poterbujem poradiť so založením akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

poterbujem poradiť so založením akva

Odoslaťod zabo-xp » 22 Aug 2009 20:02 pm

nazdar všetci akvaristi čítam toto forum dlhšie ale je tu množstvo roznych názorov a casto protichodných.
Ja by som potreboval poradiť so založením 112 l akva ako na to?
hlavne potrebujem vedieť nasledovné akva bude lepené kúpenév obchodnom centre so sklaneným poklopom bez osvetlenia.

Aké osvetlenie typ a kde ho kúpim a ako ho na akva pripevním
na spodok použiť len štrk alebo ho miešať aj so zeminou?
aké typy rastlín samozrejme nenáročné a ľahko dostupné a aký počet na 112l?
Koľko rýb? musí predsa existovať nejaký kľúč koľko na objem 112l? - hlavne tam chcem mať ancisrusov
Treba okysličovať a hlavne treba aký typ filtra nechcem externý ale aby to aj nejako vyzeralo nie nejaké obludné molitány a pod existuje niečo normálne a cenovo dostupné tak asi do 2O eur
To by boloi základné otázky a prosím nejaký jednoduchý postup potom pri fungovaní akva.
Akva som mal ako 10 ročný žiadne merania ph žiadne kontroly NO žiadne miešania štrku a zeminy žiadne extremne výbery rastlín a rýb. Fungovalo to asi tak klasika akva ešte so železným rámom štrk kúpený prevarený vložené kamene, štrk rastlinky rybky a strojček s okysličovacím kamenom a všetko fungovalo bez strát na faune flore bez hnojenia a podobne ešte som zabudol na smiešne svietidlo urobené z klasickej neonky niekde v šope svojpomocne .
Teraz ked sa chcem k akva vrátiť prekvapuje ma zmes rôznych názoorv preto potrebujem jednoduchú pomoc a jasný a stručný postup dakujem
zabo-xp
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 22 Aug 2009 19:41 pm

Reklama

Odoslaťod Barbora =) » 23 Aug 2009 10:29 am

Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: poterbujem poradiť so založením akva

Odoslaťod tigrik321 » 23 Aug 2009 10:33 am

zabo-xp napísal:nazdar všetci akvaristi čítam toto forum dlhšie ale je tu množstvo roznych názorov a casto protichodných.
Ja by som potreboval poradiť so založením 112 l akva ako na to?
hlavne potrebujem vedieť nasledovné akva bude lepené kúpenév obchodnom centre so sklaneným poklopom bez osvetlenia.

Aké osvetlenie typ a kde ho kúpim a ako ho na akva pripevním
na spodok použiť len štrk alebo ho miešať aj so zeminou?
aké typy rastlín samozrejme nenáročné a ľahko dostupné a aký počet na 112l?
Koľko rýb? musí predsa existovať nejaký kľúč koľko na objem 112l? - hlavne tam chcem mať ancisrusov
Treba okysličovať a hlavne treba aký typ filtra nechcem externý ale aby to aj nejako vyzeralo nie nejaké obludné molitány a pod existuje niečo normálne a cenovo dostupné tak asi do 2O eur
To by boloi základné otázky a prosím nejaký jednoduchý postup potom pri fungovaní akva.
Akva som mal ako 10 ročný žiadne merania ph žiadne kontroly NO žiadne miešania štrku a zeminy žiadne extremne výbery rastlín a rýb. Fungovalo to asi tak klasika akva ešte so železným rámom štrk kúpený prevarený vložené kamene, štrk rastlinky rybky a strojček s okysličovacím kamenom a všetko fungovalo bez strát na faune flore bez hnojenia a podobne ešte som zabudol na smiešne svietidlo urobené z klasickej neonky niekde v šope svojpomocne .
Teraz ked sa chcem k akva vrátiť prekvapuje ma zmes rôznych názoorv preto potrebujem jednoduchú pomoc a jasný a stručný postup dakujem




