kto byva v panelaku?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod Miko.B » 22 Jan 2008 17:18 pm

cafko no takto mojho otca znami ma v byte 800l nadrz a poviem ti krasa . a byva v panelaku sice LEVICE ale aj tak panelak ako panelak . a neradil sa zo statikom nic . proste doniesol a je to . a ma ho tam uz vel arokov a nic . pohode
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 22 Jan 2008 17:51 pm

Miko.B napísal:cafko no takto mojho otca znami ma v byte 800l nadrz a poviem ti krasa . a byva v panelaku sice LEVICE ale aj tak panelak ako panelak . a neradil sa zo statikom nic . proste doniesol a je to . a ma ho tam uz vel arokov a nic . pohode

...a ja poznám človeka kt. jazdí tak, že nestojí na žiadnej stopke, a jazdi tak už vela rokov a nic, nikdy pri tom nenabural a nedostal ani pokutu....

pochopil si čo chcel básnik povedať?....
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod andy.betta » 22 Jan 2008 21:28 pm

xitanaf napísal:
andy.betta napísal:Dom má asi 80 rokov.
Originál parkety, no o rovnej podlahe ani reč.
Podlaha klesá od steny ku stredu miestnosti na 60. cm aj o dva centimetre. Čo je v nej vlastne ukryté.
Vedel by mi niekto poradiť, z čoho sa kedysi robili podlahy?


pravdepodobne to bude este robene systémom:

parkety
dosky
tramove preklady, okolo škvára
dosky
rákos
strop susedov

trámové preklady si po tých rokoch hodne sadli, možno im pohohlo aj nejaké to vytopenie (zahnili), preto máš miesto podlahy lavor. V takomto dome instalovať velké akvarko bez posudku statika bude lotéria jak hovado...

niečo podobne som riešil v jednom byte v starom meste (150r dom)
Jediná možnosť bola, vytrhat parkety, vytrhať dosky, vylopatovať škváru, vysekať trámove preklady, vysekať do bočných stien kapsy, trám nahradiť ocel. I profilom zakotveným v kapsách, vyliať betonom a new podlaha

prosím Ťa, zhruba aké zaťaženie to znesie bez tejto komplikovanej prestavby? Pretože ak by som sa dotkol podlahy niečim iným ako metlou, žena by ma asi zavraždila (viem, čo píšem). To akvárium by sa jej určite páčilo, ale ten bordel okolo, to by bola silná káva. Škoda, že človek nemôže mať vždy všetko, kua... Má niekto v takom byte akvárium väčších rozmerov?
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 22 Jan 2008 21:36 pm

to netuším, boh vie ako sa to začne správat po takom zaťažení, ked už teraz pri bežnom to vyzerá jak lavor
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod andy.betta » 22 Jan 2008 21:47 pm

ide o chodbu, ktorá susedí s kúpeľňou a toaletou, prežila min. jedno vytopenie. Ale ten milý lavórik je vo všetkých izbách. Komplet dom má trochu problémy, pretože je oproti Hutníku, pri vypustenom mlynskom náhone: štrkové podložie, nepravidelné napúštanie koryta robí obrovskú neplechu. Niekde som počul, že celé centrum Košíc má práve preto problémy so statikou
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 22 Jan 2008 22:00 pm

dom (byt) v ktorom sme robili tuto prerabku tiež leži na štrkovom podloží. Dôvodom prerábky nebol ani lávor v izbách ani instalacia akvarka ale na deliacu priečku medzi kupelkou a kuchynou bola zavesena nova rohová kuch. linka a po naplnení to stačilo aby si priečka sadla a doslova sa utrhla od plafonu. Takže na katastrofu netreba ani 600kg akvarko, niekedy stačí 200kg kuch. linka
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod Miko.B » 23 Jan 2008 08:21 am

xitanaf napísal:pochopil si čo chcel básnik povedať?....

