poradi niekto ako na pliesen?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

poradi niekto ako na pliesen?

Odoslaťod gongi » 08 Sep 2009 16:29 pm

zdravim,poradi mi niekto ako bojovat s pliesnou?mam 350l akv.zalozil som ho cca pred tyzdnom,asi aj na rychlo lebo poradili mi na upravu vody pripravky aquatan a nitrivec od sery,takze ryby som nasadil do 24 hod.po case som zacal badat ze rybky sa mi otieraju o listy rastlin.na fore mi povedali ze ide o otravu dusicnanmi a poradili vymenu cca 1/2 vody.pred vymenou vody mi skapali 3 a po vymene zase tri rybicky :( .Na rybkach som badal biele miesta na ustach a svetle miesta na tele.Na akv.predajni mi ''naordinovali '' MULTI-MEDIKAL.Vypol som filter,zapol 2 nasobne vzduchovanie,teplotu mam nastavenu na 25-26.stup.Mozem este nieco pre rybicky spravit?mam na mysli sol resp.nieco podobne.ako mam postupovan nasledujuce dni?vo vode vidim drobne ciastocky moze to byt pliesen alebo to je len rozprudeny vzduch?V akv.mam cca 65 ks ryb-- 5-tich druhov. :( v akv.mam dekor.koren ktory som vyvaril,zive rastliny,dno dunajsky strk,pouzivam filter fluval,osvetlenie trubice.orig.dodavane ku akvariu. DAKUJEM ZA RADU...
gongi
 
Príspevky: 5
Založený: 06 Sep 2009 19:53 pm
Bydlisko: vychod sr

Reklama

Re: poradi niekto ako na pliesen?

Odoslaťod gongi » 08 Sep 2009 21:59 pm

Cakam pomoc,radu a stale............0........cele toto forum je nanic.nikto nikomu tu nepomoze,neporadi a ak ano tak neodborne alebo UZ NESKORO.Cakal som pomoc ale ako sa zda tak zbytocne.SOM UPLNE SKLAMANY.S pozdravom .....byv.ucastnik. :(
gongi
 
Príspevky: 5
Založený: 06 Sep 2009 19:53 pm
Bydlisko: vychod sr

Re: poradi niekto ako na pliesen?

Odoslaťod gongi » 08 Sep 2009 21:59 pm

......
gongi
 
Príspevky: 5
Založený: 06 Sep 2009 19:53 pm
Bydlisko: vychod sr

Re: poradi niekto ako na pliesen?

Odoslaťod arowana » 08 Sep 2009 23:11 pm

gongi napísal:Cakam pomoc,radu a stale............0........cele toto forum je nanic.nikto nikomu tu nepomoze,neporadi a ak ano tak neodborne alebo UZ NESKORO.Cakal som pomoc ale ako sa zda tak zbytocne.SOM UPLNE SKLAMANY.S pozdravom .....byv.ucastnik. :(


Miesto urážania sa, trošku sa kroť, nikto sa s teba nepos...e. :twisted:
Si na fóre dohromady pár hodín, nahodíš dve otázky, ktoré tu boli preberané X krát a čakáš na zázrak ? Bez trochy úsilia ti ruže nepokvitnú a dosť sa po tvojej reakcii čudujem, že tu niekoho neosočuješ za to, že ti ryby nepríde prípadne aj preliečiť až domov.

Nikto ti neodpovedal možno z dôvodu, že takýchto nezmyselných HELP tém, je tu na tucty a je tu na fóre "vynález", ktorý sa volá VYHĽADÁVAČ

http://www.akva.sk/search.php
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod tree » 09 Sep 2009 11:11 am

gongi zacni pekne studovat poporiadku. v prvom rade nikdy by som nedal do noveho akvaria ryby do 24 hodin od zalozenia, aj keby si tam nalial neviem kolko carovnej chemie....zbytocnej....
myslim ze teraz sa neda robit nic, len cakat.....okyslicovace nechaj zapnute, filter urcite zapni, men castejsie vodu a mozno tak 1/3 kazde 3-dni, a hlavne zasad kooopec rychlorastucich rastlin, lebo o nich nic nepises.
ak ti dochnu ryby, ziadne neprikupuj, a ked sa daktorej z nich podari prezit, mozes byt rad...65 ks ryb na druhy den je vrazda!
a hlavne si precitaj daco o zakladani a fungovani akvaria....bez trpezlivosti daleko nezajdes, akurat zazijes sklamanie, znechutenie a zabijes zopar ryb....
vela zdaru
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: poradi niekto ako na pliesen?

Odoslaťod martin_s » 09 Sep 2009 11:13 am

gongi napísal:Cakam pomoc,radu a stale............0........cele toto forum je nanic.nikto nikomu tu nepomoze,neporadi a ak ano tak neodborne alebo UZ NESKORO.Cakal som pomoc ale ako sa zda tak zbytocne.SOM UPLNE SKLAMANY.S pozdravom .....byv.ucastnik. :(
A co si cakal, ze ti niekto uz aj bude odpovedat na otazky ktore sa tu vsetky milionkrat preberali, len aby si nemusel nijak posnazit a namahat sa vyhladavanim? Miesto toho tvrdenia ako je cele toto forum nanic si radsej precitaj pravidla diskusie s dodrziavanim ktorych si suhlasil pri registracii. A odporucam ti aj precitat si tzv. jasnejsie desatoro. :evil:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.