Akú hadicu použiť pri vonkajšom filtri Fluval?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Akú hadicu použiť pri vonkajšom filtri Fluval?

Odoslaťod holubok » 29 Jún 2009 20:39 pm

Zakladám nové akvárium pre korytnačky, vlastním vonkajší filter Fluval 305 a doteraz používam originálnu hadicu prerezanú napoly. V novom akváriu by som potreboval minimálne dve nové originálne hadice, ktoré stoja celkom slušné peniaze. Preto premýšľam na lacnejšou alternatívou. Lenže mám obavy, že mi bude niekde netesniť a vytečie mi voda z akvária. Máte niekto akvária s touto hadicou na vonkajšom filtri Fluval?
holubok
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Jan 2007 22:44 pm

Reklama

Odoslaťod rosin67 » 13 Sep 2009 02:54 am

Nemám síce Fluval ale Eheim 2228, čo je väčší výkon ako tvojho filtra a tie neznačkové hadice zatiaľ používam bez problémov.

Aby som to upresnil, už vyše roka.
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Odoslaťod Belial » 13 Sep 2009 13:20 pm

Tak spoje stiahni "eskapáskou" a je po probléme. Ja mám tiež neznačkové hadice už dosť dlho a všetko beží bez problémov. :wink:
Belial
 
Príspevky: 75
Obrázky: 4
Založený: 16 Dec 2008 20:28 pm

Re: Akú hadicu použiť pri vonkajšom filtri Fluval?

Odoslaťod Giftzahn » 16 Sep 2009 06:57 am

njn, v hornbachu maju hadice aj na fluval filtre ... podotykam originalne za par supov.... :wink: cize mozes skocit do Hornbachu ak si z Ba a kupit si original ... nic nemusis bastlit ... "sk-paskovat" a podobne akrobaticke kusky prevadzkovat :twisted: a nic ti nevytecie .... ono, nakolko "chlapci" od Hagenu balia k filtrom dost kratke hadice ..odporuca sa s kupou Fluvalu prikupit aj extra hadicu ... len pre pripad ze by ju bolo treba :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akú hadicu použiť pri vonkajšom filtri Fluval?

Odoslaťod roman.r » 30 Máj 2010 23:52 pm

Ja som dal na fluval 205 hadice z Eheim (16mm vnutorny/22 mm vonkajsi priemer) a len som ich dotiahol s tima maticami a drzi jak hovado,
roman.r
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.