Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Su podla Vas rybky drahe ?

drahe
11
19%
primerane
27
47%
lacne
20
34%
 
Celkový počet hlasov : 58

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod ritmo » 01 Máj 2004 00:45 am

Roby to nieje môj názor to je skúsenosť. Aj ked si osobne myslím že hromadný odchov rybičiek je značne humánnejjší ako napríklad psov. Vyplýva to už len z toho že ak pre ryby nevytvoríš vhodné prostredie nebudú sa chcieť množiť. pri takých psoch je to často skôr týranie ako chov. U nas v dedine už ludia prestali chovať prasce ale v chlievoch chovajú hafanov tak 2-3 suky na 2 metre štvorcové. to až srdce zabolí...

... čo sa týka tých veľkochovateľov ja ich síce pár poznám (dvaja su moji spolužiaci zo ZŠ) ale nejak s nimi nekomunikujem, ja osobne som si rybky kúpil v akvaristike.
Výkupcov osobne nepoznám len z počutia plus jeden chodil bratrancovi za ženou tak viem aj kde býva keď mu to bol bratranec vysvetliť ;-)

Neviem aké mate skúsenosti Vy ale ja žijem v oblasti kde každý niečo chová (psi rybky vtáctvo) pričom ponuka aj dopyt veľmi rýchlo mení a úspech majú len tí ktorí sa stihnú rýchlo prispôsobiť, ostatní len zberajú omrvinky a práve to sú tí ktorí chcú dať čo najmenej a zobrať čo najviac.
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Reklama

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod barky » 02 Máj 2004 09:24 am

Ritmo to mas pravdu, tiez viem ze v Topolcanoch a v okoli je chovatelstvo velmi silne a akvaristika zvlast - osobne by som ale napriklad rad vedel konkretne osoby - samozrejme ak by oni boli ochotni so zverejnenim kontaktov - urcite by napriklad aj beznym chovatelom mali ako pomoct roznymi radami, trikmi a tak.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod skala » 03 Máj 2004 09:12 am

ritmo s tymi modnymi vlnami je to ale ovela viac vidno v teraristike. to, ze niekto chova druhy X a ked to nefici, presedla na nieco ine.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod Rick45 » 06 Aug 2009 23:42 pm

V jednej Levickej akvaristike maju total predrazene veci gupka 25-sk neonka 50-sk,prisavnik 50-sk male krevetky nvm jak sa volaju- 25-sk..
Obrázok používateľa
Rick45
 
Príspevky: 52
Založený: 21 Júl 2009 11:40 am
Bydlisko: Levice

Odoslaťod martin_s » 07 Aug 2009 21:35 pm

Rick45 napísal:V jednej Levickej akvaristike maju total predrazene veci gupka 25-sk neonka 50-sk,prisavnik 50-sk male krevetky nvm jak sa volaju- 25-sk..
Nemyslim si ze by to bolo nejak total predrazene. Gupka za 25,- Sk je normalna cena, u prisavnika zalezi aj na velkosti a pri neonke je to vyssia cena, avsak o kolko vyssia zavisi od toho ci je to axelrodi alebo innesi (pripadne neonka cierna, modra...). Krevetka za 25,- Sk by mohla byt v niektorych pripadoch este dobra cena... videl som aj vyssiu za obycajnu N. heteropodu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod dusik » 07 Aug 2009 22:03 pm

Podľa mňa ceny rybičiek sú nič oproti tej technike, ktorá je nutná.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod martin_s » 08 Aug 2009 22:15 pm

dusik napísal:Podľa mňa ceny rybičiek sú nič oproti tej technike, ktorá je nutná.
No väcsina tej techniky az tak nutna nie je...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.