Veľkosť Echinodorov



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod janko » 13 Okt 2006 08:25 am

Pri čiastočnej výmene vody sa do akva spolu s ňou dostávajú i nepatrné množstvá látok , ktoré si rastliny dokážu spracovať a pri malom počte rastlín a väčom objeme vymenenej vody to niekedy môže stačiť , poprípade hnojiť len sporadicky!
Mne sa toto osobne deje pri výmene vody , nedokážem určiť , či je čerstvá voda taak obohatená o CO2 , ale po pridaní asi 200l sa začne bujná fotosyntéza , ani pri pridávaní CO2 neskôr po odznení tejto samovoľnej reakcie to tak nefunguje.
Tak si trúfam tvrdiť , že je to možné.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod jiskra » 18 Nov 2006 15:32 pm

Potrebuju radu.Nekde jsem cetl,ze kdyz jsou Echinodory moc velke,ze se nejak u korenu obrezou a ze zacnou rust podstatne mensi listy.Prave bych potreboval vedet kde to obriznout,aby rostli mensi listy.Diky ;)
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod vysluzil2 » 19 Nov 2006 00:09 am

Ak chces z neho spravit bonsaj, tak ti staci ho viac krat vytiahnut, a znovu zasadit.Pri druhom vytiahnuti/po mesiaci/ zbadas ze stare korene ti odhnily a listy nove su mensie. Hned ako mu dorastie kor. sustava bude davat zas velke listy. Samozrejme, ak funkciu dominanntnej rastliny v aq nepreberie ina. Dominanntna rastlina odobera ziviny ostatnym. Funkciu dominantnej rastliny moze prevziat ta , ktora ma najvacsiu listovu a korenovu sustavu.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod Raviolka » 20 Nov 2006 11:41 am

Nemusíš nic obřezávat, ani přesazovat - stačí povytáhnout o několik cm, jako bys chtěl echinodor vytáhnout ven. Potrhá se kořenové vlášení a nové listy budou menší, mám to vyzkoušené. Chtěla jsem velký echinodor přesadit, ale když jsem viděla, jak se hýbe celé dno, když jsem ho povytáhla o 2 cm, rozmyslela jsem si to a nechala ho být. Od té doby rostl pár měsíců zmenšený.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod Mart » 11 Jún 2008 15:30 pm

Zdravím,
má niekdo skúsenosti s Echinodor Osiris a Echinodor Bleheri v tvrdej vode (Trnava) ? Podľa údajov z rôznych zdrojov by mali znášať aj pomerne vysokú tvrdosť, ale osobná skúsenosť je osobná skúsenosť :) .
Dik.
Obrázok používateľa
Mart
 
Príspevky: 27
Založený: 25 Sep 2004 23:28 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod StanleyPWL » 11 Jún 2008 15:58 pm

bleheri tvrdu vodu znasa v pohode (16 Gh), jedine co u mna potreboval, aby sa prebral bola nejaka fajnova gulicka ku korenom (ja som dal JBL), samozrejme svetlo. Na hnojenivo do vody nereagoval. CO2 som nanho neskusal, ide v pohode aj bez ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod Jirka Scobak » 16 Júl 2008 02:02 am

Me nastala zajimava situace. Upgradoval jsem akva, dva velke echinodorus osiris jsem jen nahrubo vzal i s korenovym balem a posadil na nove dno, cimz vznikly "kopecky". Cele jsem to zasypal cerstvym sterkem, ale ne moc, takze koreny obou rostliny zustaly dost odkryte. Echinodory (oba) zacaly primo z korenu vyhanet nove rostlinky. Casem dam na blog nejake fotky, zatim to funguje asi dva mesice. Zaujalo me to, protoze jsem nevedel, ze se velke echinodory mohou takto rozmnozivat.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod Vlades69 » 24 Aug 2009 20:12 pm

mam v akva Aponogeton crispus a tusim mi aj kvitne. Heho stonka sa taha cez akva po hladine a kvet vychadza z akva. Co mam rovyt s kvetom? Vedeli by ste mi poradit? Foto mam v albume.
Obrázok používateľa
Vlades69
 
Príspevky: 35
Obrázky: 14
Založený: 31 Jan 2008 10:20 am
Bydlisko: Ba-DNV

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod očinta » 21 Nov 2009 23:28 pm

Môj echinodorus bleherae skutočne mohutná rastlina cez 50 cm dlžky a má 20 - 30 listov cca 5 cm širokých. Darí sa mi i ostatným echinodorom ale tie sú cca polovičnej dĺžky. Mám jednu otázku. V kúte akvária nie moc osvetlenom mieste mi pomalšie rástol echinodorus macrophylus. Pri poslednom čistení som ho presadil na lepšie osvetlené miesto.Ten zareagoval tak, že vysadil stonku, list až na povrch hladiny a teraz sa rozširuje. Staré listy majú dĺžku cca 15cm, najnovší list cca 50cm.Reaguje tento druh echinodorov na svetlo tým že listy sú takmer na hladine. Dá sa zmenou intenzity osvetlenia regulovať jeho výška. Ďakujem za každú dobrú radu.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod Adhara » 18 Jan 2010 22:51 pm

Ja môžem tiež potvrdiť, že Echinodorus veľmi reaguje na svetlo a to zásadne ovplyvňuje veľkosť jeho listov. Mala som jeden echináč, potom som ho rozmnožila na dva a oba presadila do lepších svetelných podmienok. Oba tak narástli, že mi skoro vyliezali z akvária (malého)... tak som jeden z nich presadila do akvária s podstatne horšími svetlenými podmienkami a ešte do tmavého kúta. Najväčšie listy začali po pár týždňoch od okrajov odhnívať, tie, čo vyhnal nanovo, boli priam mikroskopické oproti pôvodným.
Obrázok používateľa
Adhara
 
Príspevky: 86
Obrázky: 17
Založený: 06 Júl 2009 10:08 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod očinta » 18 Jan 2010 23:44 pm

Ja som napokon ten môj macrophylus zostrihal z tej hrôzy a zasadil len koreň. Pochopiteľne na menej osvetlené miesto. Po cca týždni vyhnal list cca 5cm dĺžky. V ďalšom raste nepokračuje, asi už rásť nebude a očakávam ďalší list. Podľa týchto skúseností svetlo ho vyťahuje ku hladine.Uvidím,čo to s ním urobí ak sa mu naplno rozvinie koreňová sústava.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Veľkosť Echinodorov

Odoslaťod pha » 30 Sep 2010 13:03 pm

Mal som objednany Echinodorus tenellus a poslali mi Ech. angustifolius, tak teraz neviem ci to mam zobrat, viem ze rast budu urcovat podmienky v akva, berme to, ze budu dobre, a teraz k otazke- aky velky dokaze narast, skoro vsade sa pise od 10 do 30cm. Ake mate skusenosti?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.