Bratislava - akvaristiky



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod lawry » 05 Aug 2009 15:45 pm

chcem sa spytat, ci niekto nevie co sa stalo so zoodomom, ci sa niekam prestahovali alebo ako sa vyvynula situacia s priestormi a taktiez nejake predajne v bratislave, kedze sme prisli o niekolko dobrych predajni, ci ich nenahradili nejake nove
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Reklama

Odoslaťod mystka » 05 Aug 2009 16:12 pm

A co sa malo stat zo ZOODOMom? Bola som tam sice asi tak pred dvoma tyzdnami,ale fungoval. Je otvoreny, aj ked vedla stavaju nejaky dom...Pozri na http://www.zoodom.sk/. Nemaju ziadny oznam.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod lawry » 05 Aug 2009 17:24 pm

tak sa tam zajtra pojdem pozriet, lebo som si nebol isty, nasiel som na nete jeden prispevok o tom, ze budu rusit byvaly mountfield a aj zoodom... Tento tyzden som sa totiz uz dostkrat okaslal s nejakym akvaristickym obchodom, ked som prisiel uz nebol ale na nete este existuje
esteraz dakujem za info
keby mal niekto este nejake info nejakych predajniach v blave tak sem sa s info
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Odoslaťod amy01 » 05 Aug 2009 17:46 pm

zoodom funguje, min. tyzden som tam bola

predajne v BA: celkom sa mi paci amazon v petrzalke - danubia, je to tam velke aj vyber je celkom dobry
nedavno som bola aj u Kunza pod hlavnou stanicou - nejak to tam upadlo sa mi zda, mali vyber aj malo ryb ...
najradsej chodim do Hornbachu - velky vyber vsetkeho aj ked ceny su vyssie
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Odoslaťod lawry » 05 Aug 2009 18:07 pm

zajtra sa tam vydam

amazon v danubii poznam je fajn az na niektore osoby z personalu
Kunzo no tak to uz by nemala byt akvaristicka ale skor len teraristicka predajna, pretoze ten vyber je fakt mizivy
Hornbach je tiez fajn len je trochu od ruky, sice rastlinky tam niesu az take ale nemam vacsej vyhrady
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Odoslaťod amy01 » 06 Aug 2009 09:19 am

tiez som si vsimla ze v amazone su teda ,,ochotny"
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Odoslaťod lawry » 06 Aug 2009 09:59 am

no co uz nemozeme mat uplne vsetko staci, ze maju dobry vyber aj ked ceny trochu vyssie

chcelo by to nejaku vacsiu predajnu co by mohla konkurovat aj hornbachu a inym (nieco ako byval biotop, alebo ako aqua symbioza), ak by niekto o nieco takom vedel podelte sa o poznatky :)
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Re: predajna bratislava

Odoslaťod Poly » 06 Aug 2009 12:52 pm

Pre mna Aquasymbioza a Zoodom :)
S personalom v Danubii mam aj ja zlu skusenost, preto tam nechodim. Nebudem davat zarabat niekomu, kto nevie poradit a ocividne ho to ani nebavi. :evil:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod lawry » 06 Aug 2009 13:21 pm

to je pravda, zial ale len v danubii som videl nadherne kusy pelvicachromis pulcher tak nemozem odolat a kupim jeden par (uz ho mam aj vyhliadnuty) lenco sa mi poriadne zabehne akva po prerobeni

v inych obchodoch som take pekne kusy nevidel aj ked cenovo su predrazene, skoda, ze niesu take aj v aquasymbioze, tam maju zas nadherne kusy akary hnedej
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Odoslaťod martin_s » 06 Aug 2009 15:25 pm

lawry napísal:chcelo by to nejaku vacsiu predajnu co by mohla konkurovat aj hornbachu a inym (nieco ako byval biotop, alebo ako aqua symbioza), ak by niekto o nieco takom vedel podelte sa o poznatky :)
znie to akoby mal byt hornbach nieco naj... co by bolo tazko konkurencne dostihnut :D no myslim ze hornbachu co sa akvaristiky tyka moze konkurovat akakolvek akvaristika... Po mojej skusenosti by som uz nic zive odtial nekupil,... Techniku, alebo krmivo este v pohode... Netreba vsak zabudat ze akvaristicky tovar je tam v podstate doplnkovym sortimentom...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Miloš » 06 Aug 2009 17:05 pm

martin_s napísal:znie to akoby mal byt hornbach nieco naj... co by bolo tazko konkurencne dostihnut :D no myslim ze hornbachu co sa akvaristiky tyka moze konkurovat akakolvek akvaristika... Po mojej skusenosti by som uz nic zive odtial nekupil,... Techniku, alebo krmivo este v pohode... Netreba vsak zabudat ze akvaristicky tovar je tam v podstate doplnkovym sortimentom...

