Eichhornia crassipes



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Eichhornia crassipes

Odoslaťod locustella » 03 Júl 2009 10:59 am

Zdravim vsetkych. Viem, ze tato tema sa az tak moc netyka akvarii. Tento rok sme do jazierka dali Eichhorniu a vsetko bolo ok. Asi mesiac krasne rastla a zrazu je napadli vcely. Zacali do nej kusat a ziskavali z nej stavu. Asi po dvoch mesiacoch ju uplne zinicili. Stalo sa to uz niekomu? A pripadne ako ste si pomohli?
locustella
 
Príspevky: 13
Obrázky: 4
Založený: 15 Okt 2008 11:42 am
Bydlisko: Sere?

Reklama

Odoslaťod D.D. » 13 Júl 2009 14:32 pm

Zdravím.Má niekto skúsenosť s prezimovaním tejto rastliny v bytových priestoroch.ďakujem
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

hmm

Odoslaťod vodnar73 » 25 Júl 2009 23:07 pm

..ono je to pekna rastlinka ak sa ti chyti, mal som ju 2 roky v jazierku,ale urcite sa ju neoplati prezimovavat... je to "kus" a vyzadoval vy vsetkeho vela... skusal som to, neoplati sa... kupis na jar nove..
Ostal som pri klasike: leknovce,lekna,trstina,travy,hypuris... mam zaplnenu 1/2 jazierka a som s tym spokojny..
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Odoslaťod jisyko » 26 Júl 2009 08:39 am

D.D. napísal:Zdravím.Má niekto skúsenosť s prezimovaním tejto rastliny v bytových priestoroch.ďakujem

Já jsem ji udržel přes zimu, když byla na okně na sever, zakořeněná v nádobě, v pokoji se netopilo 8 stupnů celsia teplota. Z 12 kusů přežilo 11 kusů. Záleží poměr teplota a světlo. Zakořeněné rostliny lépe snáší horší podmínky. :)
jisyko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 11 Okt 2007 21:43 pm
Bydlisko: Plánice, Plzenský kraj, CZ

Re. jisyko.

Odoslaťod sano » 30 Júl 2009 22:49 pm

jisyko napísal:
D.D. napísal:Zdravím.Má niekto skúsenosť s prezimovaním tejto rastliny v bytových priestoroch.ďakujem

Já jsem ji udržel přes zimu, když byla na okně na sever, zakořeněná v nádobě, v pokoji se netopilo 8 stupnů celsia teplota. Z 12 kusů přežilo 11 kusů. Záleží poměr teplota a světlo. Zakořeněné rostliny lépe snáší horší podmínky. :)


Ahoj, tohto roku sa celkom dobre množí v jazierku. Uvažujem o prezimovaní doma. Prosím aký substrát si použil na zakoreňovanie, a kedy si začal so zakoreňovaním?
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.