Chovňa



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odoslaťod barky » 11 Aug 2009 14:32 pm

Mensiu chovnicku (dokopy max 70 akvarii - vacsina do 100 litrov) mam uz par rokov, vzdy to bolo hobby, na zaciatku som si hovoril ze by bolo fajn aby mi ryby zaplatili aspo naklady, teraz je mi to uplne jedno. Akvarka su plne, bavi ma odchovavat, ale takmer nepredavam - naposledy som vacsie mnozstvo ryb predal asi pred rokom :-) takze ryby sa u mna maju dobre, vacsinou zomieraju na starobu...

Nikdy by som to nechcel vo vacsom, nechcem byt otrokom svojho hobby a nemat cas na nic, na dovolenky chodim kazdy rok, pretoze mi to az tak zily netrha ked ryby nedostanu tyzden-dva nazrat - aspon tie slabsie vykapu a zlepsi sa genofond a zozeru aj tu poslednu riasu v akvariu :-)

Keby som mal vela penazi, inevstujem ich skor do domu a v nom si urobim rovnako malu chovnicku s vymenou vody podobne ako to ma napr. casiomk - teraz ked menim v celej chovni hadicami mi to trva 5 hodin a strasne pri tom trpim... :-)

Odbyt je vzdy, otazka za ake peniaze, ja napriklad nie som ochotny ist pod cenu nikdy. Druha vec je ze aj akvaristiku uz riadia trendy a vzdy je trendova ina ryba a len malokto je taky flexibilny ze sa dokaze prisposobovat trhu, tak aby vzdy mal to co trh chce...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Reklama

Odoslaťod laci » 11 Aug 2009 14:35 pm

barky napísal:Keby som mal vela penazi, inevstujem ich skor do domu a v nom si urobim rovnako malu chovnicku s vymenou vody podobne ako to ma napr. casiomk - teraz ked menim v celej chovni hadicami mi to trva 5 hodin a strasne pri tom trpim... :-)

To sme na tom rovnako, tiež ma už tie hadice nebavia a o dome snívam, ale ak budú tak investujem :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 19 Aug 2009 21:51 pm

Ahoj viete mi poradiť hrúbku jaklov alebo eliek na regál o rozmeroch dlžka 5m a šírka asi na max 40 cm akvárka a výška okolo 2 m. maly bi byť 3 rady akvárok o rozmeroch 50*30*30 alebo 50*30*40.
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Re: Chovňa

Odoslaťod Imrich Fuljer » 19 Aug 2009 22:38 pm

buggy2 napísal:Ahoj viete mi poradiť hrúbku jaklov alebo eliek na regál o rozmeroch dlžka 5m a šírka asi na max 40 cm akvárka a výška okolo 2 m. maly bi byť 3 rady akvárok o rozmeroch 50*30*30 alebo 50*30*40.

Zalezi aj na tomake bududlzky akvarii. Vlastne stojky. Ak je to tak ako si myslim tak podla mna staci 40 x 40 x 2. Dobre natrete a este lepsie pozink. Daj vyvazovacie skrutky M12. A poloz ich napr. na puky !
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 20 Aug 2009 12:48 pm

No tak neviem na 5 metrov asi 5 nožiek, nie? 2 akvárka vedla seba a nožka malo by to udržať.
----------------------------------------------------------------------------------------
Ešte mám otázku ako som čítal sú tu mnohý chovatelia. Nevedel by mi niekto povedať po koĺko vykupuje predajca rýb (akvaristika) od dodávaťeľa len približne aby som mal obraz v cenách pls. :?: :?:
Adá sa vykupovať sortiment priamo od chovateľa aby to papierovo sedelo?
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Re: Chovňa

Odoslaťod laci » 20 Aug 2009 14:12 pm

buggy2 napísal:Nevedel by mi niekto povedať po koĺko vykupuje predajca rýb (akvaristika) od dodávaťeľa len približne aby som mal obraz v cenách pls. :?: :?:

To je na dohode dodávateľa a odberatľa, na to Ti tu asi nikto neodpovie.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Chovňa

Odoslaťod Imrich Fuljer » 20 Aug 2009 14:54 pm

buggy2 napísal:No tak neviem na 5 metrov asi 5 nožiek, nie? 2 akvárka vedla seba a nožka malo by to udržať.
----------------------------------------------------------------------------------------
Ešte mám otázku ako som čítal sú tu mnohý chovatelia. Nevedel by mi niekto povedať po koĺko vykupuje predajca rýb (akvaristika) od dodávaťeľa len približne aby som mal obraz v cenách pls. :?: :?:
Adá sa vykupovať sortiment priamo od chovateľa aby to papierovo sedelo?