No na jednej strane mas pravdu ze akvaristika je tam doplnkovy tovar na druhej strane si myslim ze su v BA aj horsie akvaristiky
Druha stranka mince je to ci je hornbach konkurenciou pre kvalitne akvaristiky alebo nie a tu musim povedat ze casto az prisilnou. Ak sa niekto akvaristike venuje dlhsie tak vlastne uz ryby zas tak casto nekupuje lebo ich nema kam dat, techniku v akvarku uz tiez ma mozno sem tam kupi rastlinku ta sa da totiz vzdy niekam strcit a ak nie daju sa tie stare niekomu darovat resp. predat takze vlastne skuseny akvarista kupuje povacsinou krmivo a aj to nie vsetci lebo niekto si ho mixuje sam niekto ho chyta iny si ho kupi priamo od dodavatela takze co prinesie dlhodoby akvarista pre akvaristiku pokial zrovna nezriaduje nove akva alebo radikalne nepreraba to stare tak da mesacne viac elektrarnam ako akvaristikam zato zaciatocnik potrebuje kupit akvarko, techniku, ryby rastliny popri tom ho presvedcia ze potrebuje zazracne vodicky ktore sice nefunguju ale to on netusi. Navyse si casto nenastuduje zaklady a tak rby pokapu a treba kupit nove. A zrovna tyto akvaristi sa dostanu skor do hornbachu, baumaxu, auparku ... Kto bol niekedy cez viken v niektorom z nakupnych centier vie kolko potencialnych zakaznikov sa tam pohybuje.
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: predajna bratislava

Odoslaťod Poly » 06 Aug 2009 18:20 pm

Tak auparsky amazon no comment (podobne avion). Tam by mali akvaria a klietky uplne zrusit a zivy by mali predavat akurat hmyz a pod. ako krmivo. Tie zvierata su tam v stiesnenych podmienkach utlacane vysokym najomnym za meter stvorcovy. :( Dokazom je zdravotny stav ako ryb (mrtve, rozpadane plutvy...), tak aj vtakov (vypadane, polamane perie) Nehovoriac o premrstenych cenach kvoli spominanemu najomnemu - o to dlhsie tam tie zvierata (ryby, vtaky, hlodavce) musia trpiet :(
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod lawry » 06 Aug 2009 21:12 pm

so vsetkym co tu bolo povedane suhlasim, dnes som bol pozriet v zoodome a co sa tyka vyberu rastliniek a hlavne cenovej relacie tak to je napr s uz spominanym hornbachom sto a jedno

ale vratme sa ku teme co som otvaral :D , kam chodievate vy ak chodievate do predajny pre akvaristov, ktore su vam srdcu blizke
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Odoslaťod astro » 06 Aug 2009 22:03 pm

v tomto poradí:
1. aqua symbioza - mám ju najbližšie a majú mrazenú potravu od aquamasteru, príjemní a ochotní ľudia (aj ked prídem pred alebo po otváracích hodinách a sú tam ešte nikdy nepovedadli niea kúpil som čo som potreboval), rodinná firma, pestrý výber rýb
2. zoodom - hlavne rastliny ale aj ryby a vždy sa dobre zabavím na papagájoch; jeden predavač je veľmi rozhladený a šikovný, ostatní....e-e
3. hornbach - potešiť oko ale ryby si tam už nekúpim
4....nekonečno - amazon petržalka ale ešte som nič u nich nekúpil; kunzo - to už nie je nielen o rybách ale ani o žiadnych iných živočíchoch, škoda; predajňa v avione - len kvôli veľkolepej nádrži vo výklade ale kúpil som tam pozadie..atď, žiadne ďalšie. snáď ešte jedna v rači, v paneláku na tbiliskej ulici, taká malá, milá..ale fakt malá :roll:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod lawry » 06 Aug 2009 23:36 pm

ta predajna na tbiliskej, nevies ako sa vola alebo aspon adresu
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Odoslaťod LG » 07 Aug 2009 01:35 am

milos, milos, skuseny akvarista by akvaristiky zavrel. taky vysledok urcite vysiel mnohym, ktori dokazali docitat tvoj prispevok 06 Aug 2009 17:05 pm

