Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE

Odoslaťod Poly » 06 Júl 2009 13:16 pm

Mate niekto skusenosti s chovom SAE v odokrytej nadrzi? Vyskocila niekomu z akva, alebo je to skor len rarita, ci dosledok zlych podmienok? :roll: :oops:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod TTjopo » 04 Sep 2009 21:07 pm

Neviem cim to bolo ale kupil som si dve SAE v trnave pri nemocnici aj s inymi rybami a SAE boli do tyzda :angel: zdochnute :cry: priznavam sa karantena nebola ale ostatne boli v pohode nevie mi niekto povedat co sa mohlo stat :?:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod astro » 04 Sep 2009 21:19 pm

Poly - nevyskocila, ja nemam krycie sklo. TTjopo - mal som styri z jedneho obchodu - nadherne sa drzia a dokupil som dve z ineho obchodu - do tyzdna boli obe hore birdie. ak mas cestu do BA tak v aqua symbioza som tento tyzden videl plnu nadrz mladych zravych SAE, aj ked 2,60 sa mi zdalo celkom dost za kus
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE

Odoslaťod LeonX » 04 Sep 2009 21:58 pm

V michalovciach v OC Idea ju maju... Stoji 1.50 Eur. A maju aj otikov :)
LeonX
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 27 Nov 2008 23:49 pm

Re: Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE

Odoslaťod Poly » 05 Sep 2009 17:12 pm

astro: Nakoniec som ich kupil dvoch, ani mne nevyskocili, ale posli asi rovnako ako tebe. :( Po navrate z dovolenky som ich nenasiel ani v akva ani mimo neho :cry:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod TTjopo » 05 Sep 2009 20:30 pm

mozno sa vratili ku povodnemu majitelovi ako tie moje. Z prachu si a na prach sa obratis 8) :oops: :cry:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE

Odoslaťod koco » 06 Sep 2009 13:29 pm

Poly napísal:Mate niekto skusenosti s chovom SAE v odokrytej nadrzi? Vyskocila niekomu z akva, alebo je to skor len rarita, ci dosledok zlych podmienok? :roll: :oops:
zatial vsetky sae co som mal sa snazili o samovrazdu :) raz som nechal poodkrytu 10 cm skaru na dva dni a podarilo sa to uspesne obom co som vtedy mal. Odvtedy si davam bacha, ale aj tak, raz ma zobudil clapot pri akvarku a to bola skara iba v rohu na hadicky. (vojde hlava, prejde cele telo :D )
Obrázok používateľa
koco
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Júl 2009 09:27 am

Odoslaťod astro » 06 Sep 2009 13:58 pm

ryby vyskakuju z akvaria väcsinou preto ze sa necitia dobre, nevyhovuje im voda. len vzacne v pripade ak ich niekto vyplasi alebo nahana. skontroluj si vodu
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod TTjopo » 06 Sep 2009 18:13 pm

astro napísal:ryby vyskakuju z akvaria väcsinou preto ze sa necitia dobre, nevyhovuje im voda. len vzacne v pripade ak ich niekto vyplasi alebo nahana. skontroluj si vodu

toto pocujem prvi raz podla mna je to riadna blbost kde si na to prisiel
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod TTjopo » 06 Sep 2009 18:28 pm

gallery/image_page.php?&image_id=30233
Trosku spinve sklo pri foteni ja viem ale to bola skryta v takom kute kde moc nieje vidiet a bol som rad ze som ju stihol cvaknut Bohuzial to ma uz daavno za sebou :cry:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Gogi » 07 Sep 2009 10:46 am

TTjopo napísal:
astro napísal:ryby vyskakuju z akvaria väcsinou preto ze sa necitia dobre, nevyhovuje im voda. len vzacne v pripade ak ich niekto vyplasi alebo nahana. skontroluj si vodu

toto pocujem prvi raz podla mna je to riadna blbost kde si na to prisiel
aj ked to povazujes za blbost aj tak nie je od veci skontrolovat kvalitu vodu v porovnani s poziadavkami ryby
k tomu obchodu - no zvecsa tam maju dobre rybky, ale obcas sa taketo nieco udialo aj u mna
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Odoslaťod TTjopo » 07 Sep 2009 18:28 pm

Ja som povedal ze je podla mna blbost ked vyskoci ryba z akva pretoze sa jej tam nepaci voda netvrdim ze raz za cas netreba vodu skontrolovat aj ked som to v zivote nikdy nerobil a zatial sa ani nechystam lebo mam pocit ze sa tam rybam paci a rastlinkam tiez.Tak nemam nutnost vodu nijako merat. aj tak si budem myslit ze vyskoci ryba z akva pretoze sa jej tam nepaci voda je hovadina :dead: :lol: bud sa jej tam paci a v klusde si plava a po pripade sa rozmnozuje alebo dostane nejaku chorobu po pripade nieco ine a zacne plavat hore kardanom
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod astro » 07 Sep 2009 19:36 pm

mam odkryte akvarium a roznu zmes ryb, za cely cas nevyskocila ani jedna... ale musim priznat ze vyliezali ampularie (no to sme uz filozoficky riesili - isli klast vajcia a zabudli zabrzdit :roll:) TTjopo, preco by podla teba ryba skakala z vody?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod mystka » 07 Sep 2009 19:54 pm