Buggy este si nic neodchoval a uz predavas. Dopadne to s tebou zle :)
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 20 Aug 2009 23:11 pm

Ale ja nechcem chovnu to ma byť regál do mojej akvaristiky chcem otvoriť shop v našom mestie nie odchovávať.
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Odoslaťod neger501 » 21 Aug 2009 10:23 am

Tak pridam sa aj ja do tejto debaty o chovni snivam aj ja lenze az tak o desat rokov pretoze nemam teraz ani tolko vedomosti ani financie a to najhlavnejsie ani priestory teraz mam v izbe osem akvarii kde odchovavam nejake tie ciste formy gupiek a prisavnikov je to len par litrov vody a uz tu vidim kolko to je starosti odkalovat 2krat tyzdenne sest krat za den krmit.Zatial som vlastne ani nic nezarobil v akvaristike som sa pytal ci odkupia odomna nejake ryby a tam mi povedala ze zalezi ako budu sfarbene atd tak nakoniec som ich popredaval len u znamych a nieco som s nich skrmil nemam kontakty na nikoho teraz mam okolo 600 ryb a fakt neviem co budem s nimi robit ked dorastu.imra obdivujem pretoze su to urcite nervy ale keby tie ryby nemiloval tak urcite sa im nevenuje.Mne ani o peniaze nejde proste ma to bavi je to velmi krasny konicek a raz by som sa mu chcel venovat aj profesionalne ak sa to da takto povedat :) a este buggy si si isty ze sa ti to oplati? mas istotu ze ti tam aj niekto bude chodit? pretoze ak neni akvaristika fakt dobra tak tam len malo ludi chodi mozno tak na krmiva alebo ine veci napr pre psov atd. premysli si to ci sa ti to oplati.Tolko s mojej strany
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 21 Aug 2009 10:40 am

Veď to je pravda isto sa budem snažiť poskytnúť akvaristom z mojho mesta po čom im bude srdce túžiť. :lol: :lol:
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Odoslaťod astro » 21 Aug 2009 11:30 am

buggy ake je to mesto?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Chovňa

Odoslaťod jan toman » 21 Aug 2009 16:26 pm

buggy2 napísal:Veď to je pravda isto sa budem snažiť poskytnúť akvaristom z mojho mesta po čom im bude srdce túžiť. :lol: :lol:


Bbuggy2.Budeš to mať ťažke. Já som napríklad daroval 400 Black Molly do jednej predajne iba preto., že mi ích boľo ľúto zmárniť.A aj okolo 15 dospelích prísavnikov. A gupky dávam deťom zadarmo .
Obchody su plné, každy ma bud vlastny chov, alebo zabehnutých dodavatelov..Hornbach,Amazon, ale hoc Bojnice alebo Žilina ich nechceli vobec.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 21 Aug 2009 20:55 pm

Bbuggy2.Budeš to mať ťažke. Já som napríklad daroval 400 Black Molly do jednej predajne iba preto., že mi ích boľo ľúto zmárniť.A aj okolo 15 dospelích prísavnikov. A gupky dávam deťom zadarmo .
Obchody su plné, každy ma bud vlastny chov, alebo zabehnutých dodavatelov..Hornbach,Amazon, ale hoc Bojnice alebo Žilina ich nechceli vobec.[/quote]

No nech vás nemíli že chcem otvoriť chovňu je to asi moja chyba že som to napísal do tejto témy ja chcem otvoriť akvapredajnu v Levoči a myslíte že mi bude stačiť 2000 eur na nákup rýb do akvaristiky na začiatok okolo 30 druhov rýb?
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Odoslaťod arowana » 21 Aug 2009 22:07 pm

