Cervene korene plutiev



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Cervene korene plutiev

Odoslaťod leela » 10 Aug 2009 19:43 pm

Ahojte, mam problem s rybkou. Jedna sa o zavojnatku. Uz asi tyzden ma zacervenane korene plutiev. Nevedela som, co s tym, tak som sa rozhodla kazdy den menit cast vody a pridavam do vody serum GoldOomed od Tatra Medica. Zda sa , ze sa to zlepsuje, ale nechcem to podcenit. Plutvami hybe normalne, mala aj cervene flaky, akoby pruhy na lickach. Tie uz skoro zmizli. Rozmyslala som, ci to nie je erythrodermatitis, ale nezda sa mi to, pretoze nema take vredy po tele, iba zacervenane tie plutvy. Netusim z coho to moze byt. V akvarku nemam rastliny, lebo viem, ze zavojnatky ich aj tak znicia. Mam tam strk, zopar kamenov, filtraciu s okyslicenim. Krmim ju klasickymi farebnymi vlockami, a obcas aj patentkami, ale citala som, ze to nie je velmi vhodne, iba obcas, tak som s nimi prestala. Vykaly ma normalne. Akva ma objem nieco vyse 30 litrov. Rybka pocas tejto choroby mala aj krupicku, ale ta je uspesne za nami. nevie mi niekto poradit co je to za choroba? A este nieco, ryba byva vacsinou sustredena pri filtri alebo pri rohoch akvarka a niekedy sa pohybuje tak zbesilo, rychlo. A tiez sa mi zda, ze z lavej strany ma nefunkcne ziabre. Nepohybuju sa.
leela
 
Príspevky: 7
Založený: 23 Apr 2009 18:15 pm

Reklama

Odoslaťod dusik » 11 Aug 2009 16:16 pm

Trebalo by napísať či sú tam aj iné ryby a taktiež mi chýba aku robíš údržbu akvária a ako často. Usudzujem ,že v akváriu nie je iná ryba. Závojnatka nie je vhodná do tak malých akvárii. Hlavný dúvod je že silne znečistuje vodu svojími výkalmy. Taktiež kvôli teplote. možno ide o spálenie žiabier NO2jkou. Je to len dohad. To si môžeš odtestovať testom NO2 ca €3,30. Ak to tak je, liečiva nepomôžu a je to nezvratný stav. Ak zistíš vysokú NO2 pomôže len častejšie výmeny vody a ak sa koncentrácia NO2 vracia je malá filtracna nápln vo filtry.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod leela » 13 Aug 2009 20:16 pm

No, tak rybicka to ma za sebou. Bola uz apaticka, nepapala, a prekacalo ju na bok stale. Nemohla som sa pozerat ako trpi, tak som jej "pomohla". Citala som, ze najlepsie je ochladit vodu, tak som ju dala do nadobky a pridala som jej do nej lad. Naozaj to vyzeralo, akoby to bolo pokojne.
No, viem ze bola chyba chovat rybicku v tak malom akvarku. Lutujem to a prosim, moc ma nesudte za to, lebo ludia sa ucia zo svojich chyb, akurat ze teraz na to doplatila ta rybicka:-(( Mrzi ma to.
leela
 
Príspevky: 7
Založený: 23 Apr 2009 18:15 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.