Zdedil som 70 l akvarium a zopar starych kramov...



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Zdedil som 70 l akvarium a zopar starych kramov...

Odoslaťod brofy » 10 Sep 2009 19:14 pm

Zdedil som 70 l akvarium a zopar starych kramov....

Potreboval by som poradit co z toho je pouzitelne. Je tam asi tak igelitka strku (rozna velkost), piesok, musle (rozna velkost), korytka, koren, bridlica, 2 velke skaly, kokosovy orech, filter taky stary typ zo spongiou, teplomer a pod. (to len pre info som zaciatocnik a nieco som uz precital..:))

Rozmyslam ze by som dal na spodok akvaria strk (len neviem ci mam odelit maly od velkeho alebo ho zmiesat alebo pouzit piesok alebo nic?!...co je naj?? Ja by som dal strk ale chcem pocut aj iny nazor). Ten koren neviem ci tam chcem lebo je to pekne ale su s tym velke starosti (aspon tak som pocul..) tie musle a korytka a bridlicu by som chcel pouzit na vystavanie dakych ukrytov pre rybky...rozmyslal som aj na gicovymi predmetmy ako hrad, lod alebo nieco podobne len neviem ci sa to hodi do toho objemu akva...

Dalej by som chcel poradit ake raslinky by som tam mal dat aby som vytvorili najlepsie podmienky pre ryby a zarobven aby neboli narocne na starostlivost.

Ako posledne by som chcel vedeit ake rybky by sa tam hodili po zabehnuti akva...tiez malo narocne..chel by som tam hlavne bojovnicu lebo kvoli nej si chcem to akvarko obstarat

Ak by mal niekto nervy a cas tak by mi to mohol popisat krok po kroku aby som nespravil zbitocnu chybu a neprisiel o rybky ked ich tam supnem..

Ja viem ze takych ako ja tu uz bolo asi milion tak majte trpezlivost...diky..:D
brofy
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Sep 2009 18:55 pm

Reklama

Odoslaťod ranko » 14 Sep 2009 10:32 am

trocha zlatanina ale nevadi, radsej sa pytat teraz, ako pisat o mesiac
"pomoc kapu mi ryby"
takze po poradi, chces tam mat bojovnice na 70 litrov celkom dobre, len nemas skusenosti tak neviem, je to na tebe.
strk sa urcite da pouzit len nepises zrnitost.
musle a podobne skorabky k bojovnici urcite nie
ten koren by si mohol namocit aj dobry mesiac dobredu, uvidis ako sa bude spravat, ci nehnije a pod.
ukryty pre bojovnicu urcite ano, len daj pozor ked budes stavat z bridlice, lepsie je ich polepit. skus zistit znacku filtra a nepises nic o svetle? pripadne si skus popozerat par fotiek inych akvarii a vyber si co sa ti bude pacit,pripadne hod link a pozrieme ci sa s tym da nieco robit.
apropo tie hrady a podobne gyce si nemysklel vazne vsak ?!
siu tu novy, doporucujem mrknut do casopisov http://www.klub.akva.sk/akvarium.php
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Odoslaťod brofy » 14 Sep 2009 15:00 pm

Bojovnicu by som chcel aspon jednu mozno aj parik (nad tym som nerozmyslal), dalej sumceka, prisavnika, skalaraov, mecuna...tie sa mi zatial najviac pacili v chovcentre a vyzera to tak ze by sa aj znasali

Zrnitost strku je rozna su tam kamene mensie ako ako 3cm az po 0,5cm...aspon podla mojho odhadu....tie musle tam tedy nedam a ani koren lebo strasne kusta farbu a je asi aj moc stary z bridlice som vybudoval taku malu jaskynu a vyzera ze je pevna tak hadam nieco vydrzi

Filter mam Rena air 200, svetlo nemam ale to by som dokupil a chcem ho mat vedla okna pri stene takze cez den tam bude dsot svetla a na noc by som zriesil to svetlo docasne mozno stolna lampa

No myslel som to vazne ale nie hrad ale taku stroskotanu lod...sa mi to celkom pacilo ale asi by zaberal vela miesta a ako som sa docital tak skuseny akvaristi to povazuju za gyc
brofy
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Sep 2009 18:55 pm

Odoslaťod skaner » 14 Sep 2009 15:31 pm

zatiaľ nič nekupuj, lebo by to nemuselo dobre dopadnúť.

-štrk zrnitosť 5-30 mm? vyzerá to na štrk od miešačky. dá sa použiť, ale hodila by sa jemnejšia a jednotnejšia zrnitosť, 2-4 mm.
-samca bojovnice najviac jedného, viacerí by sa pozabíjali. mečúne aj prísavník ešte ok, ale skaláre do 70 litrového akvária nie.
-filter poháňaný vzduchovou pumpou je ok.
-svetlo od okna sa neodporúča. treba umelé osvetlenie, ktoré je možné riadne regulovať
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod brofy » 14 Sep 2009 16:56 pm

No kupovat sa nechystam pokial sa nezabehne akvarium aspon daky tyzden a asi budem mat aj vodu od kamosa...sice ma len 16 l akva ale tak zevraj sa tak rychlejsie a lepsie vytvoria podmienky...

Bojovnika som chcel jedneho na 100% a nad samyckou som len rozmyslal..skalarov som chcel lebo to akva je dost vysoke asi 40 cm..(celkovo je to 70x25x40) tak som myslel ze mu to bude vyhovovat a aj ten co my daval akva tak hovoril ze mal skalare a ze boli v poho..tak neviem

Takze ten strk co najmensi?! (okolo tych 2 - 4 mm som mysel ze ked bude rozny tak to bude ok ale tak rad si necham poradit)... Osvetlenie si asi budem musiet kupit bo tato maj stolna lampa je asi nevyhovujuca bo neosvetli cele akvarium...(rozmyslam ze by som vyhotovil doma z neonky ale uvidim ako som zrucny)

Ohrievac vody je pri takom objeme potrebny??
brofy
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Sep 2009 18:55 pm

Odoslaťod neger501 » 14 Sep 2009 17:39 pm

tie skalare urcite nie a skor ked si zaciatocnik a uz vobec nie do 70 litroveho akvarka pretoze by si to mohol olutovat tym ze ich najdes vystretych.Ohrievac je ti podla mna zbitocny podla toho ake ryby tam planujes mat tak ti kludne staci izbova teplota......
Neonku si zozen popripade vyrob urcite tmave akvarium by sa ti urcite nepacilo a uz vobec by to rybkam a rastlinkam neprospievalo.
Ja na tvojom mieste by som volil mecune, gupky mozno nejake tetry proste ryby ktore niesu moc narocne na chov aby si sa do toho dostal a postupne mozes skusat ryby narocnejsie na chov.....
K tomu vraku nedavaj ho tam videl si uz niekde v rieke alebo v jazere ponoreny vrak lode? predsa sa snazime tu prirodu aj trocha napodobnit apropo je to viac menej tvoja vec....
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.