skalena voda



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

skalena voda

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 12:48 pm

mame akvarium 85x45x33, ktore sme napustili asi pred troma dnami.dali sme tam premyty strk a nejake dekoracie a vodu zacali filtrovat a pripravovat pre rybicky.pouzili sme aj nitrivec.no voda je stale uz tri dni skalena.vcera sme tam dali rybicky.4 neonky, 3 skalarov, 2 prisavnikov plus rastlinky.nop vodu sa nam stale nepodarilo dat do normalnej farby :? .mame filter HAILEA BT 700 no mne sa zda asi na nase akvarko az prilis silne ...... :? co s vodou???
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Odoslaťod viki3111 » 09 Aug 2009 13:23 pm

Moja skúsenosť hovorí, že kým sa vo filtri neusadia a nerozmnožia baktérie moc nefiltruje, len veľké mechanické časti, no kalnú vodu nie. Až neskôr to "porieši" aj tu kalnú vodu, uvidíš. A tie rybičky sa tam dali priskoro.
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Re: skalena voda

Odoslaťod pavol » 09 Aug 2009 13:30 pm

Nepoznám ten filter.Ale podobné problémy som riešil pridaním do filtru filtračnú vatu,alebo keď nebola tak papierovú utierku-kuchynskú alebo filtračný papier.Za 2 dni bolo po probléme.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 13:39 pm

takze vodu netreba zatial menit???nooo mam tam okolo 11 rybiciek :? a myslim si, ze ked zapnem filter tak ta voda sa poriadne skali
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod viki3111 » 09 Aug 2009 13:43 pm

Ten sa nesmie vôbec vypínať!!! Celý ho teraz "vymy", pusti a nikdy ho nevypni!!! (len keď ho čistíš) (musí isť 24 hodín denne inak batérie zahynú a mŕtve po následnom zapnutí zamoria akva)
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Re: skalena voda

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2009 15:12 pm

kacenka.pa napísal:mame akvarium 85x45x33, ktore sme napustili asi pred troma dnami.dali sme tam premyty strk a nejake dekoracie a vodu zacali filtrovat a pripravovat pre rybicky.pouzili sme aj nitrivec.no voda je stale uz tri dni skalena.vcera sme tam dali rybicky.4 neonky, 3 skalarov, 2 prisavnikov plus rastlinky.nop vodu sa nam stale nepodarilo dat do normalnej farby :? .mame filter HAILEA BT 700 no mne sa zda asi na nase akvarko az prilis silne ...... :? co s vodou???
To si robis iba srandu, nie?
1. ryby si vpustila 3 dni po zalozeni akva :evil:
2. pre skalare mas to akva trochu nizke... (teda pokial nie je vyska tych 85cm)
3. nepises nic o rastlinach... mas tam nejake? (mam na mysli zive, nie umele)
4. podla toho ako pises v dalsom prispevku tak ten filter vypinas...

Precitaj si nieco o zakladani akvaria a zistis ake chyby si urobila a najdes tam aj vysvetlenie preco mas zakalenu vodu... Ale tieto informacie si treba nastudovat skor ako sa do zakladania pustis, nie sa vrhat bezhlavo do zakladania... Predpokladam ze onedlho tu budes pisat otazky ohladom uhynu ryb... zial...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 18:27 pm

filter mame zapnuty stale ale aj tak nepomaha...rastlinky mame hadam aj 5 (samozrejme zive).no v akvarku mam strk...moze to byt aj z toho...neviem.
samozrejme som sa v akvaristike pytala kedy tam mozem dat rybicky a povedali do 24 hodin a dali mi nitrivec a mam mat zapnuty filter.takze tak
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2009 20:20 pm

kacenka.pa napísal:filter mame zapnuty stale ale aj tak nepomaha...rastlinky mame hadam aj 5 (samozrejme zive).no v akvarku mam strk...moze to byt aj z toho...neviem.
samozrejme som sa v akvaristike pytala kedy tam mozem dat rybicky a povedali do 24 hodin a dali mi nitrivec a mam mat zapnuty filter.takze tak
Zas dalsie "v akvaristike mi povedali..." Netreba verit vsetkemu co tam povedia (zial je taka realita...). Keby si k tomu troska svedomitejsie pristupovala, tak sa dozvies ako dlho priblizne trva zabeh akva a co sa vtedy deje a preco nie je vhodne dat do neho este tak skoro ryby...
Hadam aj 5 rastlin na take velke akva nie je vobec vela, je mozne ze je to aj zalostne malo... Skus si dat vyhladat na tejto stranke slovo zakal a dozvies sa aj ine priciny, ktore mozu sposobovat zakalenie vody, najmä pri novo zalozenych akvariach...
A aby si netvrdila ze som ti neporadil: Zakalom by som sa az tak netrapil, ak je to zo zle premyteho strku, alebo sposobene nalevnikmi, tak to po case zmizne same... Miesto toho rasdej citaj, citaj a citaj, nech vies co najviac informacii o tom ako vlastne akva funguje a co je dolezite vediet na zaciatok (kolobeh dusika, nieco o biologickej filtracii, informacie ake podmienky vyzaduju ryby ktore si si dala do akva...)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 20:22 pm

no citala som, ze 5 rastliniek je pre zaciatok akurat...tak teraz neviem.no z toho strku som si aj ja myslela.no neviem ako s tou vodou.zas tak moc skalena nie je no ani cira.tak neviem ci ju nemam radsej vymenit.myslim, ze sa nezlepsi ani ked budem mat filter stale zapnuty....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2009 20:39 pm