Rybky urcite neskacu z vody len tak pre zabavu. Mam akva prikryte, ale len ciastocne. Moj prvy akvarijny pokus bohuzial nevysiel..3 mesiace sa zdalo vsetko OK a potom sa mi moje mini akva prerybnilo a ja blba som podcenila vymenu vody a zrazu rybky a dokonca aj krevetky zacali vyskakovat. Akonahle som zacala konat a menit kazdy druhy den vodu, vsetko bolo OK. :!: Takze nieco na tom bude. Ale ja nemam SAE, takze som trochu mimo temy teraz :o
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE

Odoslaťod Poly » 07 Sep 2009 23:09 pm

Niektore druhy ryb skacu aj napriek tomu, ze im je dobre.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod astro » 08 Sep 2009 00:46 am

určite áno, ja som už videl napr. veľryby, delfíny, pstruhy, lososy, sekernatky...ale u všetkých si viem nájsť dôvod. Poly neboj, SAE len tak bezdôvodu nevyskočí. možno sa ale radi zabávajú tak ako človek - zmenou prirodzeného média, aj človek si ide občas zaplávať tak aj rybka sa vyberie poprechádzať... :) just kidding
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod mystka » 08 Sep 2009 08:16 am

Ale delfin a velryba nie je ryba :P . No uz sa pracem z tejto temy :roll:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod TTjopo » 09 Sep 2009 18:41 pm

astro napísal:mam odkryte akvarium a roznu zmes ryb, za cely cas nevyskocila ani jedna... ale musim priznat ze vyliezali ampularie (no to sme uz filozoficky riesili - isli klast vajcia a zabudli zabrzdit :roll:) TTjopo, preco by podla teba ryba skakala z vody?
Bud sa zlakne alebo pri nejakej nahanacke s inymi rybami nemyslim si ze by mala iny dovod.Astro tiez nevyskoci z balkona preto ze sused pali na dvore nejaky bordel a neda sa doma dychat preto ze vietor fuka smerom na ich dom :lol: A moj nazor na SAE je taky ze je to dost placha ryba teda aspon z mojej skusenosti
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod mystka » 09 Sep 2009 19:33 pm

TTjop, no da sa polemizovat. Ak by astrovi horelo v byte a dusil by ho dym, zaveseny v okne by cakal na hasicov a je mozne, ze by radsej skocil, ako by sa zadusil :? :roll:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod TTjopo » 09 Sep 2009 20:56 pm

Ja byvam na 12P tak by muselo horiet tak ze by som chcel radsej zomriet hned ako bolestivou smrtou a ked islo o podmienky v akva kvoli ktorym skacu ryby von tak by tam musela byt naliata namiesto vody kiselina
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Gogi » 10 Sep 2009 08:54 am

TTjopo napísal:Ja byvam na 12P tak by muselo horiet tak ze by som chcel radsej zomriet hned ako bolestivou smrtou a ked islo o podmienky v akva kvoli ktorym skacu ryby von tak by tam musela byt naliata namiesto vody kiselina
nemyslim si ze ryba chape/vidi ze ked skoci(napr. z balkona:) tak padne na drzku, na suchu zem?
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Odoslaťod mystka » 10 Sep 2009 09:15 am

Urcite su aj take rybky, ktoré občas z neprikryteho akvaria vyskocia bez dovodu...ale pokial nie je voda OK a ryba sa napr. dusi, alebo ako som mala raz ja problem, ako som pisala, ze som zanedbala vymenu vody..tak jednoducho rybky aj krevetky sa instinktivne chceli z toho otraveneho prostredia dostat von (strasne ma to spatne mrzi)..ale bohuzial ich maly mozocek si dosledky takeho skoku uz vyhodnotit nevie. :(
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrenka siamska [Crossocheilus siamensis] - SAE

Odoslaťod TTjopo » 10 Sep 2009 18:16 pm

Je to vec nazoru pri tomto sa neda nic tvrdit s urcitostou ,vsetko su len dohady a domienky a nahody ale ziadne fakty.
THE END
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod koco » 10 Sep 2009 18:42 pm

astro napísal:ryby vyskakuju z akvaria väcsinou preto ze sa necitia dobre, nevyhovuje im voda. len vzacne v pripade ak ich niekto vyplasi alebo nahana. skontroluj si vodu
vodu mam v poriadku. tu sa nepise o rybach, tu sa pise o SAE. viem ze nie je normalne ked ryby skacu, ale u SAE to normalne JE. v noci zvyknu byt divoke, hlavne ked je sero (po zhasnuti, resp. nad ranom).

posledne co som ich bral v zoodome, tak som kupil z vedlajsieho akva ako bola vacsina ostatnych - pytam sa predavaca, preco su zvlast, ci su ine a on ze nie, ze po nociach tam naskakali ;)
Obrázok používateľa
koco
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Júl 2009 09:27 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.