Buggy2, pokial tú predajňu chceš len kôli zárobku, nemáš praktické skúsenosti a zázemie, choď od toho úmyslu míľovými krokmi. Sú to vyhodené investície ....
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 23 Aug 2009 00:00 am

No keby som chcel akvaristiku len koli zárobku tak si určite najdem niečo iné čo je isto istejšie ako otvorenie obchodu s týmto sortimentom ale k tomu sa vyjadrovať nemienim pokiaľ ide o skúsenosti , jediné čo mi naozaj chýba je znalosť cien akvaristického sortimentu(ryby,krmivá,liečivá a iné veci) tieto veci si možem len tipovať keďže som nemal praktickú skúsenosť v tomto druhu podnikanía. A myslím že vtom nieje veľký problém stačí mi jedno stretnutie z dodávaťeľom.
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Re: Chovňa

Odoslaťod arowana » 23 Aug 2009 00:55 am

buggy2 napísal:...jediné čo mi naozaj chýba je znalosť cien akvaristického sortimentu(ryby,krmivá,liečivá a iné veci) tieto veci si možem len tipovať keďže som nemal praktickú skúsenosť v tomto druhu podnikanía. A myslím že vtom nieje veľký problém stačí mi jedno stretnutie z dodávaťeľom.


Práve o to ide a to je to tzv. "zázemie", ktoré som myslel.
Jedno stretnutie ti rozhodne nestačí a otázka je aj to, s ktorým dodávateľom a čoho sa chceš stretnúť. Obchod so živým tovarom a akvaristikou hlavne, nie je obchodovanie ako napr. železiarstvo.
Choď do toho keď máš odvahu a peniaze, o rok mi dáš minimálne za pravdu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Imrich Fuljer » 23 Aug 2009 06:49 am

Arowana,
asi kazdy to musi vyskusat na vlastnej kozi !
Myslim ze by som naratal viac ako 20 kamaratov akvaristov, ktorych som sa snazil odhovorit od budovania chovni a akvaristik. Nikdy sa mi to nepodarilo!!! A vzdy to dopadlo na 100% rovnako. Vzdy to zacalo takto. "Imro, ved o nic nejde budem mat len par ryb. Robit to len tak aby si to zarobilo na seba, taky hobby mali chov ". Dalsi krok bol takyto. Predalo sa "par" ryb a boli korunky v kapse. A zacalo sa investovanie v sirsom meradle. Vidina vacsieho zisku. Technika, ryby, krmivo nakupovanie a nakupovanie.
Dalsi krok. BUM preratavanie, zapisovanie si ziskov a nakladov, telefonovanie, zhananie vyhodnejsich kontaktov atd ... Marne. Kazdy by chcel ryby za " facku " a v spickovej kvalite. Po dalsom preratavani zistili ze nerobia nic ine ale len vrazaju do ( ""hobby chovu"" ) a ziaden volny cas ! Zacina upadok ! A dalsia morova rana prisla. Treba obnovit chovy ale tu sa uz hobby chovatelovy nechce vrazat peniaze do niecoho co mu len zerie a zerie tie peniaze.
Dalsi krok. Rozpredavanie chovneho materialu a techniky.
Dalsi najsmutnejsi krok. Zanevreli tak na akvaristiku ze nasedujucich cca 10r. nebudu mat doma ani jedno akvarko.

Chovat akvarijne ryby a mat slusnu, kvalitnu akvaristiku je to iste a same.
Arowana ty si napisal MUSIME BYT UCHYLNY aby sme robili to co robime !!! :(
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod hobo » 23 Aug 2009 10:05 am

Tiež som chcel a možno raz aj budem mať. Ale ak mať akvaristiku tak poriadnu. Také polovičné neúplné su o ničom. A mať naozaj poriadnu akvaristiku stojí aj dosť peňazí ale hlavne neskutočne veľa úsilia a obetovanie všetkého času. Ja som videl na slovensku aj v madarsku asi dokopy 5 akvaristických obchodov ktoré stáli zato. A to myslím hlavne akvarijne potreby, čo sa týka rýb tak je to ešte horšie. Takú chovňu ako majú Fuljerovci len tak ľahko človek nenájde. Ale oni musia byť fanatici telom i dušou :o
hobo
 
