"Agresivne" mrenky ruzove ?



Všetko okolo akvarijných rýb

"Agresivne" mrenky ruzove ?

Odoslaťod Darkriser » 17 Sep 2009 16:06 pm

Ahojte. Viete poradit co moze sposobit, ze ryby su na seba agresivne?
Nedavno sme dokupili rybky, ktore nam pred dvoma mesiacmi pomreli kvoli "divnej" chorobe (rozne priznaky, nikto nevedel poradit). Bolo ich dost - asi 10.
Dokupili sme 5x mlade SAE, 4x ruzovu mrenku a 5x danio pruhovane, takze aktualna situacia v nasom 240l akva:
3x skalar (vacsie kusy), 3x betta samicka (samec uhynul, cakame na dokupenie), 2x dospela SAE, 5x malicka SAE, 5x mrenka ruzova (3M + 2F) a 8x danio.

Problem zacal, ked mrenky ruzove zacali obzierat plutvy skalarov (teda od zaciatku)... skalare su z toho v strese, takmer vobec neplavaju, len su natlacene v jednom rohu akva a dokonca uz nemaju ani taku chut jest ako predtym....

Robili sme testy na vodu a vsetko vyzera dobre.
Viete niekto poradit? Maju mrenky nejaky problem, alebo su jenoducho "take" (cize nevhodne ku skalarom)?

Akva je 240l, husto zarastene (predovsetkym vzadu, vpredu je dost miesta pre skalarov), voda menena 1x tyzdenne 50l, filtracia EHEIM 2073, svetlo Juwel Multilux T5 120mm.

Vdaka za nazory...
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR

Reklama

Odoslaťod eminence » 17 Sep 2009 16:43 pm

mne tiez zacli obzierat skalarom plutvy, musel som ich dat prec
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Odoslaťod rosin67 » 17 Sep 2009 16:48 pm

Celkovo čelaď kaprovitých sú príliš aktívne rybky ku skalárom a ja osobne by som ich nekombinoval. Buď rád, že si si nekúpil ešte húfik mreniek štvorpruhových. V kvalite vody ani v ostatných parametroch tvojho akva pričina nie je. Chovateľ pred tebou ich určite so skalármi nechoval, takže momentálne ti neostáva nič iné len zabezpečiť to, aby boli mreny dostatočne sýte, ale zase to neprežeň. Osobne si myslím, že sa to do dvoch troch týždňov skľudní, ale 100 % pokoj už tvoje skalare mať nikdy nebudú.
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: "Agresivne" mrenky ruzove ?

Odoslaťod koco » 17 Sep 2009 17:28 pm

je to aj o povahe ryby. ja som si presiel tiez vseljakymi kombinaciami popri oblubenych skalaroch (aj s niektorymi cichlidami) a kus od kusu sa znasali inak.
Obrázok používateľa
koco
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Júl 2009 09:27 am

Re: "Agresivne" mrenky ruzove ?

Odoslaťod Darkriser » 18 Sep 2009 11:06 am

koco napísal:...a kus od kusu sa znasali inak.

ano, presne toto je nas problem.
mrenky ruzove sme mali predtym, nez nam vyhynula polovica osadenstva.
bolo ich tusim 6, skalarov 4-5 a nepamatam sa, ze by mali akykolvek problem.
preto sme s kludnym svedomim nakupili mrenky znova.
len tieto su fakt akesi nevychovane...
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.