no ani moc nie . neviem povedal som len ze je to otcov znami a ze ma pekne akvarko na ktore sa viem kuk stale . co je na tom ? nechapem s tou znackou . na nieco narazas ? :shock:
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 23 Jan 2008 08:37 am

xitanaf napísal:dom (byt) v ktorom sme robili tuto prerabku tiež leži na štrkovom podloží. Dôvodom prerábky nebol ani lávor v izbách ani instalacia akvarka ale na deliacu priečku medzi kupelkou a kuchynou bola zavesena nova rohová kuch. linka a po naplnení to stačilo aby si priečka sadla a doslova sa utrhla od plafonu. Takže na katastrofu netreba ani 600kg akvarko, niekedy stačí 200kg kuch. linka


Tá stena určite nebola nosná ale iba priečka neodborne "prilepená“ medzi strop a podlahu. Presne tam mali zvažovať kam chcú zavesiť kuchynskú linku A ak sa nemýlim len málo akvárií sa vešia na stenu.

Čo sa týka panelákov a umiestnenia 600 litrovej nádrže tak tam nevidím absolútne žiadny problém s jej umiestnením bez statického posudku. Ale ak má niekto zbytočné peniaze nech sa páči – investovať do statika.
Tak ako som už raz uviedol:
laci napísal:Momentálne bývam na 4 poschodí. V bývalom byte na 10 poschodí som mal akvária o celkovom objeme 1500 litrov v troch stojanoch vedľa seba + všetko čo do nich patrí a blok stojí.

Panelák bol postavený v roku 1968 a stojany som mal na ploche cca 2 x 3 metre. Mimochodom niektorí chovatelia mali alebo aj majú podstatne väčšie chovne s oveľa vyšším počtom litrov ako ja v paneláku.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 23 Jan 2008 12:12 pm

laci napísal:Tá stena určite nebola nosná ale iba priečka neodborne "prilepená“ medzi strop a podlahu.


tá priečka a celý dom bol urobený až velmi odborne, som zvedavý kt. panelák bude stáť 150r. Okrem toho aj v panelákoch sa kuch linka vesia na jadro a to býva iba z 10cm porobetonu. Ja som len naznačoval čo môže spôsobiť aj mala záťaž na nespravnom mieste pokial nie je podklad v poriadku.

Tiež bávam v paneláku a podla prasklim na stropoch viem, že podlahy neboli liate v jednom kuse. Sám mam 300kg akvarko umiestnene pri nosnej priečke ale práve na tomto spoji a minule ked som bol u susedov podomnou, u žiadneho ineho som nevidel taku medzeru v praskline ako mali oni. Nechcem si predstaviť akoby to vyzeralo alebo čo by sa stalo keby som tam umiestnil 700kg nádrž.
Naposledy upravil xitanaf dňa 23 Jan 2008 12:36 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod lianadrink » 23 Jan 2008 12:19 pm

Skrátka povedané je to len na majitelovi aq čo urobí :?
A ked sa mu nedajboh stane nehoda tak potom adios :dead:
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 23 Jan 2008 12:25 pm

Miko.B napísal:no ani moc nie . neviem povedal som len ze je to otcov znami a ze ma pekne akvarko na ktore sa viem kuk stale . co je na tom ? nechapem s tou znackou . na nieco narazas ? :shock:

myslel som tým to, že ak niekto nedodržiava nejaké predpísane postupy a nemá problem, neznamená to, že tie problemy nebude mat niekto druhý kt. to bude po nom opakovať. Asi bol dôvod ked niekto vypracoval postup, že pri takých a takých zásahoch je treba posudok statika...

For all: netvrdím, že taketo zaťaženie panelák nevydrží, tiež som osobne videl v paneláku celu chovnu ale ja by som to bez odborneho posudenia nerobil, ušetriť pár korun (v porovnani so zriadovacou cenou) a potom nariekať by mi za to nestalo. Ked niekomu radim tak si za tým stojim, alebo sa potom nepýtajme, urobme si tak ako tu niekt. radili a ked sa stane havaria môžete za nimi kludne zbehnut a vymlatiť od nich náhradu škody, ved radili odbornici z odboru statiky na slovo vzatý....
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 23 Jan 2008 13:12 pm

xitanaf napísal:
laci napísal:Tá stena určite nebola nosná ale iba priečka neodborne "prilepená“ medzi strop a podlahu.


tá priečka a celý dom bol urobený až velmi odborne, som zvedavý kt. panelák bude stáť 150r. Okrem toho aj v panelákoch sa kuch linka vesia na jadro a to býva iba z 10cm porobetonu.


