Cichlidy a sumečci



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Cichlidy a sumečci

Odoslaťod KOKOS » 09 Feb 2004 15:53 pm

Pěstuju africké tlamovce z jezera Malawi a zajímalo by mě jestli v tom jezeře žijí nějací sumečci, kteří se dají pěstovat v akva. Nebo mě dejte nějaký tip na sumečky kteří se snesou s tlamovci.
Obrázok používateľa
KOKOS
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Okt 2003 20:13 pm

Reklama

Re: Cichlidy a sumečci

Odoslaťod Atilla » 09 Feb 2004 16:17 pm

ja mam pri malawi synodontisov(2) a ancistrusov(4)
'malawi' si ich vobec nevsimaju
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Cichlidy a sumečci

Odoslaťod Spectre » 09 Feb 2004 22:23 pm

KOKOS napísal:Pěstuju africké tlamovce z jezera Malawi a zajímalo by mě jestli v tom jezeře žijí nějací sumečci, kteří se dají pěstovat v akva. Nebo mě dejte nějaký tip na sumečky kteří se snesou s tlamovci.


V robote mame v akvarkach v jednom cichlidy a su tam 4 take dost velke sumce. Tvar tela to ma skoro uplne ako corydoras, akurat maju trochu inak fuzy. Nemaju pancier, ale kozu. Su take nevyrazne zafarbene do tmavoseda, s takymi ako keby bodkami. Dominantny samec, ktory je najvacsi nema bodky a je cely sedy. Netusim, co to je za druh ryby :). Co sa ale tyka cichlid, tak sa s nimi znasaju dobre, nakolko su dost velke (od 20cm), takze si ani tlamovce netrufnu :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cichlidy a sumečci

Odoslaťod Mrkvinson » 10 Feb 2004 14:49 pm

Doporučil bych např. Synodontis multipunctatus. Bližší informace najdete na adrese www.catfish.cz. V sekci Čeledi zvolte Mochokidae (Peřovcovití).
Mrkvinson
Mrkvinson
 
Príspevky: 3
Založený: 15 Jan 2004 10:43 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.