... ale hornbach by som ponechal :-*. mozno by som vymenil ludi co ho vedu, zmenil by som nazory na predaj a na setrenie na mzdovych prostriedkoch, na ludskej pracovnej sile

svetu mier a blbosti zbohom :twisted:
LG
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Júl 2009 22:25 pm

Odoslaťod Miloš » 07 Aug 2009 07:54 am

LG ak si na zaklade toho co som napisal prisiel k nazoru ze skuseny akvarista by akvaristiky zavrel tak sa niekde stala chyba aj ja do nich rad chodim ale problem je v tom ze nie som dobry zakaznik lebo sice pridem pokecam ale takmer nic neminiem a akvaristika ci chces alebo nie je obchod a teda musi zarobit na prevadzkove naklady a este musi majitelovi priniest aj primerany zisk a teda ka by do akvaristiky chodili len skuseny akvaristi tak by ju musel zavret majitel proste by mal vyssie naklady ako prijem a bol by v strate
osobne ak by som si zratal kolko necham mesacne v akvaristike tak to bude v priemere tak euro dve mozno som naozaj vynimka a nenakupujem ale zrataj si kolko akvaristov minajucich porovnatelne ako ja by muselo navstevovat akvaristiku aby pokryli aspon naklady
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: predajna bratislava

Odoslaťod skaner » 07 Aug 2009 08:10 am

lawry
akvatera-ba-raca-t7628.html
zakaz-vstupu-na-forum-akva-sk-t7468.html
pred necelými dvoma rokmi si tu robil manažér reklamu a kto vie, pod akým nickom tu ten chalan teraz vystupuje.
kedže je tá predajňa v rači, chodievam tam občas. cenami samozrejme nekonkurujú takým kolosom ako hornbach alebo zoodom, ale mŕtvu alebo nejakú chrontavú rybu som tam ešte nevidel.

btw. v rači sa má v najbližších dňoch otvoriť ďalšia akvaristika a chov. potr. . potom zreferujem
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod lawry » 07 Aug 2009 09:07 am

ok dik potom cakam na referencie som zvedavy

cez tyzden sa tam si vyberiem pozriet
Obrázok používateľa
lawry
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 05 Aug 2009 15:42 pm

Odoslaťod martin_s » 07 Aug 2009 21:30 pm

no este ma napadla jedna malinka akvaristika, ktora mala celkom nizke ceny... ale to bolo uz pred rokmi a neviem ci este funguje a ako je na tom... Bola v karlovke v jednom panelaku kusok od zastavky "Nad luckami". Si pamätam ze som tam kupoval prve ryby do akva (z nich mi ostal asi uz iba prisavnik).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod astro » 08 Aug 2009 11:17 am

martin_s už tam nie je, zrušené
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod martin_s » 08 Aug 2009 22:13 pm

:( skoda...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod RuDe » 10 Aug 2009 09:18 am

To LG: S tými "skúsenými" akvaristami máš pravdu, tí nie sú veľkým prínosom pre obchody. A tiež si to presne vystihol s vedením a s nedostatkom pracovnej sily v Hornbachu. Napr. tento víkend tam bola na celé oddelenie ZOO len jedna pracovníčka. A tam zázraky nenarobí - neni na to čas. A oproti zoodomu alebo amazonu kde sú min 3-ja alebo 4-ria. Ach jo. :(
Obrázok používateľa
RuDe
 
Príspevky: 46
Obrázky: 9
Založený: 23 Mar 2007 14:19 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: predajna bratislava

Odoslaťod amy01 » 28 Jún 2010 18:16 pm

Neviem kam to hodiť, akvarex pod stanicou U Kunza rušia, sú tam 50% výpredaje, dnes som tam bola ešte dačo sa tam nájde.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Ďalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.