Neviem aký 150 ročný panelák máš na mysli, také ešte v SR nemáme, ale to nie je podstatné. Konštrukcia panelákov teda jednotlivé kusy panelov sú k sebe spojené zváraním. V niektorých ale nikdy nie v samostatne stojacích sú priečky vkladané a upevnené iným spôsobom.. A čo sa týka odbornosti, to asi nebolo veľmi odborné keď sa udialo to čo píšeš. Tam bola chyba buď v statike alebo použitého materiálu. Ale toto nie je do tejto témy. :)
Inak v byte v ktorom bývam je jadro z panelového prefabrikátu a kuchynská linka nie je upevnená na jadre. Taktiež v tom pôvodom bloku bolo jadro z panelového prefabrikátu. A všetky steny majú rovankú hrúbku, samozrejme okrem obvodových.
xitanaf napísal: urobme si tak ako tu niekt. radili a ked sa stane havaria môžete za nimi kludne zbehnut a vymlatiť od nich náhradu škody, ved radili odbornici z odboru statiky na slovo vzatý....

Túto invektívu nekomentujem.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 23 Jan 2008 14:53 pm

laci napísal:Neviem aký 150 ročný panelák máš na mysli, také ešte v SR nemáme


čítaj pozornejsie, debata kt. sa tu viedla ohladom lavorovej podlahy, utrhnutej priečke apd. bola o starých domoch v BA a Košiciach a nie o panelákoch...pričita utrhnutia tej priečky vtedy nebola v zle použitom technologickom postupe a po odkryti podlaby bolo zistene, že byt musel byt pred mnoho rokmi vytopený, drevene preklady zahnili a držali len tak tak, ta kuch. linka bola povestnou poslednou kvapkou a preklad na kt. stala priečka sa začal drviť.

a ta poznamka na rady niekt.uživatelov je dosť opodstatnená lebo jak možem niekomu povedat neboj kludne to tam daj, ked nemám ani sajnu z akých materialov a akým systemom je jeho panelák postavený. Keby niekto povedal, ja to mám tak a tak a no problem, berem ale zopár ludi tu gerojsky vyhrklo zo seba kludne to tam daj. Ale zrejme je to dane aj vekovým priemerom uživatelov, predsa len maldise ročniky rozmyslaju niekedy viac srdcom (alebo iným :) ) ako hlavou
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod laci » 23 Jan 2008 15:23 pm

No kedže sa riadim názvom témy "Kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?" vyjadroval som sa o panelakoch. A aj to spomenute zaťaženie je pre panelaky a nič iné.

A reagoval som na Tvoj prispevok,
xitanaf napísal:no jak čítam tuto temu tak ja radsej pri instalacii akvarka na 600l v panelaku volam statika. Je síce pekne, že norma hovorí niečo o 400-600kg/m2 ale:
1. v československu sa vsetko stavalo v akcii Z a z toho čoho bol akurát prebytok, čiže normy sa ledva dodržiavali. Sám mám prevádzku v športovej hale kt bola postavená pred 40r a do dnešného dna nemá oficiálne popisne čislo lebo nebola nikdy skolaudovaná, o tom že su v stavbe použité rozne materialy a ako pikoška, jedna priečka je postavená z tehly ale vyšku

2. V paneláku ludia veselo vyburavaju otvory do stien robia si rôzne prechody a či je priečka nosná, zavetravačka alebo len deliaca nerozlišuju. Tým pádom narušaju statiku komplet celeho domu a to 600l akvarko môže byť povesnou poslednou kvapkou...

kde pišeš o paneláku pri výstavbe ktorého sa predsa nepoúživa nič drevené v nosnej konštrukcii. Ale asi som mal byť radšej ticho, alebo aby si ty pozornejšie čítal :wink: .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 23 Jan 2008 16:24 pm

laci napísal:kde pišeš o paneláku pri výstavbe ktorého sa predsa nepoúživa nič drevené v nosnej konštrukcii.


