30 l Akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

30 l Akva

Odoslaťod leela » 13 Aug 2009 20:19 pm

Ahoj, chcela by som sa spytat, co s nim. Co sa v nom ma chovat, ako ho udrziavat, a podobne. Akurat nemam na to velky kapital, pretoze studujem a rodicia mi to nebudu financovat - ved by som to ani nechcela od nich.
Mate nejake financne -prijatelne rady?
leela
 
Príspevky: 7
Založený: 23 Apr 2009 18:15 pm

Reklama

Odoslaťod Raviolka » 13 Aug 2009 21:32 pm

Začni tím, že si přečteš zadarmo časopis Akvárium :-)
http://klub.akva.sk/akvarium.php - 3. číslo je věnované miniakváriím, takže to Ti obzvlášť doporučuju (technika, péče, co se v takovém akváriu dá a co nedá...) + 9. číslo je o minirybách + ve spoustě dalších čísel najdeš články o rybách, které se do takového akvária taky hodí (a samozřejmě nesmím zapomenout na krevetky!!!)

...až si to přečteš, mrkni se tady do fotoalba na stejně "velká" akvária a pročti si témata o těch akváriích, kde najdeš rady a zkušenosti...

...a potom zkus sama navrhnout, jaká by byla Tvoje představa. Sto lidí sto chutí, můžeme Ti tu radit horem dolem a Tobě se nakonec bude líbit něco jiného.

Každopádně můžeš 30 l miníčko provozovat bez filtru, bez vzduchování, bez topítka, jen s jednoduchým osvětlením. Stačí obyčejný drobnější říční štěrk a rostliny, které můžeš koupit od akvaristů. Určitě budeš spokojená, jen nic neuspěchej a promysli si, co chceš :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod leela » 13 Aug 2009 21:56 pm

Ano, dakujem za radu, hned sa dam do citania:-) A napriklad ten filter mam a mam aj strk. Samozrejme , nechcem sa unahlit, pretoze sa mi uz stalo, ze som isla na vsetko hrrrrr, prilis rychlo a nikdy to nedopadlo dobre. Velmi sa mi pacia uplne zelene akvaria s mnozstvom rastlin a nejakym rybim osadenstvom. Uvidim , co sa z tej nadrzky bude dat urobit. Este raz vdaka!
leela
 
Príspevky: 7
Založený: 23 Apr 2009 18:15 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.