Čo do malej "Ázie"?



Všetko okolo akvarijných rýb

Čo do malej "Ázie"?

Odoslaťod j » 18 Sep 2009 13:46 pm

Chcel by som si zariadiť v cca. 70l akváriu nejaký kvázi ázijský biotop.
Z rastlín tam budú prevažovať kryptocoriny + trochu machu na koreni.
Z rýb som zatial pevne rozhodnutý pre A. kuhli (4 - 6 kusov).
A zo zbytkom mám problém - preto by som rád prijal vaše rady a komentáre. Mám velmi rád gurami (hlavne T. leeri), ale na nich je to akvárium asi malé. Uvažujem o Colisa lalia - ale na tú velkosť akvária by asi viac ako párik bolo vela (?) - ak by som tam mohol mať dvoch samcov a zo štyri smice, tak už nepotrebujem ďalšie ryby. Takže asi by to chcelo ešte niečo k tomu. A tu neviem čo. Uvažujem o húfiku razbor klinovitých, ale tie sú podla literatúry ževraj dosť háklivé a ja by som radšej niečo menej náročné. Nejaké menšie mrenky? Ešte niečo iné?
A čo krevetky - tie by s kolizami prežili?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod tree » 18 Sep 2009 16:18 pm

razborky su uplne v pohode, nemyslim ze su nejako extrenme narocne pri normalnej udrzbe akva. razboriek je viac druhov, treba popozerat. este je mozne dat nejake dania, to su krasne a pohyblive azijske druhy.
mrenky napr. stvorpruhove su fajn, ale zvyknu ostatnych obhryzat, a krevetky by urcite vyplienili.
ked das razborky alebo dania, krevetky v pohode.....ale urcite treba dostatok rastlin, nech sa to ma kde schovat.
vacsie ryby - colise mi krevetky nezrali, ani guramy, ale take rajovce zozeru vsetko....
pozor na colise, lebo tie byvaju v obchodoch take krasne nadopovane azijske importy, ale dost haklive.
drzim palce
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo do malej "Ázie"?

Odoslaťod j » 21 Sep 2009 06:41 am

Díki za odpoveď. Takže mohlo by byť takéto osadenstvo - 4 x A. kuhli, 8 x razbora klinovitá a párik Colisa lalia (alebo je lepšie dve samičky na samčeka?)? K tomu možno zo dve krevetky.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 21 Sep 2009 07:30 am

Krevetky by som s toho vynechal a bude to super.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Čo do malej "Ázie"?

Odoslaťod Sebi » 16 Okt 2009 16:33 pm

j napísal:Díki za odpoveď. Takže mohlo by byť takéto osadenstvo - 4 x A. kuhli
...
kde sa dajú zohnať?
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.