naprklid tuto, pár odpovedi hre

andy.betta napísal:Dom má asi 80 rokov.
Originál parkety, no o rovnej podlahe ani reč.
Podlaha klesá od steny ku stredu miestnosti na 60. cm aj o dva centimetre. Čo je v nej vlastne ukryté.
Vedel by mi niekto poradiť, z čoho sa kedysi robili podlahy?


samo nikomu nenutim svoje názory, ved tiež bývam v paneláku ale napr. ten náš má 5posch. kolaudovaný v r.1981. Pred 5r za mnou prisiel sused, že chce postaviť 600vku tak sme ako prve isli do vedlajsieho vchodu za chlapikom kt. vtedy (1980-81) robil náhodou stavebný dozor a ten nám rovno povedal nech zabudneme, pokial nechceme s akvarkom skončiť v kočikárni :D
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod andy.betta » 23 Jan 2008 18:33 pm

laci napísal:No kedže sa riadim názvom témy "Kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?" vyjadroval som sa o panelakoch. A aj to spomenute zaťaženie je pre panelaky a nič iné.

Nepovažujem za potrebné otvárať nové témy, bavme sa o statike domov alebo panelákov vecne, netreba do toho vnášať emócie.
Mne osobne sa nepáči to, že si ľudia v panelákoch vybúrajú priečky, preťažujú panely akváriami, či robia iné úpravy bez vyjadrenia kompetentných. Ak to urobia všetci vo vchode, je už len blízko ku katastrofe. V nejakom odbornom článku som o tom čítal, kde je to označované za časovanú bombu. Dokonca som niekde čítal, že v Rusku sa tak prepadol chlapík v kúpelke, napustil si vaňu, usalašil sa do nej a šup, už bol u suseda o poschodie nižšie. :!: Postupne mu to hnilo vďaka netesnosti potrubia. A teraz si predstavte, že tým susedom ste vy a práve kúpete svoje deti.
Treba si uvedomiť, že sme zodpovední za svoje skutky, netreba zbytočne riskovať.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod VLADY » 23 Jan 2008 18:59 pm

Zbytočná panika v klasickom paneláku to musí udržať 600L akva v pohode. Si zober ako je ťažký stropný panel ak má rozmery čo ja viem trebarz len 3x4m a hrúbku 15cm veď to je 1,8 m3 betónu tých 700kilo navyše je uplne v pohode samozrejme nie v strede miestnosti ale na kraji.Ale ak sa berie povolené zaťaženie podlahy čo ja viem 300kg na m2 tak netuším či sa to berie tak že ak má plocha podlahy 12m2 tak sa tam dá naložiť 3,6 tony ale na to netreba statika, kludne by základný výpočet mal zvládnuť aj hocijaký študent stavár. Samozrejme konštruktér neráta s tým že to takto bude v každom byte ale ja by som sa vôbec ničoho neobával , Už sa v SR alebo teda volakedy v ČSSR zrútil dakedy dajaký postavený panelák? Ja o tom neviem a to som volakedy keď som v Petržalke býval cítil aj zemetrasenie síce slabé ale som sa na to zobudil a všetko stojí dalej. Alebo ak si zoberem jak je postavená poschodová garage Renault na Drieňovej tak by som sa toho paneláku tiež nebál tak isto ,pretože je to podlaha na spodku ktorej je len rovný trocha vystužený nejakými prelisovanými drážkami ale nieje to kalsický trapézový plech ako sa používa teraz v podobných stavbách a na ňom karirohož a zaliate je to cca 15cm betónom a jazdia a parkujú tam autá.A to je iná záťaž .
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 23 Jan 2008 19:03 pm

xitanaf napísal:samo nikomu nenutim svoje názory, ved tiež bývam v paneláku ale napr. ten náš má 5posch. kolaudovaný v r.1981. Pred 5r za mnou prisiel sused, že chce postaviť 600vku tak sme ako prve isli do vedlajsieho vchodu za chlapikom kt. vtedy (1980-81) robil náhodou stavebný dozor a ten nám rovno povedal nech zabudneme, pokial nechceme s akvarkom skončiť v kočikárni :D

Už nič nepoviem v rámci destaroro, dom a panelák sú tak rozdielme veci,. že to nebudem komentovať. Skús si nájsť čo je "panelák" resp, drevené konštrukcie v nosnej čati. paneláku.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 23 Jan 2008 19:07 pm

andy.betta napísal:
laci napísal:No kedže sa riadim názvom témy "Kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?" vyjadroval som sa o panelakoch. A aj to spomenute zaťaženie je pre panelaky a nič iné.