no ja som to mal asi tak podobne v 10 rokoch...len od vtedy sa to dost zmeniloo a vyber sa rozrastol,ja som zakladal akvarium z priatelkou cca pred mesiacom,vsetko my zije az na dve rastlinky co zhnily....mam 130 litrove akvarium takze ...neake moje postrehy....
no kup aspom 2X neon po 20W ja mam hailea tropical red
ja mam strk a mam to rozdelene pol akvaria hrubozrnny farebny a pravitkom aby sa nemiesal mam oddeleny jemny cerveny...
no tak okolo 30 ale to zalezi od druhov a velkosti ja mam 3 skalare,12 tetier,2 panciernickov,2 ancitrusov,2 cihlidy ramirezove,1 x samec bojovnica
rastliny mam sagittaria,cabomba,echinodorus,postupne dokupujem...
filter mam hailea vnutorny Od 80-250 litrov...zda sa my az moc silny...takze kup nieco slabsie....stal okolo 20eur
vetsina veci je z amazonu z Ba kde je dost velky vyber,ostatne z miestnej akvaristiky u nas v Topolcanoch....

zatial vsetko zije a moc veci ako ph a podobne neriesim.....berem to vazne ale zase to neprehanam a nezaoberam sa s tym ako niekltory dotycni na fore,.....chcem mat len pekne spolocenske akvarium.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod Barbora =) » 23 Aug 2009 15:19 pm

Veľa informácií sa dá nájsť aj tu: http://www.klub.akva.sk/akvarium/akvarium01.pdf
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: poterbujem poradiť so založením akva

Odoslaťod MaximusSk » 24 Aug 2009 00:02 am

zabo-xp napísal:nazdar všetci akvaristi čítam toto forum dlhšie ale je tu množstvo roznych názorov a casto protichodných.
Ja by som potreboval poradiť so založením 112 l akva ako na to?
hlavne potrebujem vedieť nasledovné akva bude lepené kúpenév obchodnom centre so sklaneným poklopom bez osvetlenia.

Aké osvetlenie typ a kde ho kúpim a ako ho na akva pripevním
na spodok použiť len štrk alebo ho miešať aj so zeminou?
aké typy rastlín samozrejme nenáročné a ľahko dostupné a aký počet na 112l?
Koľko rýb? musí predsa existovať nejaký kľúč koľko na objem 112l? - hlavne tam chcem mať ancisrusov
Treba okysličovať a hlavne treba aký typ filtra nechcem externý ale aby to aj nejako vyzeralo nie nejaké obludné molitány a pod existuje niečo normálne a cenovo dostupné tak asi do 2O eur
To by boloi základné otázky a prosím nejaký jednoduchý postup potom pri fungovaní akva.
Akva som mal ako 10 ročný žiadne merania ph žiadne kontroly NO žiadne miešania štrku a zeminy žiadne extremne výbery rastlín a rýb. Fungovalo to asi tak klasika akva ešte so železným rámom štrk kúpený prevarený vložené kamene, štrk rastlinky rybky a strojček s okysličovacím kamenom a všetko fungovalo bez strát na faune flore bez hnojenia a podobne ešte som zabudol na smiešne svietidlo urobené z klasickej neonky niekde v šope svojpomocne .
Teraz ked sa chcem k akva vrátiť prekvapuje ma zmes rôznych názoorv preto potrebujem jednoduchú pomoc a jasný a stručný postup dakujem


ked mozem poradit tu na fore ale aj od obchodnikov ktory chcu zarobit ber vsetko s nadhladom...ak by si chcel mat vsetko tip top tak minies na to majland ...podla mna je zbytocne kupovat nejake spickove osvetlenie a podobnu techniku...ako si pisal v miulosti nebola taka spickova technika a taky vyber ...takze ak spravne zalozis akva a bude ti v nom vsetko fungovat tak ti postaci aj to osvetlenie co si nasiel v sope s tym vzduchovacim motorcekom a kamienkom :wink:
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod matus » 24 Aug 2009 22:17 pm

casopis akvarium 17 serial pre zaciatocnikov
daj si hladat temy nielen na akva.sk ale cez google - napr. "zakladanie akvaria" a mas co robit tyzden ... :evil:
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.