par otazok ohladom akvaristiky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

par otazok ohladom akvaristiky

Odoslaťod DRJan » 29 Júl 2009 20:30 pm

Ahojte vsetci, po par rokoch som znovu zalozil akvarko (60x35x40) je v nom cca 50 litrov vody, osvetlenie mam (zatial) 1 trubicu AQUA-GLO 61cm 20W, filter mam Atman f 302 co je od 50 do 100l takze staci pre moje akvarko, Co2 mam doma vyrobene z kvasnic v 2 litrovej flasi. Chcel by som sa spytat :
1, ci je toto osvetlenie dostatocne
2, aku intenzitu co2 hnojenia mam zvolit lebo nerad by som otravil ryby (ktore budu v akvarku o 3 dni a bude to mix mierumilovnych rybiek v spravnom pocte) mam na mysli ci to ma bezat od rana do vecera alebo len par hodin denne a ci to mam nechat bublat do vody naplno alebo to treba priskrtit.
3, zasadil som 4 dni po zalozeni akvaria rastiliny 3 druhy po 1 kosiku som kupil , zasadil som to do štrku 5cm vrstvy (mix jemny 1mm a hrubsi biely) ku kazdej rastilne som dal 2ks guliciek Bivoj a na jednej rastilnke (lat nazov neviem ale je to klasicke steblo travy ktre ma po rozrasteni siahat az po hladinu) mi zacali hnednut listy a preto by som potreboval poradit ci mi tam treba este nieco dokupit myslim do dna nejake dalsie hnoijva alebo je to len zly kus rastilny ktory sa neujal podla toho ako vyzera, sice je tam este par stebiel zelenych ale nepaci sa mi to ako hnedne. Dalsie rastilny vyzeraju OK je medzi nimi aj Althernatera rosafeolia, bojim sa ze zacnu kapat neskor nakolko su to rastilny mohutnejsiej stavby a zatial sa nemuselo prejavit to ze sa neujali. Svietim od rana od 7 do vecera do 22.
4, a posledna otazka - musim okyslicovat vodu ked mam tak malo rastlin a este ktomu hnojim co2kou napojenou na filter takze mi z filtra nejdu bublinky kyslika ale CO2?
Budem vdacny za kazdu odpoved
Dakujem
DRJan
 
Príspevky: 1
Založený: 29 Júl 2009 20:14 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Reklama

Odoslaťod Dušan Sivák » 29 Júl 2009 21:50 pm

pridal by som este 1 trubicu, CO zatial nepouzivat, bivoj staci a ryby maju este nejaky ten tyzden cas, svietit 10-12hod, je lepsie nechat cez den nejaku hodku pauzu, koli riasam
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Re: par otazok ohladom akvaristiky

Odoslaťod kuko82 » 29 Júl 2009 23:33 pm

jj, ako bolo spominane vyssie, 20W je malo, pridaj este trubicu, co2 by som na tvojom mieste zatial nepouzival, ak to bude nutne, ano ale to mozno o mesiac. Nechaj rastlinkam cas a nech sa zakorenia. Co2 ani hnojivom nic neurychlis. Ja som sa naucil pri kaktusoch vacsej trpezlivosti ako pri rybach a pri kaktusoch tiez hnojivom nic neurychlis. :D
Daj tam dost rastlin, nie nejake 3 stebla. Je to tu aj na fore pisane, cim viac rastlin, tym menej problemov. Ak das malo a budes hnojit, lahko sa stane, ze pridu riasy a aj sinica. Sinicu som mal aj ja raz a viem ake je to trapenie. Ale riasy mozu byt aj kvoli osvetleniu, ale treba im dat co najmenej moznosti pre rast.

S rybkami by som tiez este pockal, rybky maju cas, kym sa trosku neustali akva, aj ked mozno nejake zivorodky by na zabeh neboli na skodu. Ale nie vela. Ak sa dobre pamatam, bolo odporucane na 200l akva 20 zivorodiek. Ja by som dal do 50 nejake 4. Ale je to n tebe.

Ak sa mylim, tak ma opravte.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

par otazok...

Odoslaťod adam323 » 28 Aug 2009 10:43 am

Ahojte, chcel by som sa opytat par otazok kedze s akvaristikou som zacal iba nedavno. Chcel by som sa spytat ci mozem rybky kupovat z roznych akvaristickych obchodov alebo by som sa mal drzat iba jedneho?
Dalsia otazka mam 54 litrove akvarium mal som ho krasne zarastene rastlinkami a znicoho nic mi zacali jedna po druhej odumierat, nevedeli by si ste mi poradit co moze byt touto pricinou ? Vdaka
adam323
 
Príspevky: 10
Založený: 27 Aug 2009 09:50 am

Odoslaťod jose » 28 Aug 2009 10:55 am

Rybky nemusíš kupovať stále z jednej akvaristiky a čo sa týka rastlín, napíš aké tam máš, čím a ako dlho svietiš. Rastlinky niesú ako rybky, reakcia na zmenu trvá dlhší čas, porozmýšlaj aj sám čo si ty zmenil a kedy.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: par otazok ohladom akvaristiky

Odoslaťod martin_s » 28 Aug 2009 12:29 pm

adam323 skus popisat tvoje akva, ake je velke, ako dlho su tam tie rastliny, ake su to rastliny, ake mas svetlo, ci hnojis, aku mas osadku akva... pripadne nejake hodnoty ak si robil nejake testy. Bez toho je to iba hadanie... Skus aj pohladat tu na fore, o roznych pricinach preco rastliny odumieraju je tu toho vela popisane.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod adam323 » 31 Aug 2009 10:05 am

Mam 54 litorve akvarium
Takze 2x Vallisneria, Cabomba, Ludwigia
Osvetlenie Super Glo 15 W je zapate od 8:00 do 22:00 Hnojim roztokom
od JBL Feropol raz za tyzden
testy na kvalitu vody boli v norme pH 8, Kh 8, GH 16
Rybky 4x prisavnik, 4 x skalár mini, 5 x gupka, 4 x terta krvava,
1x mecun a danio pasikovane
adam323
 
Príspevky: 10
Založený: 27 Aug 2009 09:50 am

Rada pre mna..

Odoslaťod Arcttic » 12 Okt 2009 17:22 pm

Zdravim vas, mal by som par otazok.
Ako sa da odstranit vodny kamen z neonovej trubice?
Ako odstranim stetinkovu riasu z umelej rastlinky, zivej rastlinky,ak je uz kompletne zarastena? Da sa takejto rastlinke este nejako pomoct?Taktiez aj z korena? Chystam sa vycistit akvarko,tak potrebujem radu, pretoze riasa mi ho totalne znicila. Ako proti tej havedi bojovat?
Arcttic
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 03 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Košice


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.