Nepovažujem za potrebné otvárať nové témy, bavme sa o statike domov..

Ani ja nechcem nič otvárať. Viac nekomentujem. :wink:

Ps.: Neodpustím si: každé vŕtanie dierky do panelu (a nie len panelu) ho zoslabuje a zoslabuje. :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod andy.betta » 23 Jan 2008 19:12 pm

No dobre Laci, otvorím novú tému, keď Ti to tak vadí. Pozrel som poriadne vedľa akva, a som nemilo prekvapený. Viac v novej téme : viewtopic.php?t=7582
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 24 Jan 2008 07:41 am

VLADY napísal:Zbytočná panika v klasickom paneláku to musí udržať 600L akva v pohode..

"VLADY" - vystihol si to, to isté hovorím aj ja. :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 24 Jan 2008 13:53 pm

Kedže pracujem v oblasti služieb a jeden z mojich klientov je statik, nedalo mi a popytal som sa ho na tento problem. Paneláky sa vraj stavali od 50 do 90r minuleho storočia. Za tu dobu prešli celým radom zmien jak v kvalite materialov tak konštrukčnými. Základná idea bola vyrábat prefabrikovane diely za každeho počasia a samotna stavba mala byt len akousi skladačkou. Jediné čo s tej idey ostalo bola tá výroba prefabrikantov a aj to len z časti. Kedže politická objednávka bola vyrobiť čo najlacnejsie a čo najrýchlejsie, prefabrikanty boli stále menej presné a stavby stále horsie. Posledná norma podla ktorej sa stavali paneláky v 80-90rokoch (petržka a pod.) hovorila o zaťažení 7.5kN/m2, tj. 750kg/m2. Samozrejme od toho treba odrátať aj priečky na podlahe stojace či už nosne, zavetrovaťky alebo len deliace, takže skutočná nosnosť je niekde medzi 400-500kg/m2. Aké boli normy starších panelákov povedať nevedel ale s určitosťou nižšie. Ako hlavný problém však označil kvalitu práce. Od nedokonalých zvarov spojov panelov až po odfláknutie zaliatia špár medzi spojmi, do kt. sa pri zatekani dostávala voda, následná korozia a spoj už nebol spojom. Vela zohrávaju aj rôzne upravy obyvatelov ako neodborné buranie otvorov do priečok apd. Každopádne by však podlaha akéhokolvek paneláka mala vydržať tých 350kg/m2. Pri vacsom zaťažení platí čím starší dom alebo v horšom stave, tým vacsie riziko a následky znáša každý sám
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

privod vody

Odoslaťod astro » 15 Sep 2009 10:14 am

trochu ozivim tuto temu, nebudem sa uz pytat ci 720 litrovu nadrz mozem umiestnit do panelaku k nosnej stene ;) ale na ine - privod vody. chcem si priviest vodu z kuchyne do obyvacky k nadrzi, co je vzdusnou ciarou cca 2 metre. aby to nebolo vidno chcem to dat do podlahy. v byte prebieha rekonstrukcia a v kuchyni bude polozena dlazba pod ktoru by som privod vody ako aj odtok z akvarka do odpadu schoval. uvazoval som nad vysekanim zliabku pre dve 1/2 trubky, tie by som zakryl a na to polozil dlazbu. moja otazka je ci mozem takyto zasah urobit do podlahy, ergo asi do betonu, ktory tvori podlahu. som na 4. poschodi.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod skaner » 15 Sep 2009 10:32 am

vysekať to do nenosného vyrovnávajúceho poteru kľudne, ale do nosnej stropnej konštrukcie by som určite žiadne drážky nerobil.
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.