich kupil. Ja mam v spolocenskom akvarku sice uhlicitanovu tvrdost okolo 10 stupnov, ale zato pH mam vysoko nad 8, skorej myslim bliziace sa 9 a vobec ich to netrapi a chudatka sa stale snazia mat mlade. Ked mi zacnu sucasne mlade poriadne zrat po morskom virnikovi artemiu, tak im doprajem spravnu vodu na rozmnozovanie a solo akvarko, aby si teda uzili rodicovske povinnosti :wink:
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Odoslaťod wo.hu » 20 Júl 2009 14:17 pm

no, mne ani tak neslo o urcitu hodnotu pH, ale skor o jej nahlu zmenu. V podstate kazdy zivocich sa dokaze prisposobit roznym podmienkam, ale horsie to je pri ich prudkej zmene. To dufam potvrdia aj skusenejsi akvaristi.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Ramirezka

Odoslaťod Lafra » 21 Júl 2009 10:02 am

to: wo.hu - neviem ci som to zakrikol, ale ako som vcera prisiel poobede z prace a predtym pisal, ze mi ziju v pohode ramirezky aj v pH nad 8, tak som nasiel jednu mrtvu.... :cry: No nastastie to bola jedna z dvoch samiciek, ktore sa aj tak neparili. No co je zaujimavejsie pre mna a mozno aj pre Teba, tak co som spominal tu poslednu znasku ikier od Ramireziek v spolocenskom akvariu, tak dnes rano je to uz treti den a drviva vacsina ikier je nesplesnivena, dokonca stmavnuta pri tom vysokom pH a i ked si nerobim velke nadeje, ze by sa vyliahli mlade, tak som fakt zvedavy ako to dopadne. Navyse som velmi prekvapeny ze o ikry sa stara prakticky iba samec a samica si volne plava po 400 l akvarku a snad tak raz za 2 hodiny pride pozdravit samca, ale ze by mu pomohla a strazila ikry, tak to nie a plava si zase po svojom. No co je najzaujimavejsie na tomto strazeni ikier samcom je to, ze mam v tomto akva 40ks dospelych ancistrusov, ktory neprestajne utocia na nakladene ikry a tento samcek Ramirezky ich dokazal aspon teda do dnesneho rana kym som isiel do prace odohnat a to uz je treti den. Som zvedavy dokedy vydrzi strazit ikry samec, dokedy vlastne vydrzia ikry kym nesplesnivia a keby sa stal zazrak, ci sa vyliahne nejaky poter pri takom pH...... Urcite to sem potom napisem, nech maju predstavu aj ostatny co to tu citaju, ci sa da odchovat ramirezka pri vyssom pH, ak teda tie ikry niekto nezozerie dovtedy....
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Odoslaťod wo.hu » 21 Júl 2009 10:37 am

no mne ikry vydrzali maximalne tak dva dni, ale to uz bol tiez iba ostatok. Samica sa starala asi iba raz inak iba samec a to robil riadne poriadky v nadrzi a odhanal aj samicu, ale ja mam iba 100L. Pri tom vysokom pH ti nedavam velke sance na odchov, ale aj tak drzim palec.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Lafra » 21 Júl 2009 11:07 am

Ja si tiez myslim ze sa z tych ikier nic nevyliahne, je to len taky pokus, lebo ja uz mam vyse 100 mladych skoro rozplavanych v vode 2 stupne nemecke uhlicitanovej tvrdosti a ph 6,5. Tuto vodu som zarobil pomocou osmozy. Ja som to myslel s tymito moznymi mladymi ramirezkami ako bonus ak sa teda stane zazrak pri tom pH, ak nie, nic sa nedeje a o par dni ked sa zase rozmnozia dam ikry do vyssie popisanej vody a tam nemam problem s ich liahnutim. Len mi je teda cudne ze 3 dni drzia ikry i v takom vysokom pH a splesnivol max 10. Mozno ked pridem dnes z prace poobede budu plesnive vsetky ikry, alebo tam vobec nebudu, ale i tak je divne ze tolko vydrzali nesplesnivene.....
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Odoslaťod wo.hu » 21 Júl 2009 11:59 am

mas 100 krpocov ramireziek? a aku formu?
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Lafra » 21 Júl 2009 13:42 pm