Príspevky: 23
Založený: 19 Aug 2008 14:31 pm
Bydlisko: Komárno

Odoslaťod Day » 01 Sep 2009 19:41 pm

Ono to s tou profesionalnou akvaristikou nie je az take spatne. Kopec ludi na tam stale zaraba velmi slusne peniaze a aj zarabat bude. Je to ako so vsetkym, niekto vie a ide mu to a niekto sa drie ako kôn a stale v minuse. Ja by som od podnikania v akvaristike nikoho neodhovaral. Priestor na trhu je vzdy, len to chce schopnych ludi produkujucich zo zaciatku zaujimave druhy a neskor po uchyteni aj beznejsi sortiment.
Koniec-koncov, generacia patdesiatnikov, ktora teraz taha slovensku a cesku akvaristku bude pomaly ale isto odchadzat do dochodku, cim sa bude vytvarat priestor pre novych chovatelov.
Day
 
Príspevky: 54
Obrázky: 5
Založený: 24 Aug 2003 14:20 pm
Bydlisko: Nitra

poradím

Odoslaťod Viktor Veber » 16 Sep 2009 09:32 am

vprvom rade si všetko dobre premyslite, nezačínajte od malého pretože sa vám to zapáči a ani si nevšimnete že ste v mínuse, bez dopredu dohodnutých kontraktov to nemá cenu ale ked budete chcieť rád vám poradím a pomôžem. Vrelo dotoho je to krásna robota ked vás to baví.
Viktor Veber
 
Príspevky: 11
Založený: 15 Sep 2009 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 07 Okt 2009 22:23 pm

Potreboval by som radu ako vyriešíť rozloženie hmotnosti na podlahu ktorá je mimochodom drevené parkety a pod nimi zem. Stojan je rozmerovo výška 2,3 m a dlžka 1,1m budú na ňom 6 akvárka 2dole 2 v strede a 2 hore rozmery akvária 50*40*40. Rozmýšlam dať naspodok rám z jaklov 3cm*6cm problém je v tom ako to vyvážiť do roviny. Hrúbka jaklov 3,5*3,5 cm ,2mm hr. steny.
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Re: Chovňa

Odoslaťod Volodus » 08 Okt 2009 17:00 pm

buggy2 napísal:No keby som chcel akvaristiku len koli zárobku tak si určite najdem niečo iné čo je isto istejšie ako otvorenie obchodu s týmto sortimentom ale k tomu sa vyjadrovať nemienim pokiaľ ide o skúsenosti , jediné čo mi naozaj chýba je znalosť cien akvaristického sortimentu(ryby,krmivá,liečivá a iné veci) tieto veci si možem len tipovať keďže som nemal praktickú skúsenosť v tomto druhu podnikanía. A myslím že vtom nieje veľký problém stačí mi jedno stretnutie z dodávaťeľom.

Cisto akvaristika ti zarobi na seba a mozno aj nejake to euro do vrecka, ked je fakt velka a mas tam vsetko co moze niekto potrebovat.
Druha vec je mat obchod tam kde su ludia. Nic proti levoci (15k obyvatelov) ale ak ti tam niekto kupi 30 rybiek denne(aj to asi prehanam), pricom na jednej zarobis 20 centov a par krmiv kde zarobis par eur denne ...
To utiahnes jedine ak budes mat predajnu u seba doma a ziadnych zamestnancov. A na konci mesiaca budes rad ak ti zostane 300 eur na vyplatu.
Tam je to fakt len o nadseni :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovňa

Odoslaťod buggy2 » 08 Okt 2009 22:27 pm

Hej nie som samovrah ak by som chcel obchod čisto len s akvaristikou tak by som musel mať iné imanie
buggy2
 
Príspevky: 54
Založený: 17 Aug 2009 22:15 pm

Re: Chovňa

Odoslaťod DIO » 22 Aug 2010 13:43 pm

Dajte adresu an chovňu v Bodiciach
Obrázok používateľa
DIO
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 17 Aug 2010 22:36 pm
Bydlisko: Podbreziny Liptovsky Mikulaš

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.