kacenka.pa napísal:no citala som, ze 5 rastliniek je pre zaciatok akurat...tak teraz neviem.no z toho strku som si aj ja myslela.no neviem ako s tou vodou.zas tak moc skalena nie je no ani cira.tak neviem ci ju nemam radsej vymenit.myslim, ze sa nezlepsi ani ked budem mat filter stale zapnuty....
Budem sa opakovat ale: nastuduj si nieco o fungovani akva... Dozvies sa preco je dolezite aby si filter nevypinala a dozvies sa aj to co ti ten zakal sposobuje... Prepac, vedel by som ti odpovedat priamo co to moze byt a preco, ale je tu na fore toho dost napisane o roznych zakaloch a aj tak tato tema by sa dala povazovat za duplicitnu. Treba sa posnazit a nieco si pohladat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 20:46 pm

hladam a citam...dakujem
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: skalena voda

Odoslaťod V.Malawi » 09 Aug 2009 21:06 pm

Ten filtr po pár dnech pouze "honí vodu",znám liďi co nechávají zaběhnout (pomáhá přidat od známého vodu z jetého filtru)akvárium i měsíc bez rybek(max.s ancistrusem),,,atd.to už bych opakoval co Ti tu druzí dobře radí,,, :shock:
Obrázok používateľa
V.Malawi
 
Príspevky: 110
Založený: 28 Jan 2006 15:23 pm
Bydlisko: Vlčnov (východní Morava)

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 21:48 pm

no fajn tak som urobila chybu, ze som tam dala hned na druhy den rybky...ok.a co teraz ked uz tam su?mam ich presunut teda inam a urobit akvarko nanovo??? :( :oops:
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 21:49 pm

rozmyslam ci by nebol lepsi piesok ako strk....aj kvoli rastlinkam...citam tu toho vela o akvariach a tak...no nie kazdi sa tu zhoduje v nazoroch....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2009 21:58 pm

Najvhodnejsi je strk zrnitosti asi 2-3mm. Tym ze ryby presunies a urobis akvarko nanovo nic nevyriesis. Urobila si chybu, to ano. No teraz ti neostane nic ine, len sa pokusit vyhnut sa nejakymi sposobmi problemom, ktore ti ta chyba prinesie. Mozes napr. skusit urychlit zabeh tym, ze poprosis nejakeho akvaristu vo svojom okoli o vodu s trochou detritu z uz zabehnuteho akva. Nemyslim tym vodu pre cely objem tvojho akva, staci tak 1/4.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Artus » 09 Aug 2009 21:59 pm

Nanovo netreba akvárko zakladať, len musí nejaký čas byť s čo najmenej rybami, ak máš tie ryby niekam na 2 - 3 týždne umiestniť, tak fajn. Prísavníci by to mohli prežiť ak nie sú gold alebo špeciál vyšľachtení. O ostatné ryby mám obavy, ale všetko závisí od toho aké podmienky im tam dokážeš vytvoriť. Hlavne budeš musieť sledovať kvalitu vody a častejšie ju vymienať, je to komplikované, ale nič iné ma nenapadá. :(
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 22:42 pm

ten detrit skusim....a co ten nitrivec???ten nema ucinok???a co sa tyka vody...myslim starostlivost a tak...co by som este mala...
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2009 22:48 pm

kacenka.pa napísal:ten detrit skusim....a co ten nitrivec???ten nema ucinok???a co sa tyka vody...myslim starostlivost a tak...co by som este mala...
o starostlivosti je tu toho tiez dost... never priliz "zazracnym vodickam"...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 22:52 pm

tak fajn ale nechapem preco ked sa niekto normalne opyta napr. v akvaristike tak si mysli, ze vsak oni to dobre vedia a pritom je to asi opak.bo som robila vsetko tak ako mi povedali a co z toho :((((.....kupili sme rybam aj hrad a aj taku potopenu lod...trosku...parada...len voda ....vrrrrrrrrrrrrrrrr.....a rastlinky su zatim ok
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod martin_s » 09 Aug 2009 23:06 pm

kacenka.pa napísal:tak fajn ale nechapem preco ked sa niekto normalne opyta napr. v akvaristike tak si mysli, ze vsak oni to dobre vedia a pritom je to asi opak.bo som robila vsetko tak ako mi povedali a co z toho :((((.....kupili sme rybam aj hrad a aj taku potopenu lod...trosku...parada...len voda ....vrrrrrrrrrrrrrrrr.....a rastlinky su zatim ok
na to co vsetko je OK a co nie preslo este priliz malo casu...
Co sa tyka akvaristik... je to kapitola sama o sebe. Zial je vela takych co v akvaristike vidia iba obchod, cize sa snazia predat co najviac, navyse ak sa ti vyskytne nejaka choroba, pokapu ti rybky, odumru rastliny, tak sa vratis a nakupis znovu... Casto sa stava aj to, ze personal sa vobec nevyzna v tom co ponuka, cize ti ani nevie poradit po odbornej stranke. Avsak samozrejme cest vynimkam. Su aj taky co ta aj odradia napr. od kupy tebou zvolenej rybky ked vidia ze je pre teba, pripadne zlozenie tvojho akva nevhodna...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod tigrik321 » 09 Aug 2009 23:12 pm

no a co je to co je OK??? :)
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.