klasicku nezavojnatu, preto som sa predtym pytal na tie zlate formy ramirezky. Este sa nerozplavali, zatial sa len suchaju po dne od soboty obeda, a ako pocitam, tak niekedy v stvrtok by mali uz plavat, teda ak plati to co sa pise, ze sa rozplavaju po asi po 5 dnoch. Mam pre ne nachystanych morskych virnikov a artemie, tak dufam ze nebudu frflat a budu pekne papat. Doteraz som ramirezky nerozmnozoval, ale snad sa to nebude horsie odchovavat ako tetry, ktore mi v pohode zrali najprv toho morskeho virnika, lebo ten je mensi ako artemia a potom artemiu. V zalohe mam pripraveny starsi javsky mach z akvaria, ktory im preventivne dam do nadrze, aby mali z neho ako potravu bakterie, co su na tom machu a uvidim, co sa zadari
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Odoslaťod wo.hu » 21 Júl 2009 14:27 pm

tiez som chcel rozmnozit tieto ryby, ale este na to niesom taky skuseny a nemam ani druhe akva a ni potrebnu vodu. Ak mozem tak si hned rezervujem jeden parik :-)

a drzim palec
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Lafra » 22 Júl 2009 07:32 am

No takze mozem prehlasit, ze na vyliahnutie mladych ramireziek nema vplyv hodnota pH, respektivne sa ich mozno s zvysujucim pH vyliahne menej, ale urcite sa vyliahnu, nakolko sa mi vcera vyliahlo cca polovica z nakladenych ikier a ako hovorila manzelka, tak samcek s samickou ich prenasali z miesta nakladenia do jamky v piesku ako lanovka z Hrebienka. V strede drahy sa vzdy pozdravili a kazdy isiel opacnym smerom, az kym neprenosili vsetky male ramirezky do jamky v piesku. No nic nie je lakavejsie, ako chvostikom mavajuci poter, takze cez noc ich pozrali panciernici, alebo prisavnici. Toto mi az tak nevadi, ale pre ostatnych, ktory budu chciet rozmnozovat ramirezky mozem povedat, ze na odchov je podstatna tvrdost vody, ziadny chemizmus, ale urcite nie pH. Good luck prajem vsetkym
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Abnormalita?

Odoslaťod Lafra » 24 Aug 2009 07:56 am

Chcel by som zistit, ci sa nieco podobneho niekomu stalo. Mam chovny parik ramireziek a rozmnozili sa mi, co by nebolo nic cudne. Male rybicky sa im rozplavali v piatok 21.08.2009. Normalne papaju, rodicia sa o nich staraju a co nevidim vcera v nedelu 23.08.2009? Ramirezky kladu ikry a male dva dni rozplavane rybicky si plavaju s nimi. Strasne som bol nastvany, lebo som predpokladal, ze si ramirezky budu chranit ikry a pozeru ten poter z 21.08.2009. No oni ako kladli ikry, tak v papulke nosili tie male rybicky a fukali ich do nakladenych ikier. Dnes rano som sa s obavami pozrel do akvarka ci ich nepozrali a opat som videl ako starostlivo nosia ramirezky male rybicky do ikier a staraju sa o nich.
Moja otazka - mam nechat tie male par dnove ramirezky s chovnym parom, alebo ich prelovit, aby ich nezozrali? Pripadne ako ich prelovit, aby sa im neublizilo.
PS: Samozrejme ze mam tieto ramirezky same v 70 l akvarku, takze malym nic ine ako zozratie vlastnymi rodicmi nehrozi.
Lafra
 
Príspevky: 32
Založený: 17 Mar 2006 12:40 pm
Bydlisko: Sereď, Trnava

Odoslaťod arowana » 24 Aug 2009 09:18 am

U cichlíd, ku ktorým patria aj ramirezki, je tento jav normálny a niekedy pár vodí viac generácií plôdika. Často sa stáva, že starší súrodenci preberajú starostlivosť o menších a mladších súrodencov. Je to však individuálné u každého páru, podľa ich zohratosti.
Plôdik všeobecne, je najlepšie stiahnúť hadičkou / bez obáv /, v prípade menších akvárií / vytieračiek /, sa zlievajú s celým obsahom akvárka.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.