Čtverzubci do 16l ?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 18 Aug 2009 20:44 pm

Poslední dobou mě uchvátily čtverzubci,mám pár otázek ... Jsou směřované na raviolku protože ta je tady asi jediná chová .... líbí se mi Brachygobius kabiliensis nebo ještě Carinotetraodon travancoricus
a právě by mě zajímalo jestli by aspon na pár stačilo akvárium 40x20x20 cm ?Už jsem si založil jedno akvárium a začala mě akvaristika bavit tak bych si chtěl pořídit další myslíte ,že by obyvately mohly být právě čtverzubci ?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Reklama

Odoslaťod Raviolka » 18 Aug 2009 22:24 pm

Carinotetraodony tady chová nebo chovala spousta lidí :-)

Čtverzubci jsou agresivní a v tak malém akváriu bude dobře fungovat pár, možná trio. Ale musí tam být hodně rostlin a úkrytů. Nevím, jestli Tě to takhle bude bavit - určitě je lepší třeba 30-40 l akvárium a v něm malá skupinka.
Jestli zatím nemáš moc zkušeností s akvaristikou, tak si dej pozor na to, že některé ryby prostě jsou "problematické" a čtverzubci mezi ně patří. Prostě jim může přeskočit a budou se bít, takže to budeš muset vyřešit... ale hlavně se musíš opravdu starat, aby se dost nažrali. Buď je koupit od někoho, kdo je má naučené na mražené patentky apod., nebo jim dávat živé - a to pro začátečníka moc není. Je to opravdu starost a zvaž, jestli si raději nepořídíš rybky, kde je těch možných nepříjemností méně. Čtverzubci jsou samozřejmě moc zajímavé rybky a chovat je je paráda, to nezapírám :-)

Jinak předpokládám, že články v Akváriu jsi četl :wink:

(Mimochodem Brachygobius je hlavačka, ne čtverzubec - a platí pro ni něco jiného.)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 19 Aug 2009 08:26 am

Články sem četl a právě tam mě zaujali.... Ty chováš ty hlavačky v malém akvárum ne ? Chtěl jsem jako potravu dávat malé vodní šneky ještě živé ... mohlo by to stačit ? Pak bych jim určitě dával i něco jiného,ale chtěl bych ty šneky jako hlavní složku potravy...
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod Raviolka » 19 Aug 2009 10:32 am

jakubsawyer napísal:Ty chováš ty hlavačky v malém akvárum ne ? Chtěl jsem jako potravu dávat malé vodní šneky ještě živé ... mohlo by to stačit ?
Pleteš dohromady dvě skupiny ryb - ano, hlavačky jsem měla v malém akváriu a výborně se tam hodí. Určitě mnohem líp, než ti čtverzubci. Ale hlavačky šneky nežerou... a stejný druh (Brachygobius kabiliensis) skoro jistě neseženeš, ostatní druhy jsou výrazně větší... a potřebují bezpodmínečně živé, drobné krmení. Jinak jsou bezproblémové, teda v brakické vodě.
Čtverzubcům šneci jako základní krmivo určitě stačí, ale uvědom si, že každá ryba sní denně několik menších okružáků. Okružáků - s physami si poradit neumí, takže shánět nebo chovat ty správné šneky je docela honička. Ale čtverzubci to určitě ocení.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 19 Aug 2009 15:41 pm

Takže,bych skusil jen pár čtverzubců do miniakva.... myslíš ,že bych je mohl mít společně s krevetama nebo je sežerou ?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Odoslaťod Raviolka » 19 Aug 2009 17:20 pm

Nesežerou, aspoň ne všechny :lol:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 19 Aug 2009 20:04 pm

Myslíš že by je mohli mít ve vivárium mělník?Nebo jaký druh mikrorybek bys mi doporučila do malého akva?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Odoslaťod Raviolka » 20 Aug 2009 10:46 am

No, zkus hádat, proč jsem psala ty články do Akvária - každému se líbí něco jiného a vybrat si můžeš tam :-)

Ale chápu Tvojí otázku tak, že bys chtěl tip na nějakou nenáročnou, zajímavou a sehnatelnou rybku, u které nebudou žádná "ale". Tak potom všema deseti doporučuju Heterandria formosa.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 20 Aug 2009 20:32 pm

Jo tak díky ,vyberu si asi až tam... :wink: ještě se chci zeptat jestli tam o tom něco ví , aby mi třeba neporadili něco špatně nebo podobně víš co ... pak by se mi třeba prali a podobný problémi... a díky ,že se mnou máš trpělivost pořád se tě na něco ptám... :)
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Odoslaťod Raviolka » 20 Aug 2009 21:07 pm

Jen se ptej, to je správné :-)
V Mělníce Ti určitě poradí, co se týká nároků rybek; jen dej pozor na to, že ne všechny ryby, co mají označené jako "ryby pro nanoakvária" (tuším mají takhle nějak nazvaný seznam na webu) se hodí do těch Tvých 16 litrů. Většinou tam mívají borarasky, těma nic nezkazíš; taky kdyby měly ty formosky, je to moc dobrá volba.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 20 Aug 2009 21:54 pm

Tak zatím moc děkuju ... :wink: moc si mi pomohla :D
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Re: Čtverzubci do 16l ?

Odoslaťod jakubsawyer » 20 Aug 2009 22:19 pm

Jo a šli by ty rybky i s krevetama líbí se mi ta tvoje kombinace Boraras urophthalmoides a Corydoras pygmaeus ty je máš i s krevetama ve 12l ?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Odoslaťod Raviolka » 23 Aug 2009 14:55 pm

Tu kombinaci jsem neměla s krevetama a už je to stejně dávná minulost.

S krevetkama by všechny ty zmiňované minirybky šly - carinotetraodoni, borarasky i formosky....
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.